Duhový most

Duhový most https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80185/duhovy-most-80185.jpg 4 214 68

Olga je obyčejná žena, prodavačka, matka desetiletého syna Filipa a manželka vysokoškolského učitele. Má své sny a touhy, které by chtěla proměnit ve skutečnost. Chtěla by být bohatší, aby nemusela tak tvrdě pracovat a konečně mohla také trávit krásné chvíle například na dovolené u moře. Jejím největším přáním ovšem je zhubnout. Na žebříčku jejích životních hodnot štíhlá rovná se šťastná. Proto se trápí neustálými redukčními dietami, hubne a přibírá a z tohoto kolotoče neúspěchů je podrážděná, nervózní a nešťastná. A když podstoupí pod odborným dohledem kurz hubnutí a téměř dosáhne vysněného cíle, zasáhne jako mávnutím proutku do jejího života osud v podobě zrádné nemoci. To Olze otevře oči a začne vše přehodnocovat.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Dúhový most , 2007

ritz
06.06.2016 4 z 5

V první půlce jsem hlavní hrdinku nesnášela, byla protivná, zahleděná do sebe, nimrající se v prkotinách, hnusná na syna, ve druhé ji život, a hlavně zdraví, pořádně skřípl a ona pochopila, že život není o naklizeném bytě a teplé večeři na stole. Ale za přečtení to rozhodně stálo.

regulax
03.02.2016 odpad!

Bolestivé téma. Hrdinka prochází vývojem cholerické, negativní, nespokojené, vznětlivé přes manželem podváděné, kamarádkou zavržené až po rakovinou onemocněné ženy středního věku. Brrr! Láska rodiny a chuť žít všechno zachrání.

marimari
24.11.2015 4 z 5

Nehodnotím hlavní hrdinku, ale schopnost autorky odhalit všechny stránky lidské osobnosti- slabosti, sílu, radosti a touhy, zklamání, závist- vše, čím lidský jedinec oplývá. To se jí podařilo tak, že se v tom spousta čtenářů najde. Určitě si přečtu její další knihy.

1casper
11.11.2015 3 z 5

Moje první knížka přečtená ve slovenštině.
Knížky od téhle autorky mám přečtené skoro všechny, tuhle za mě řadím mezi ty slabší.
Olga byla na ránu od začátku příběhu....děj byl dost předvídatelný.

Ankavi
09.10.2015 4 z 5

Autorka píše svým osobitým stylem, ani v této knize se neodchýlila. Ač tento příběh člověka zrovna nenabije optimismem, popisují se v něm pocity, které průměrný člověk denně zažívá - včetně frustrace, pocitů méněcennosti, snahy s tím vším bojovat...a nakonec i nečekané rány osudu. Popasovat se s tím vším je někdy nadlidská dřina. Promítnutí každodenních strastí, které leckdo z nás v reálu zažívá, do literárního příběhu tak realisticky je to, čím si autorka získává řadu čtenářů. Nutno však dodat, že v ostatních knihách se jí to povedlo o fous lépe.

Trina1
09.10.2015 3 z 5

Knížku jsem měla půjčenou od kamarádky a jenom proto jsem u ní vydržela. Olga byla už od první věty nepříjemná protivná puntičkářská pedantka. Celou první půlku knihy jsem měla chuť ji zaklapnout a víc se ní nevracet. Nicméně jsem vydržela, druhá půlka už se četla líp. Ale neseděl mi autorčin styl psaní, nejvíc mi vadilo to nešikovné prolínání dějů. K této autorce se už nevrátím.

amysa
14.06.2015 3 z 5

Dočteno doslova silou vůle, vůbec nic mi to nedalo, velmi rychle a ráda zapomenu a ke knížce se rozhodně vracet nechci a nebudu... Čekala jsem spíš nějaké milejší a pohodovější čtení - třeba něco jako byl Modrý dům a ne jen neustálé protivné nářky a světonázory hlavní hrdinky a ani ten zlom to pro mě prostě nevylepšil...
Nadšeným čtenářkám se omlouvám za svou kritiku a slibuji jim - i sama sobě, že na autorku po jedné nepovedené knížce nezanevřu a zkusím v četbě jejích románků pokračovat:-)

Leniiis
25.02.2015 4 z 5

Ze začátku knížky mi trvalo než jsem se začetla, což se mi u Keleové normálně nestává. Ale pak už to šlo samo. Tato knížka ukazuje, co je v životě doopravdy duležitý a co jsou jen prkotiny, který nemá cenu řešit a hrotit. Nejednou jsem při čtení o průběhu nemoci a jejím boji s ní měla v čích slzy. Jinak hlavní hrdinka by si zasloužila ze začátku pár facek, protože chování k synovi i manželovi bylo teda děsný.

jana.hud
03.06.2014 4 z 5

Začátek knihy se mi moc nelíbil, ale v průběhu času se kniha četla lépe a lépe...
Možná to bylo tím, že i Olga se začala sama měnit a zjišťovat, že štíhlá postava, teplé večeře a byt jako klícka nezajistí rodinné štěstí.
Ke konci knihy jsem jí už jen držela palce, ať se dostane z těžké nemoci a má šanci si "nový" život užívat.

vikina75
16.05.2014 5 z 5

Já nevím, když jsem četla ostatní hodnocení, tak mě to dost zarazilo, první kapitola, jak kdyby byla psaná o mě, jen nejsem (doufám :-) ) tak protivná, ale otázku šířky mé postavy v duchu hodně řeším, ikdyž chápu, že postava není vše, ale mě to omezuje v aktivitách, které provádíme s rodinkou a dolu to i přes aktivní život nejde, takže se docela dokážu do Olgy v určitých věcech vcítit. Je to první kniha od této autorky, kterou čtu a určitě není poslední, kniha se mi moc líbila.

polly43
04.05.2014 3 z 5

Připojuji se k hodnocení Ms Iris

ina77
06.04.2014 4 z 5

No a já dávám čtyři hvězdičky.
Od této autorky první kniha a hodně velké překvapení,protože se skvěle četla!Nádherný příběh ze života a ruku na srdce,kdo z nás není protivný, když přijde z práce!
A ani by jsem neřekla,že je to depresivní čtení je to pouze realita,může se to stát každému.
Já osobně našla další autorku která zůstane doma v knihovně a už se těším na další její knihy!

kiková
29.03.2014 3 z 5

Olga.Velice protivna,zla a zavistiva zena.CHvilkama mi to prislo ze veskerou zlobu kvule vaze a zivotu hazi na sveho syna a manzela.
Zmeni se ale bohuzel az kdyz vazne onemocni.Dostala proto od zivota druhou sanci.Bohuzel mnozi takove stesti nemaji.
Pres vsechno se mi kniha velmi libila.

Ms.Iris
23.03.2014 3 z 5

Síce v reálnom živote poznám veľa ľudí, ktorí sú protivní a neustále podráždení. No čítať to na každej jednej strane ako danú hrdinku všetko vytáča, rozčuluje, ako sa chová k synovi .... ma doslova pobúrilo. Najradšej by som ju preplieskala!

Hanin
10.03.2014 3 z 5

Ano, každý z nás by se měl přestat zabývat malichernostmi a užívat života, takového, jaký má. Naštěstí na to přišla i Olga. ...

mája1970
07.03.2014 5 z 5

výborná kniha doporučuji

andream
10.10.2013 4 z 5

Za mě docela depresivní knížka s pěkně protivnou hlavní hrdinkou, ale čte se dobře a rychle a jako oddychovku můžu doporučit.

Neri
20.08.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Je to sice trochu depresivní čtení a hlavní hrdinka je svým přístupem k životu velmi protivná, ale myslím, že takto uvažuje spousta lidí, nevidí to dobré okolo sebe a v lepším případě se změní až vlivem nějaké dramatické události ve svém životě. Hodně ze života, hodně uvěřitelné a rozhodně stojí za přečtení.

VladkaBU
06.08.2013 4 z 5

.. pro mě hlavní hrdinka příliš negativní, nespokojená, dělá dusno a otravuje život lidem kolem sebe. Pak ale zjistí, že v životě jsou důležitější věci než sterilní prostředí, které ona kolem sebe vytváří.

Vosahlice
11.06.2013 5 z 5

Já na Duhový most nedám dopustit! Divím se, že je mezi modrým hodnocením, měl by mít vyšší. Vím, že je to celkem negativní příběh a hlavní hrdinka je pěkná čůza, ale to se mi na tom právě líbí! Líbí se mi, že ten příběh popisuje a ukazuje i tu špatnou stránku žen. Nemusí být muž pokaždé ten, kdo je viníkem. A pak to rozuzlení... myslím, že to má něco do sebe...

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky