Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 179

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

ElisR1
06.04.2015 4 z 5

Skvělá odpočinková kniha.

prajzulka
21.03.2015 5 z 5

Čekala jsem nudu. Ale je to úplně úžasná knížka, všem moc doporučuji :D

barleyfox
07.03.2015 4 z 5

Nějak jsem se dostala k ukázce pár stránek a když jsem ji potom našla v knihovně, neodolala jsem a půjčila jsem si ji. Celkem neobvyklý a dobře zpracovaný námět, dobré zvraty a hlavně autorčin krásný styl psaní. Čtivý a milý příběh, kterému nechybí trocha napětí a neomrzel ani po druhém přečtení.

natalie2171
06.03.2015 5 z 5

Kniha mě upoutala už dřív, ale jelikož v místní knihovně není a já si ji nemohla dovolit koupit, tak jsem musela chvíli čekat. Když jsem se k ní dostala, na můj vkus jsem ji přečetla až moc rychle. Už začátek byl hrozně poutavý a vtrhl mě do děje. Draci nebo drakie, jak je libo, je něco nového a nadchlo mě to. Žádní upíři nebo vlkodlaci ale lidi, kteří se promění na drakie, které mají různé schopnosti. A také vztah mezi Drakii a lovcem. Tohle se mi líbilo moc moc. Co se mi líbilo nejvíce byla samotná atmosféra, jak autorka popsala drakie a proměňování a to okolo. Opravdu se mi to líbilo a nemůžu se dočkat na další díl!!

Eliska700
03.03.2015 5 z 5

Tato kniha byla velmi poutáva a postavy se mi hodně líbili....

Charmedka
22.02.2015 4 z 5

I když se děj motá stále kolem toho samému, kniha se četla jedna báseň, asi také díky zajímavému námětu. I když si moc nedokážu představit přeměnu v draka, kniha mě bavila. Netrpělivě jsem otáčela stránku za stránkou. Pokud jste tuto sérii ještě nečetly a váháte, tak neváhejte.

Wolfinéria
14.02.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem konečně knihu dočetla, a musím říct, že se mi líbila. Zajímavý nápad, celkem povedené zpracování. Ze začátku mi románek v knize přišel ubohý a dětský, ovšem v průběhu děje se to zpravilo. Hodně otevřeně to skončilo, už mám rozečtený 2. díl. Jediné, co mě NESKUTEČNĚ štvalo a kvůli čemu jsem strhla * z tak super knihy byla nerozhodnost hlavní hrdinky. Má v hlavě pěkný zmatek. Buď furt tvrdí, že odejde, a pak že ne, pak že jo atd. Skvělá kniha, doporučuji :)

Gnarly
08.02.2015

Tahle knížka je opravdu báječná! Doporučuju ji přečíst. Přečetla jsem ji za jediný den a opravdu byla úžasná!

Selket
05.02.2015 1 z 5

Jednu hvězdu za vcelku nadějný začátek, dál už jsem nemohla hlavní hrdinku vystát. Přišla mi až neuvěřitelně ufňukaná.

mišule5
18.01.2015 5 z 5

Tato kniha je výborná!! Hodnotila bych i více hvězdičkami :-). Tento příběh je napínavý, zábavný a hlavně romantický :-). Jsem strašně napjatá jak to bude pokračovat v druhém díle!

padajicidvere
13.01.2015 2 z 5

Příběh se na mě až moc dlouho vleče. V podstatě je kniha obsahem jen na dvou místech, a je doplněna nekonečným monologem Jacindy na tím, jak bude žít, jak trpí..atd. Nejvíc mě dostala jistá příbuznost se Stmíváním. A že tu knihu nemám ráda.. :D Škoda času.

Nicoletka
24.12.2014 4 z 5

Souhlasím s Lumine, že hlavní hrdinka neustále řeší své vnitřní rozpory, což mi trochu lezlo na nervy. Taky jsem některé odstavce jen tak přelétla očima a dalo se to. Nápad to je pěkný a ukočení zajímavé :)

Lumine
19.12.2014 3 z 5

Jen tři hvězďulky.
Nápad velmi pěkný.
Provedení zajímavé ale... neustále tam omílá furt dokola ty samé vnitřní city na téma jo/ne, mučedník/sama sebou, volná/svázaná BOŽE! Ta holka je nerozhodnější než já v knihkupectví.
Jinak se mi to líbilo. :3 Smířila jsem se s tím, že některé odstavce jen přelétnu očima a knížka mě doopravdy vtrhla do svého světa. :3 Od 2/3 knížky už je poutavá, velmi zajímavá, akční, romantická, prostě všechno.

Těším se na další díly.

Milwaraa
18.12.2014 5 z 5

Nejúžasnější kniha s originálním nápadem a se vším všudy! :3 Autorka je geniální, má božský styl psaní a řekněte? : Koho by něco takového napadlo? :D :) Když mi kamarádka poprvé líčila anotaci tak jsem zůstala stát s otevřenou pusou dokořán. Říkala jsem si jak někdo mohl, vymyslet něco tak báječného? :O A hele Sharie Kohler mi potvrdila, že někdo jako ona má na to něco tak geniálního vymyslet! :D :3 Drakie se stala mojí srdcovkou navždy :3 :D

Monisek.B
17.12.2014 4 z 5

Zhltla jsem to během pár dní. Příběh se mi moc líbil a ten otevřený konec? No páni! Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

Aléda
23.11.2014 5 z 5

Moc hezká kniha. Zaujala mě hned na začátku a ani na chvíli jsem se u ní nenudila. Příběh byl zajímavý, líbí se mi nápad drakie a draki. Jackindu jsem si oblíbila a Will byl taky skvělý. Děj napínavý a poutavý. Už se těším až si přečtu další díl :)

Sandruška01
17.11.2014 5 z 5

Kniha byla velice krásná a dojemná a je mi moc líto Willa a Jacindy, protože jsou od sebe, budu doufat, že se brzo najdou. Willa jsem si mooc oblíbila, protože jsem se vcítila do jeho role a úplně mi to vzalo dech :D. Jako by to byla realita. A Tamru bych nejradši odstrčila za ty její kecy.

Jolilinka
16.11.2014 5 z 5

Úžasná, napínavá knížka, Jacindu jsem ale doslova nenáviděla, stejně tak Cassiana a ani Will mi nebyl sympatický. Zato Tamru a Azurku jsem si zamilovala okamžitě :)

julliette
12.11.2014 3 z 5

Hezká kniha, i když chudák Jacinda s odporem odjela ze svého kmene někam do pustiny bez kapky vláhy, kde drakie umírají. Will, lovec sice její drakii udržel naživu, ale byl lovec, co lovil její bližní. Ale jsem ráda, že aspoň Cassian na ni dával pozor a nedivím se jí, že po útoků lovců s ním i s její rodinou odjíždí zpět do kmene.

Markett
18.10.2014 5 z 5

Ani nevím, co mám napsat. Knížka mě opravdu moc potěšila. Děj byl krásný, napínavý, nepředvídatelný a hlavně originální. Už od začátku jsem byla překvapená, jak autorka popisuje drakie. Nádhera! Co se postav týče, Jacinda byla fakt super, ale Tamru bych kolikrát radši praštila, ještě doteď nechápu, jak tyhle dvě mohl být dvojčata, ale přece nemůžou být úplně stejné. Will byl takový sympaťák už od začátku a konec mě hrozně moc překvapil. Celkově ze závěru knihy jsem nadšená a rozhodně mohu doporučit. :)

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975