Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460197/mid_draci-oci-ZRi-460197.jpg 4 1182 161

Bylo nebylo, byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví!... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

Majkina
03.08.2016 5 z 5

Obávala jsem se, že mě pohádka od Kinga nebude bavit, ale předčila mé očekávání, zamilovala jsem si ji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy :-)

katy238
20.07.2016 5 z 5

Pohádka v Kingově stylu. Neobvyklé a neobvykle fungující. Mistr opět nezklamal, z knihy jsem nadšená a vím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím.

Skripi
03.06.2016 1 z 5

King ma proste nebaví... :(

26e
03.06.2016 5 z 5

Veľmi príjemné " pratchettovské" čítaničko v podaní pána Kinga...

Devil-Ivet
12.03.2016 5 z 5

První věc, co jsem od Kinga četla. A mohu říct jediné: Miluji ji!

Metcheque
01.03.2016 5 z 5

Napíše-li student do testu z literatury, že Stephen King je autor pohádkových knížek, nebude až tak úplně vedle. Bratři Grimmové, H.Ch. Andersen i K. J. Erben jistě minimálně blednou závistí, protože Dračí oči jsou kouzelnou, laskavou a hřejivou báchorkou - jak mi již vzala ELMA z úst - na dlouhé zimní večery.

premacech
29.01.2016 5 z 5

Temná věž je moje asi nejoblíbenější kniha (mnohologie) vůbec, takže příběhy postav z ní jsou nutností znát. Trochu jiný žánr, ale líbilo nad očekávání. 95%

Philoun
28.08.2015 5 z 5

King zvládá bravurně i pohádky. Kniha je vyprávěna jeho originálním stylem ale pořád je to pohádka a výborná.

ELMA
14.08.2015 5 z 5

Skvělá pohádka na dlouhé zimní večery

Dominka720
12.08.2015 5 z 5

Má první knížka od Kinga. Sice jde o pohádku, ale i tím mě nadchl, že jsem začala číst jednu kingovku za druhou. Kniha se čte sama a při tak malém počtu stran je ihned přečtená.

Taťka Hraboš
26.06.2015 4 z 5

Hezká pohádka, četlo se to samo, i když bych uvítal trochu více akce. Kromě toho mi vadilo, že děj byl až příliš předjímatelný - tedy až na úplný závěr.

Janet11
30.04.2015 4 z 5

Pěkná fantasy pohádka na oddechnutí.

Seeker
20.04.2015 5 z 5

Dračí oči rozhodně vybočují z Kingovy tvorby. Spisovatel si zkrátka odskočil k jinému žánru a vytvořil pohádkový příběh, který v sobě má trochu fantasy, torchu hororu a trochu detektivky. A povedlo se. Knihu jsem četl opakovaně a pokaždé mě bavila, ať už jako dítě nebo dospělého. Je tam totiž trochu pro každého, asi jako ve většině pohádek. Nemám co vytknout.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Dávno před tím, než pan Stephen King začal psát sérii Temná věž napsal knihu Dračí oči
ve které vystupují některé postavy podílející se na událostech Temné věže.
Krom Talismanu a některých dalších knih jsou to právě Dračí oči, které nás seznamují s činy mága a čaroděje Flagga.
Dračí oči jsou nádherná pohádka, kterou jsem klidně četl dětem před spaním.
Věřte nebo nevěřte, ale je tam méně násilí než třeba v knížce o Perníkové chaloupce.
A nějaký ten citátek:

....když něco trvá dost dlouho, ani kronikáři si nepamatují všechno......

Přece jenom měl zemřít, ale to nebylo to nejhorší. Měl zemřít žížnivý.

Fastard
09.03.2015 4 z 5

V tomto případě se King pustil do fantasy příběhu s klasickými pohádkovými rysy. Je to hodně odlišné od zbytku autorovy tvorby, ale ve výsledku to určitě stojí za to. Fanoušek Kinga si přijde na své, celé mi to atmosférou připomínalo některé části Temné věže, nejvíc ty z Rolandova dětství. Pro mě osobně se jednalo o první setkání s Kingem, když mi bylo asi 11 let a tehdy mě to totálně vzalo, znovu jsem Dračí oči přečetl po dlouhé době a nadšení trochu opadlo. Pořád ale má kniha nesporné kvality. První vydáni od Laseru navíc obsahuje pěkné ilustrace (nevím, zda ho má i pozdejší vydáni od Bety), což je rozhodně plus. 75%

dlouhan
18.02.2015 5 z 5

velmi pěkně napsané, velmi se těším na pokračování, pokud tedy nějaké bude :)

Slooki
01.02.2015 5 z 5

Pohádka od Kinga??? Rozhodně Ano.

AmandaVin
17.09.2014 4 z 5

přes trochu zdlouhavý začátek jsem se musela netrpělivě prokousávat.. ale nelituju, protože samotný příběh byl opět briliantní. jak bývá u Kinga zvykem :-))

Etiopanka
14.08.2014 3 z 5

Docela mi trvalo než jsem se prokousala "začátkem" příběh však nabere na obrátkách,takže zbytek jsem přečetla jedním dechem.

sarka9022
03.08.2014 5 z 5

Tak tahle pohádka mě dostala - jediná , kterou autor napsal , ale prostě úžasná.