Dospělost je mýtus

od:

Dospělost je mýtus

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy... celý text

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života.

Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připravený?
Uff. Tak to si dej odchod.

Tahle knížka je určená pro nás ostatní, Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí.

Sarah Andersenová je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319429/dospelost-je-mytus-dS7-319429.jpg 4.7200
Originální název:

Adulthood is a Myth (2016)

Žánr:
Humor, Komiksy
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Přidat komentář
muchomurka
30. července

Skvělá oddechová knížka, dobrý nápad. Některé kresby byly naprosto výstižné, úplně ze života.

Lenny33
26. července

Některé obrázky byly opravdu naprosto trefné a vtipné, některé méně, ale i tak je úžasné, že autorka dokázala sepsat a nakreslit něco, v čem se vidí tisíce lidí. :)

Ewilka
07. července

Naprosto skvělá knížka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. Sarah dokáže i z obyčejné situace udělat něco, co hltáte slovo po slově, či obrázek po obrázku.

Ivuska.09
07. července

Skvělá kniha, u které se pobavíte a často se v ní také najdete.

JanaDobby
30. června

Asi nejsme správná cílová skupina. Kresby a styl se mi nelíbí. Když toto pominu , děj a humorné okamžiky jsou spíše hodně slabé a nic co by mi utkvělo v paměti. Lepší hodnocení dostává kniha jen za nápad.

Percabethka
27. června

Ty introvertní vtípky jsem moc nechápala, ale bylo zajímavé si přečíst, co introverti prožívají a co jim vadí - spoustu věcí jsem si myslela úplně opačně; třeba že jsou rádi, když se nemusí začleňovat do kolektivu, ale podle Sarah to tak očividně není :D Jinak jsem se ale smála celou dobu a ty nejvtipnější komiksy jsem si fotila a posílala je kamarádům :D

Christianne.K
25. června

Knížka se mi líbila. Chtěla jsem něco jednoduchého jen tak na necelou půl hodinu do autobusu. Splnila účal pobavila. Určitě o mne :)

Mikik
18. června

Opravdu upřímně jsem se pobavila a v mnoha situacích jsem se viděla :-D .

jakafe
05. června

Velmi rychle přečteno, ale to nevadí, protože až na pár výjimek jsem před sebou viděla dokonale vystihnuté situace introverta, knihomola a běžného smrtelníka - tzn. moje situace :-). Výborně jsem se pobavila a nechápu, proč jsem Sarah neobjevila už dávno. Navíc dobré hlody pro dobrovolně bezdětné. Moc se těším na pokračování.

Ali88
04. června

Krátké, vtipné, výstižné! :) Sobotní po-obědová jednohubka :)

Jizi
11. května

Sarah je moje velká oblíbenkyně. Specifická, jednoduchá kresba, krátké, obvykle jednostránkové příběhy a pointy, v nichž se mnozí (ne-li všichni) najdeme (ano, dokonce i ti, co nemohou celé dopoledne spát a musí plnit dospělácké povinnosti - a překvapivě i tací, co nemají dávno na starost už jen sami sebe) - stačí se nebrat moc vážně. Jediné mínus je značně omezený rozsah, 112 stránek je hodně málo a mnohé mé nejoblíbenější scénky se tím pádem do výboru nedostaly...

Ewerine
13. dubna

Absolutně jsem se do téhle knížky zamilovala!! Jsem ráda, že mé každodenní trable prožívají i jiní lidé. Smála jsem se na každé straně. Prostě je to, to, co všichni známe, ale nemluvíme o tom třeba nahlas. :)

Já_
08. dubna

Tak tohle je dokonalost. Smála jsem se po celou dobu. Všechno v tý knížce je tak pravdivý. A ty ilustrace!! No prostě vážně skvělý!

Margie94
07. dubna

Smála jsem se od začátku do konce! Neuvěřitelně vtipný a pravdivý komiks o "strastech" života :D

kalinkacz
04. dubna

Jedná z těch roztomilých knih, kterou přečtete na posezení a uvidíte v ní sebe, ale i své blízké... Rozhodně výborný tip na odpočinek s kouskem čokolády, který vám zlepší den... Některé části bych si i nalepila do svého životopisu... Rozhodně se těším na další tvorbu této autorky!

PinkAlicorn
31. března

Zasmála jsem se, jsou to vtipné komixy ze života. Našla jsem se skoro ve všech, jsem ráda, když vím, že v tom nejsem sama :D

Rose18
31. března

Vtipné komiksy, ve kterých se člověk častokrát najde; doporučuju!

Shardlake
27. března

Vtipnou komiksovou formou zpracovány postřehy ze života.

martinstefko
23. března

Banality života jsou prostě krásné a zábavné, když jsou dobře podány. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/03/1399-dospelost-je-mytus-sbirka-komiksu.html

ochwey
21. března

Přečetla jsem to na stojáka v Dobrovském, v některých obrázcích se našla, ale že bych to tak adorovala, jako všichni kolem, na to jsem asi málo holčičí holka. Spíš se mi po přečtení zdá, že jsem stará, když nemůžu spát jak dlouho chci a ráno musím do práce a dospělácké věci se mi nevyhnou.

Viky007
19. března

Tak tohle byla paráda! Smála jsem se od začátku do konce. Zkrátka ideální čtení pro introverty, knihomoly a sociofobiky :-).

martina.culik
19. března

Sarah's Scribbles sleduji i na internetu. Baví mě způsob, jakým autorka popisuje běžné situace, se kterými se většinou plně ztotožňuji. Trochu jsem se obávala českého překladu, protože znám originál, ale musím říct, že překlad je velice zdařilý a vystihuje podstatu. Za mě tedy super kniha.

Eorin
10. března

Příjemná oddychovka - doslova, oddychla jsem si, že v tom nejsem sama a že mé postřehy a "potíže" všedních dní nejsou zase tak moc strašné, ba naopak :)

PandaGirl
24. února

Našla jsem se v tom. Rozhodně pobaví jak "příběhy", tak i kresba. Rozhodně je to skvělé na to správné vypnutí a nepřemýšlení.

Zmiu
23. února

Naprosto geniální! A tak to sedí. :-)

Dakarianna
23. února

Až mě děsí jak to na mě sedí :DD

ninive
20. února

Geniálníí! Chci víc :D

malinkamajinka
16. února

Parádní kniha, kde jsem se jako introvert našla :D Opravdu vtipné komixy, sice je to kniha "na hodinku" ale pobaví. :)

Janiss_89
08. února

Jednoznačně plný počet. Je to sice kniha na pár desítek minut, ale je naprosto dokonala. Z 99% jsem se v ni viděla. Myslela jsem, že jsem na světě jediná, ale je nás víc :D Fakt všem introvertům, asociálům a dalším "podivínům", kteří bojují s každodenním životem a snaží se utéct dospělosti co to jde, tak jim tu knihu vřele doporučuji. Strip s wifi a čucháním knih 100% :D

Candide
08. února

Až se mě příště někdo bude ptát na vtipnou knížku o introverzi, doporučím toto :D