Dotkni se nebe

Závěrečný díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Lucemburské dynastii se na českém trůnu otevírá skvělá budoucnost. Zatímco polský Kazimír a Ludvík Uherský jsou stále bez mužských potomků, z Karlova konečně šťastného manželství s Eliškou Pomořanskou se rodí dcery i synové, kterým bude patřit polsko-uherské dědictví. V dosud jednotném křesťanství však už klíčí první výhonky nespokojenosti se zlořády v církvi. Kdo se však dotknou nebe, aby poznal pravdu? Děj posledního dílu královské ságy Orel a lev pokračuje až do dne Karlovy smrti, která ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/567/dotkni-se-nebe.jpg 4.661

Orel a lev (6.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

Kerberos

šestidílná sága o Karlu IV. a jeho ženách a potomcích nejlepší co napsala.

Fizulka71
21.08.2016

Úchvatné zakončení fenomenální ságy. Moc jsem se na něj těšila a zároveň netěšila. Bylo mi jasné, že s posledním dílem přijde i Karlova smrt. Konečně se dočkal tolik vytoužené obrovské rodiny se spoustou dětí a milované zeny, kterou nebude muset pochovat. Ale dohání ho následky četných zranění z boje a z pokusů o atentát, kterých zažil za svůj život bezpočet. A jeho zdraví těmto následkům podléhá. České země tak přicházejí o nejlepšího vladaře, kterého kdy měly. Jeho práce zůstává zoufale nedodělaná a není nástupce, který by v ní důstojně pokračoval. Zase jsem si skvěle početla a zase jsem si pobrečela. Diky, paní Vaňková, opět jste dostála své skvělé pověsti.

Yorika
05.01.2014

Výborná sága o životě Karla IV. Pro milovníky české historie takřka povinnost :)

jana001
16.02.2013

Všech 6 knih je napsáno moc pěkně.Ráda se k nim vracím a mohu je jen doporučit.