Dubajské tajomstvá

Dubajské tajomstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166394/bmid_dubajske-tajomstva-166394.jpg 2 12 4

Ak to má prísť, Dubaj príde sám. Biznis, láska a vzťahy v najkozmopolitnejšom meste Blízkeho východu. Ambiciózna Emma prichádza do Dubaja presadiť slovensko-českú IT firmu. Obklopená spleťou najrôznejších národností spoznáva maniere miestnych obyvateľov a prisťahovalcov. Žiadnu lásku nečaká. Ako funguje zahraničná firma v mekke arabského biznisu? Ako sa správajú Emirátčania, keď cudzinec nazrie do ich duše? Mení Emma Dubaj alebo Dubaj mení Emmu? Emma vás zavedie za hranice vlastného vnútra, ale siaha i pod závoj a masku miestnej spoločnosti. Všetko Vám rozpovie v príbehu, kde aj piesok dokáže byť úrodný. ...U nás neplatí kto prv príde, ten prv melie, ale kto prv platí, ten prv berie. Videla som, že to je jeho filozofia, filozofia Ismáíla a vlastne filozofia mesta Dubaj. Pochopila som, že základným postulátom je zaplať a služba je tvoja! V Dubaji za peniaze dostane službu každý, to je pravda. Ale akú službu?... ...To všetko mi pripadalo ako sen, iná dimenzia. Najťažšie na tom bolo, že som ho chcela vidieť aj ja. Musela som si to priznať, priťahoval ma. Neskutočne ma priťahoval. Keď ma muž nepriťahuje, viem to hneď. Keď muža priťahujem ja, tiež to viem hneď. Keď muž priťahuje mňa, hmm...... celý text

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, četla jsem ji ve slovenštině, jen závěr mě trochu překvapil. Od autorky se chystám číst i další knihy.

LucieAlexandra
26.08.2016 odpad!

Jedna z mála knih, které jsem odložila hned po 50ti stránkách. Styl psaní mi nesedí a obsah je neuvěřitelně nudný

carolinesbook
03.05.2015 3 z 5

Knihu jsem si vybrala pro jeji tematiku - Dubaj. Autorka velmi nenasilne, poklidne lici postaveni zeny v arabskem byznysu a jak to v tomto Emiratu vlastne chodi. Nezapomnela azapojit do deje i lasku hlavni hrdinky. Konec mne prekvapil, cekala jsem jiny zaver. Bylo to moc ukvapene a useknute. Kdo je milovnikem arabskeho sveta, obchodu, necht si precte.

pasión
09.08.2014 3 z 5

Kniha je velmi zajímavá, místy napínavá. Zklamal mne závěr a nelíbí se mi překlad (na můj vkus jsou příliš často zachována slovenská slangová slova či je slovo nesprávně přeloženo, občas mi přišli nějaké věty méně srozumitelné).

islám Dubaj

Kniha Dubajské tajomstvá je v