Draculův švagr

Draculův švagr https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5131/bmid_draculuv-svagr-R9r-5131.jpg 4 336 57

Dracula série

Kniha hororových povídek jejichž autorem je sám mistr hororu a humoru v jedné osobě Miloslav Švandrlík. Nechte se bavit absurdně vypointovanými situacemi, kterým nechybí nadsázka i napětí. Hororové povídky plné černého humoru a magické hrůzy. Povídky zavádějí čtenáře na opuštěné hrady a strašidelné samoty mezi upíry, strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Čtenáři se dostává neopakovatelné kombinace strachu a vtipu, vynalézavost při použití nepřeberné řady strašidelných rekvizit je pro autora příležitostí k rozehrání osvědčené škály humoru. Knížku provázejí obrázky Švandrlíkova dvorního ilustrátora Jiřího Wintra-Neprakty.... celý text

Cajda
01.06.2020 5 z 5

tohle už je snad i klasika, ne? :o)))) Vtipné, nenáročné, oddechové čtení u kterého není potřeba nijak zvlášť přemýšlet - tyto knihy jsou dle mne sázka na jistotu - doporučuju :o)

Česneksmedem
21.05.2020 4 z 5

Na odreagování jsem si vzal tuto knihu povídek a byla to velice dobrá volba. Ke konci jsem si uvědomil, že lepší byly ty kratší povídky, což je možná dost překvapivé. Mezi nejlepší počítám například Domek v údolí (netradiční vyřešení tradičně hrozné tchýně), Promiňte, omyl! nebo Geniální plán. Na první místo ale dávám povídku, která vlastně patří do sci-fi – Koupací komplex. Knihu doporučuji.

n.ezn.amy
20.05.2020 5 z 5

Mám moc rád černý humor a tyto povídky jsou absolutně můj šálek kávy. Hororové příběhy, které pochopitelně ne vždy skončí happy endem, ale je v nich plno humoru a skvělých hlášek. Nejvíce se mi asi líbila povídka Guláš či Poprava na Kramberku, což ovšem neznamená, že další povídky nejsou tak dobré.

knihyKeMne
14.03.2020 3 z 5

Je to škoda, ale zjistila jsem, že humor pana Švandrlíka není moje kafe. I na hodnocení jednotlivých povídek se ukázalo, že těch několik málo, které mě zaujaly, nepatří mezi většinově oblíbené.

Povídky jsou psány s nadsázkou, satirou, absurditou, humorem, no často jako by byly ukončené předčasně nebo mají jen slabou pointu. Některé jsou zase až příliš dlouhé.

Ale tak, hlavně že se to líbí většině :-)

Jaruš7
11.02.2020 5 z 5

Povídky mistra, zdeť šmrncovního, česky pestrého hororu.
Citáty :" ... Zvažoval jsem, že přepadnu sám sebe.. Vyléčený imbecil podlehl mystice... Gulášová přísaha...Dárek pro tchýni ve stráni... Vánoce na onom světě... Koketérie malíčkem u nohy v morbidních hrátkách na hradě...Tupá břitva.. aj."
Audiokniha, radost poslouchat, ve skvělém podání Jiřího Lábuse ********

666Jitka
05.01.2020 5 z 5

Vtipné hororové povídky, dobré jako oddychová četba. Skvělý černý humor ...

ijcro
09.09.2019 5 z 5

Super šíleně zábavné povídky s výbornými nápady, při který mrazí, i když na první pohled vypadá vše jako sranda a vtip (třeba ten dodavatel masa do guláše), fakt dobrý (ale pro psychicky narušené osoby jen po kapkách, ideálně jen jeden odstaveček :) na den)
Doporučuji!

Formol
28.05.2019 5 z 5

Vynikající relaxační kniha i pro ty, kteří neholdují příliš černému humoru.

Rikitan
22.04.2019

Tuhle knihu jsem četl už někdy počátkem 70. let a na tu dobu to byla bomba. Líbila se mi snad každá povídka a styl psaní pana Švandrlíka. Časem při přečtení dalších knih už to postupně sláblo, protože jde stále o stejný styl, ale humor a různé situace se střídají, takže se to stále dalo.

Miro.slav
20.02.2019 3 z 5

Po knihe som siahol náhodou, no neľutujem. Určite boli niektoré príbehy slabšie, avšak obdivujem na pánovi Švandrlíkovi jeho sarkasticky a vtipne vypointované závery. Klobúk dole. Určite skvelé na odreagovanie. Pre mňa sú naj tieto príbehy: Šumavský upír, Guláš, Geniální plán, Břitva a Okno do hřbitova.

Rozarka69
08.02.2019 5 z 5

Moje neoblíbenější knížka, ke které se vždy ráda vracím, at' už v pevné podobě nebo audioknize. Lehce humorné, lehce napínavé a lehce hororové. Myslím, že každý si v knize najde to své.

Doly10
23.01.2019 4 z 5

Hororové povídky s humornou nadsázkou. Styl psaní se mi moc líbil. Pro chvilky oddechu ideální čtení. Rozhodně se chystám i na další knížky od Švandrlíka.

katy211
25.09.2018 5 z 5

Lehce strašidelná, zábavná kniha, ideální čísta na chalupě na samotě u lesa :-) moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím , přečetla jsem ji jedním dechem.

SSTknihy
10.09.2018 5 z 5

Když nějakou knihu čtete na táboře, ve stanu, při baterce a kolem dokola jen temný les a houkající sovy, pak se vám doslova zažere pod kůži. Jasně, že jsme věděli, že je to zábava, nadsázka a vtip, ale jeden nikdy neví, že. Zvlášť, když jsme tábořili uprostřed šumavských hvozdů, venku lítali netopýři, stezka odvahy vedla na starý hřbitov a k večeři servírovali vynikající guláš :-)

Vlasta155
17.07.2018 5 z 5

Švandrlík prostě nezklame. :-)

Bulba
06.03.2018 5 z 5

Četl jsem již poněkolikáté, jsou spíše odlehčené - takový černý humor, pod hororem bych si představil něco jiného.

lee5747
31.01.2018 5 z 5

Příjemné, docela i oddechové čtení. Super :)

Michelle.Bee76
23.12.2017 5 z 5

Líbilo se mi. Příjemné čtení na letní noci o dovolené. :-)

VikJones
17.12.2017 5 z 5

Nejedna se sice o moderni horor a tak fanousci Saw a dalsich jednoduchych krvaku asi nebudou nejnadsenejsi,ale Svadrlik ma, a vzdycky mit bude, kouzlo lehce strasidelneho humoru. Skvele povidky idealni pro odlehceny vecer. Doprovozrne jsou bajecne vtipnymi ilustracemi.

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Ježiš, jak já se u toho vždycky bála, a stejně jsem jí vždycky začala znovu číst večer po tmě, jelito... A navíc ty černobílofialové ilustrace, třeba jak se topí v bažině... Nádherně spojená hrůza s humorem. Naprostá perla.