Duch Vánoc

Duch Vánoc https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505266/duch-vanocNmr7d0-eSn-.jpg 4 86 29

Peter Armstrong a Hank Colfax jsou nejlepší přátelé, ale jejich životy nemohou být odlišnější. Peter je pastor, který věnuje veškerý čas svému sboru, a Hank má hospodu, kterou navštěvují štamgasti, kteří se kostelům vyhýbají obloukem. Jednoho dne před Vánoci se Peter s Hankem začnou dohadovat, čí práce je namáhavější, a tak se rozhodnou, že si na týden před Štědrým dnem své práce vymění. K jejich překvapení jsou povinnosti barmana a pastora podobné, ale převzít práci toho druhého je obtížnější, než očekávali. Začnou jeden druhého vidět v novém světle a možná objeví i lásku, která jejich životy navždy změní.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Christmas Spirit , 2022

alnahu
23.12.2022 5 z 5

Ve všem tom předvánočním shonu jsem si s chutí přečetla tento příběh s vánočním nádechem,který vypráví babička svým vnoučátkům.Děj nás zanese do malého městečka v předvánočním čase,kde se dva přátelé dohadují čí práce je náročnější a tak si své role vymění.S této výměny vznikne spoustu komplikací,někdy i humorných,aby nakonec zjistili,že každá práce má své.Kniha na mě dýchla příjemnou vánoční atmosféru a má velmi pěknou vánoční obálku.

lucakuca
22.12.2022 5 z 5

Pozor pozor!
Jak se zahřát bez kapky punče a beze dřeva? No přečti si ducha vánoček! To tě zahřeje!
Perfektní vánoční příběh! Lehký, nadýchaný, třpytivý, laskavý, voňavý a dojímací. Vše, co k vánocům patří.
Láska.

Karin94
21.12.2022 4 z 5

Kniha bola ako jedna veľká krásna rozprávka, ktorá nám ukáže, o čom skutočne Vianoce sú.
Príbeh je pekný, hrejivý a zábavný. Je síce o dvoch kamarátoch, ale rozpráva ho stará mama svojim vnúčatám, čo je krásne a miestami tak skutočné čítanie, že máte pocit akoby vám príbeh naozaj rozprávala babička.

Hank Colfax pracuje ako barman a obsluhuje v rodinnej krčme zákazníkov, medzi ktorými patria aj osamelí členovia motorkárskeho gangu.
Peter Armstrong je zas miestny farár venujúci sa svojej farnosti.
Keď sa Peter Hankovi posmieva, že Hank to má v porovnaní s ním jednoduché, rozhodnú sa, že si vymenia pozície až do Štedrého večera. Obaja zisťujú, že akákoľvek práca nie je jednoduchá a pomáhajú, kde sa len dá.

Kniha je tenučká, nechýbali v nej ani romantické linky a je aj dosť predvídateľná. No uvidíme tu všetko, čo by bolo krásne vidieť po celý rok, nielen na Vianoce.

Je o porozumení, láske, o tom, na čom skutočne záleží: neposudzovať druhých, plniť sľuby aj priania.

Nenáročné čítanie, ktoré mi vyčarilo úsmev na tvári v tento predvianočný čas. Odporúčam.

Jurajovamaka
12.12.2022 5 z 5

Tak toto bol naozaj pekný a zaujímavý príbeh o Vianociach...
Príbeh rozpráva stará mama svojim vnúčatkám...nakoniec je to čarovný príbeh o nej samej...
V príbehu sa mi neskutočne páčila zámena rolí miestneho krčmára s pastorom - kňazom, ktorí boli dobrí priatelia od stredoškolských čias...
Ak aj VÁS zaujíma, ako to môže dopadnúť, keď si svoje miesto pôsobenia vymenia pastor s krčmárom a o čom to vlastne starká vnúčatám rozprávala...určite siahnite po tejto vianočnej NOVINKE - DUCH VIANOC...príbeh mi vyčaril úsmev na tvári a spríjemnil tento predvianočný čas...
ODPORÚČAM

Renike
08.12.2022 5 z 5

Hezký vánoční příběh, takový netradiční. Milý a pohodový,i jsem se zasmála, akorát na adventní dobu.

bookcase
04.12.2022 4 z 5

Milá vánoční jednohubka na jedno adventní odpoledne. Hřejivé čtení.

Knižní střípky
28.11.2022 5 z 5

Byl to velmi milý a pohodový příběh, který babička vyprávěla svým vnoučatům. Byl z doby, kdy ještě nebyly mobily, byl z Vánoc roku 1977, což mě velice mile potěšilo, neboť je to rok mého narození. Já mám příběhy z malých městeček moc ráda, ta komunita lidí je zde taková semknutá, všichni si vidí do talíře, což může být někdy otravné, ale zase když je zapotřebí, dokážou táhnout za jeden provaz a pomoci si. Můžu říci, že duch Vánoc na mě z této knihy skutečně dýchl. Bylo mi s ní moc hezky. Oba dva hlavní hrdinové byli velcí sympaťáci a správňáci, a to jak se vypořádali s prací toho druhého, bylo místy i úsměvné. Tuto vánoční jednohubku s krásnou obálkou mohu vřele doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Majka1979
26.11.2022 5 z 5

Nádherný vianočný príbeh, ktorý rozpráva stará mama svojim vnúčatám. Úsmevný príbeh, v ktorom nechýba láska, priateľstvo, viera a samozrejme aj duch VIANOC.
Hoci niekedy súdime ľudí podľa výzoru, ich vnútro je oveľa dôležitejšie.
Príbeh tejto skupiny ľudí je jednoducho skvelý.
Musela som ho dočítať a som rada, že som si ho prečítala. Vrelo odporúčam ;)

Šánka
22.11.2022 5 z 5

Milý, chvílemi i úsměvný vánoční příběh dvou přátel, pastora Petera a hospodského Hanka. Při jednom setkání se dohodnou, že si před Vánoci vymění na pár dní své zaměstnání. Vždyť právě to jejich je náročnější než práce jeho kamaráda, ale může se stát, že nakonec bude vše jinak.
Nečekejte žádné vánoční rozjímání, žádnou velkou akci, jen hřejivý lidský příběh na pár hodin a možná, že i toho ducha Vánoc v sobě najdeme, protože ten se přece skrývá v každém z nás. Jednoduchý příběh s krásným poselstvím...