Dům fúrií

Dům fúrií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392105/bmid_dum-furii-eV5-392105.jpg 4 117 42

Dům fúrií série

1. díl

Louisa Dittonová je osamělá a plachá. Poté, co utekla ze školy, kde byly kruté tresty na denním pořádku, je nadšená, když se seznámí se starou ženou, která jí nabídne místo pokojské v penzionu. Brzy po příjezdu do Coldthistle House si však Louisa začne uvědomovat, že záhadný majitel penzionu, pan Morningside, poskytuje svým hostům mnohem víc než jen ubytování. Ve skutečnosti je tento dům místem soudu a pan Morningside a jeho zaměstnanci vykonávají nad hosty svou vlastní temnou verzi spravedlnosti. Nad hosty, jejichž hříchy považují za neodčinitelné. Louisa se začne bát o mladého muže jménem Lee, který se svou neobyčejnou laskavostí od ostatních hostů výrazně odlišuje. Louisa si uvědomuje, že je možná na ní, aby ho před tak hrozivým koncem uchránila. Ale jak může Louisa vědět, komu v tomto domě plném klamu a lží věřit? Kniha je doplněna příznačnými ilustracemi a fotografiemi, které oživují podivný svět, ve kterém je hranice mezi lidmi a duchy opravdu tenká.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

House of furies , 2017

petgona
16.12.2019 5 z 5

Citala som od autorky Asylum a sice to nebolo zle, nebolo to ani nejake dobre - napad super, prevedenie slabe. Dom Furii je uz lepsi, lepsie sa cita, nemala som pocit, ze tam chybaju strany. Dej sa mi zdal plynulejsi a celkove rozpravanie ucelenejsie. Velke plus ma autorka u mna za to, ze pouzila mytologicke bytosti, s akymi sa v knihach vacsinou nestretneme. Vdaka tomu, v zaplave knih, ktore su postavene na roznych mytologiach, sa stava toto dielko niecim originalne.

Prinzessin
02.12.2019 5 z 5

Výborná kniha, děj mě bavil, přečetla jsem knihu za 6 hodin. Nicméně, co už není tak potěšující, je zpráva, že nakladatelství nehodlá vydat druhý díl v ČR. Kdo se tedy chystáte knihu koupit s tím, že Vám slíbili v knihkupectví pokračování dalších dvou dílů, máte smůlu... Další díly v ČR NEKOUPÍTE..

katchamccall
05.11.2019 4 z 5

Hororem bych to nenazvala. Spíše taková strašidelnější pohádka. Barák plnej lidí s nadpřirozenými schopnostmi a sám král pekel má šmajchlkabinet s ptákama ve sklepě. Hlavní hrdinka věčně nespokojená, nepříjemná a odmítá fakt, že je sama divná jako její "kámoši". Ale je to čtivý, děj ubíhá a pan Rannístrana je sympaťák.

PeM
24.09.2019 3 z 5

Tohle píšu s odstupem času a....už si skoro nic nepamatuju. Asi si to budu muset někdy přečíst ještě jednou :-D

whiolet
25.08.2019 4 z 5

Zvláštní kniha. Byla plna tajemna a zvláštních bytosti,ale ne vyvolávala ve mně pocit strachu.
Líbil se mi styl psaní a postavy v knize,díky nim děj ubýval rychle.

Blaník8
23.08.2019 4 z 5

Kniha se ke mně zatoulala z četby syna....velmi mě překvapila svým jazykem, ne úplně ohraným námětem...Autorka je určitě talentovaná, postavy se mi okamžitě vykreslily před očima...i prostředí, do kterého je příběh laděn. připomíná Rowlingovou.....jako duchařská pohádka pro náctileté, ale i starší...Jo, líbilo!!:-)
Určitě přečtu i Asylum:-)

vlkove
22.08.2019 3 z 5

Přiznám se, že kniha mi nepřišla ani strašidelná ani temná. Knihu doporučuji spíše mladším čtenářům.

Dzuda
20.08.2019 4 z 5

Mně se líbilo moc! Víc než Asylum od stejné autorky! U téhle knihy jsem zvědavá na pokračování :)

Svica
29.07.2019 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Sice to bylo malinko zdlouhavé, ale své kouzlo to mělo.

zuzka894
16.07.2019 4 z 5

Není to špatný, ale nenadchne. Jen ten konec je divně useknuty.

Hoshi
07.06.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu nesvá, jestli se mi další série od autorky bude líbit tak, jako Asylum. A ono ejhle, Dům fúrií je zatím možná o kapku méně napínavá, ale stejně čtivá a odpočinková. Snad se brzy dočkáme dalších dvou dílů :)

WowKokinko
24.04.2019 4 z 5

Od názvu knihy jsem čekala barák plný děsných ženských a ono to bylo úplně o něčem jiné. Fajn oddechovka s pěkným příběhem a místy mrazivou atmosférou :) Určitě fajn čtení i pro dospělé :)

Usignolo
30.03.2019 5 z 5

Je to úplně jiné než Asylum atd. Já vím, že jsou to knihy pro mládež a nechci si hrát na mladici :-) Ale mě to baví číst a bát se. Mám ráda tématiku starého záhadného domu, podivných
a kouzelných stvoření, strašidelných historek, takže já si to užila.

elfinkaa97
26.03.2019 4 z 5

Zajímavý mysteriózní a místy i hororový román. Velice překvapil.

anibeni
15.03.2019 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, ale nějak jsem se nedokázala začíst.. něco mi tam vadilo, ale byla jsem zvědavá a knihu dočetla do konce. Čekala jsem asi něco víc.

maxx
09.02.2019 4 z 5

Už se nemůžu dočkat na další pokračování

MartinV.123
27.01.2019 5 z 5

Na oddechové čtení je tato kniha ideální. Moc se těším na další pokračování

annasglamour034
18.01.2019 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala hned od začátku svým příběhem. Zajímavé nadpřirozené bytosti, penzion s pochmurnou historií a několik zvláštních dětí. Tajemné rituály na hostech penzionu jsou jen malá část tajemství. Jelikož konec mi přišel lehce nedokončený, doufám, že bude mít kniha pokračování.

Knihy autorky jsou velmi zajímavé, avšak tato kniha se zaměřuje na jiné detaily než trilogie z ústavu.

Marekh
16.01.2019 3 z 5

Jedná se o první část nové série gotických hororů. Knihu bych hodnotil průměrně (3,5 hvězdičky). Kapitoly jsou krátké. Je to první kniha, kterou jsem od autorky četl.

Určitě se nejedná o knihu, kterou bych znovu četl a u které bych si řekl, že byla výborná. Četla se celkem dobře, některé části se mi líbily více, jiné mne třeba moc nebavily. Kniha obsahuje napětí, setkáme se s různými duchy a přízraky, objevují se v ní také kouzla, v knize se vyskytuje i detektivní pátrání. Do knihy jsou vloženy také krátké ukázky z knihy VZÁCNÉ MÝTY A LEGENDY, což jsou sebrané objevy H. I. Morningsidea, který je majitelem penzionu, do kterého se přistěhuje Louisa, hlavní postava knihy. Tyto odbočky mne celkem bavily a oživilo to vyprávění. Líbila se mi také atmosféra Anglie počátkem 19. století, takže kniha se dobře čte při pošmurném, deštivém či sněživém počasí, kdy je navozena správná atmosféra ke čtení tohoto příběhu. U knihy jsem se moc nebál, ale řekl bych, že to bylo namícháno tak akorát pro ty čtenáře, kteří hledají něco ponurého a chtějí se bát, ale nechtějí být vystrašeni do takové míry, aby se klepali hrůzou po celém těle. :) :) :)

Kniha je pěkně graficky zpracována. Přebal knihy je nádherný. Každá kapitola je oddělena grafickým předělem, v knize se vyskytují také fotografie a ilustrace.

V knize jsem nalezl nějaké pravopisné chyby, na straně 233 je nedokončené souvětí, na str. 169 a 170 je zmíněno slovesné uskupení koňské stání. To mi nesedí, spíše bych řekl, že mělo být uvedeno koňská stáj. To jsou spíše drobnosti, které jsem zpozoroval při četbě.

Pokud bude vydán 2. díl této série, tak se musím rozhodnout, jestli budu pokračovat ve čtení. Závěr knihy byl docela napínavý a docela by mne zajímalo, jak se bude vyvíjet příběh dále, kam se posunou hlavní postavy. Mladším čtenářům se bude kniha asi líbit více a více knihu ocení nežli já.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Svět umí být zlý a nespravedlivý, a čím dřív se s tím člověk smíří, tím spíš se naučí přežít.

Jednou z nejnebezpečnějších věcí je tajná naděje. Tajná naděje je vždy ukryta hluboko v člověku, jako nemoc, o které netušíte, že vyčkává. Je tam neustále, připravena vám ublížit, a přestože máte nějaké nejasné ponětí o její existenci, nějaký instinkt či tušení, vždycky vás překvapí.

Smutnou pravdou, se kterou se musíme my všichni vyrovnat, je, že ti z nás, kdo jsou záhadní, jiní nebo divní, se dostávají do jistého druhu vyhnanství.

Ovečka daleko od stáda je zranitelná a tato osamělost z tebe udělala chladného člověka.

Jejich šílenství má řád a řád znamená účel. Účel znamená cíl.

Možná, že nevinnost je jako svíčka, dá se sfouknout anebo vyhoří do nicoty, ale je předurčena, aby tím či oním způsobem zemřela.

terezaki
15.01.2019 4 z 5

Je pravda, že v tato kniha nebyla tak strašidelná jako Ústav pro duševně choré. Ale lépe se dalo orientovat v postavách. Dle mého názoru je kniha více "pohádková". Čte se velice dobře a můžete s ní strávit moc pěkné odpoledne. Už se těším na pokračování.