Dračí let

Dračí let https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2350/mid_draci-let-hFg-2350.jpg 4 171 23

Drakeni z Pernu série

Jednou za stovky let se k Pernu přiblíží jeho sesterská planeta Krvavice a s ní smrtonosná Vlákna. Jedinou ochranou před zkázou světa jsou draci a jejich jezdci. Nyní však Vlákna nepadala už po několik set oběhů. Draků je málo, dračí jezdci i prostí lidé na hrozbu zapomněli, stará dračí královna umírá a v líhništi tvrdne skořápka pouze jednoho jediného královského vejce. Poslední nadějí je mladá dívka Lessa a starobylý gobelín...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Dragonflight , 1968

Jereelee
26.01.2013 1 z 5

Musím souhlasit s Blekí. Je to zatím jediná kniha,kterou jsem nedočetla.

Blekí
08.01.2013 2 z 5

Knihu jsem si vypůjčila hlavně kvůli mé lásce k drakům, ale upřímně mě zklamala. Asi jsem čekala něco jiného nebo mám jiný vkus, protože celkově je to kniha oblíbená, ale mě nijak nezaujala. Přečetla jsem ji za pár dní, ale spíš díky přebytku volného času než tomu, že by mě příběh opravdu vtáhl do děje. Postavu jsem si kromě F´lara neoblíbila žádnou. Hlavní hrdinka Lessa mi naopak byla nesympatická a já nad ní často jen kroutila hlavou. Dost mě mrzelo, že charaktery ostatních postav tam moc rozebrány nebyly. Hodnotím dvěma hvězdičkami. Knihu jsem přečetla, mezi odpad rozhodně nepatří, ale nebudu se k ní vracet.

elfos
16.08.2012 5 z 5

Skvělá kniha, chytla mě od prvních stránek a už mě nepustila. Autorka vytvořila fantastický svět se svými zákonitostmi, zvláštnostmi a lidmi, kterými je obydlen. A vztah draků a jejich jezdců je prostě kouzelný. Doporučuji, stejně jako další díly série Drakeni z Pernu.

draci sci-fi fantasy science fantasy (SF + F)

Anne McCaffrey
americká, 1926 - 2011