Duhový most

Duhový most https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80185/duhovy-most-80185.jpg 4 214 68

Olga je obyčejná žena, prodavačka, matka desetiletého syna Filipa a manželka vysokoškolského učitele. Má své sny a touhy, které by chtěla proměnit ve skutečnost. Chtěla by být bohatší, aby nemusela tak tvrdě pracovat a konečně mohla také trávit krásné chvíle například na dovolené u moře. Jejím největším přáním ovšem je zhubnout. Na žebříčku jejích životních hodnot štíhlá rovná se šťastná. Proto se trápí neustálými redukčními dietami, hubne a přibírá a z tohoto kolotoče neúspěchů je podrážděná, nervózní a nešťastná. A když podstoupí pod odborným dohledem kurz hubnutí a téměř dosáhne vysněného cíle, zasáhne jako mávnutím proutku do jejího života osud v podobě zrádné nemoci. To Olze otevře oči a začne vše přehodnocovat.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Dúhový most , 2007

Morsie
25.05.2013 4 z 5

Kniha má skvělou pointu - hrozně se mi líbí to rozuzlení, to Olžino procitnutí. Skutečně by si měl člověk vážit toho, co má a ne jen pořád hledat problémy. Knížka určitě nezklamala... Mně se na autorčiných knihách líbí, že jsou prostě ze života... takové normální :)

Lenka 13
02.04.2013 4 z 5

Kniha opět nezklamala,všechny knihy od této spisovatelky jsou ohromně čtivé a pro zamyšlení co je v životě důležité.

sabca
05.03.2013 4 z 5

Tak jako všechny knížky této spisovatelky se mi kniha líbila i když o jednu hvězdičku méně. Nechtěla bych žít ani kamarádit s takovým negativním člověkem jako byla Olga. Opravdu až za pět minut dvanáct, si uvědomila, že nezáleží na postavě ani na uklizeném bytě ale věnovat se více synovi a rodině.

Milik
04.02.2013 4 z 5

Myslím si, že kniha je moc pěkně napsaná a že by se člověk měl zamyslet nad svým životem a neřešit zbytečné věci, jako mít pořád uklizeno atd. Mě se kniha moc líbila.

kika 13
28.10.2012 4 z 5

Pěkně popsané složité pocity hlavní hrdinky i jejího okolí.Umění být šťastný a né si hledat důvody proč nemůžu být.

Juliatta
05.06.2012 odpad!

Proboha už nikdy víc, určitě najde svoje čtenářky, ale pro mě to není. Celou dobu se děj točí kolem špatné nálady hlavní hrdinky, špatnou náladu má proto, že je tlustá a že není doma uklizeno. Když už konečně zhubne, tak onemocní a jde to nanovo. Žena za pultem se vrací :-(

1alena1
07.09.2011 4 z 5

Poslední kniha mé oblíbené spisovatelky se mi líbila, ale ze všech knih, které jsem dosud od Táni Keleové-Vasilkové četla by obsadila poslední místo. Příběh dobrý, konec dobře napsaný, pouze střední pasáž by měla být zeštíhlena.

bookcase
25.08.2011 4 z 5

Nový román z pera oblíbené slovenské autorky. Mám přečtenu většinu jejich knih, i když jsou psány podle šablony, jsou velmi čtivé. Pro mě skvělé na oddech, když nechci číst něco, nad čím bych musela hodně přemýšlet.
Konkrétně tento román zpracovává citlivé téma hubnutí a vážné nemoci, rodinné vztahy. Hlavní hrdinka je teda dost děsná, protivná a věčně naštvaná, docela mi lezla na nervy. ALe všichni nemůžou být jen klaďasi bez chyb.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky