Důchodkyně nestřílejte

Důchodkyně nestřílejte https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423788/bmid_duchodkyne-nestrilejte-XAu-423788.jpg 3 110 32

Slovo DŮCHODKYNĚ vyvolává mnohé představy, a ne všechny jsou příjemné. Rychle prchající čas, vysedávání v čekárně u lékaře, v lepším případě mnohdy až únavné hlídání vnoučat a nahrazování funkce rodičů… Marcela Mlynářová živě a poutavě přibližuje jinou, svou verzi ženy po šedesátce, která je babičce na plný úvazek značně vzdálená. Zbavená pout stereotypního zaměstnání, nikdy nekončícího zajišťování chodu domácnosti, nevděčné výchovy dětí a manžela, který si pod tlakem zbytku mízy našel (podle autorky bohudík) mladší ženu, má čas na sebe i na své záliby, je vyzbrojena šarmem i elegancí, a především díky životním zkušenostem schopností vnímat svět kolem sebe s humorným nadhledem. Autorčiny úsměvné a s lehce provokujícím sarkasmem podané příhody věrohodně potvrzují, že není podstatný věk, ale přístup k životu.... celý text

knihovna1
15.03.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila. Měla šmrnc. Libily se mi výlety, které autorka podnikala. Z knihy čiší ženskost. Chtěla bych se tak mít v důchodu.

Mindy
04.03.2022 2 z 5

Jediná kapitola, která mě pobavila, byla ta, kde popisuje hlídání vnuků. Jinak nuda. Většinou se jedná o podrobný popis dovolených. Autorka zachází do takových detailů, jako je nasedání na lanovku a zaklapnutí bezpečnostního jištění. Každodenní sprcha, snídaně, večeře. Neustále si stěžuje na přítomnost ostatních lidí, přitom si vybírá turisticky vyhledávané cíle. Nejvíc se mi líbily citáty na konci každé kapitoly.

Anavi8912
23.10.2021 3 z 5

Klidná odpočinková knížka. Pro mne vzpominkou na místa, která jsem také navštívila.

Brt
21.06.2020 1 z 5

Kniha o zážitcích aktivní seniorky. Autorka se snaží být vtipná, což se někdy daří, někdy moc ne. Osobně mi hlavní hrdinka není moc sympatická (např. když veze někoho do nemocnice na pohotovost, jde se nejdříve namalovat...). Ilustrace mi připadají nevhodné - hrdinkou je dáma v důchodovém věku, zatímco na obrázcích se vždy vyzývavě culí řádně tvarovaná sexy dvacítka. Celkově je to takové průměrné oddechové čtení, ke kterému se nechci vracet.

takana
14.05.2020 4 z 5

Celkem dobrá oddechová a vtipná knížka.

Doubravka1975
09.04.2020 5 z 5

Moje první knížka od autorky, která se vtipně popisuje jako hodně čilá a akční důchodkyně, která žije na 100 procent. Moc pěkné ilustrace a Jeseníky jsou moje srdcovka, takže plný počet

Kerberos
05.04.2020 3 z 5

Celkem vtipné vyprávění o pohledu svérázné důchodkyně, kterou neopustila chuť do života. Příkladná babička z ní nikdy nebude. Poslouchala jsem audio, dobře namluveno.

jana6259
03.03.2020 4 z 5

V knížce se vypráví o tom, jak jedna důchodkyně tráví čas. Některé kapitoly jsou docela pěkné, ale některá nezáživná. Prostě popis běžného života.

Marla
01.03.2020 5 z 5

Příjemná oddychová knížka. Mám ráda lidi, kteří umějí žít.

Elea
23.01.2020 2 z 5

V některých kapitolách se mi líbil přístup autorky, v jiných mi dost vadil podrobný popis cest, který připomínal turistického průvodce. V každém případě však absolvování v knize popsaných aktivit vyžaduje hodně nadprůměrné příjmy, rozhodně mnohem vyšší než jakými vládne průměrný český důchodce.

babystar
20.01.2020 5 z 5

Trochu cynické (avšak ze života) čtení pro starší ročníky. Mládí asi nepochopí...

alnahu
15.09.2019 4 z 5

Opět jsem sáhla po další knize od této autorky ve které popisuje, že i život v důchodu může být pestrý a člověk je starý tak jak se cítí. Mám ráda knihy této autorky a její životní energii.

JancaMia
12.07.2019 4 z 5

krásné čtení :)

hapac
22.01.2019 3 z 5

Knížky beru jako prima zpestření mezi těmi současnými, ale často ponurými (i když velmi dobrými) knihami. Líbí se mi ta energie a taky radost něco nového poznávat.

pagac17
24.10.2018

Zajímavá zpověď důchodkyně, opět humorná fabulace spisovatelky, která je odvážná ve svém konání, zeměpisně znalá, její singl výlety jsou velmi odvážné a snad i nepravdivé.

13werka
29.09.2018 2 z 5

Kdyby to byl blog nějaké dámy kolem pětapadesátky, tak OK. Na knížku trochu málo. Snaha o humor někdy trochu křečovitá, zážitky z výletů trochu moc popisné a a okaté opovrhovaní muži se mi zdálo pozerské. Ale dočetla jsem ;-)

Ivanna
09.07.2018 odpad!

Jedním slovem hrůza, trapný pokus o humor, strašný styl. Důchodkyni bych zastřelila po prvních 10 stránkách.

85prcek
27.06.2018 4 z 5

Parádní oddechovka.

knihomolkadorfa
10.03.2018 2 z 5

Vtipná oddychová četba vhodná na dovolenou :)

Cher
26.12.2017 4 z 5

Vtipně napsané, příjemné čtení. Pobavila jsem se.