Dopisy od mrtvého

Dopisy od mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452293/bmid_dopisy-od-mrtveho-Mi4-452293.jpeg 4 107 107

Jefferson Tayte série

< 7. díl

POUZE MUŽ ODHODLANÝ OBĚTOVAT VŠE MŮŽE ROZLUŠTIT DOPISY OD MRTVÉHO… Když je genealog Jefferson Tayte najat, aby prokázal totožnost černé ovce v rodokmenu svého klienta, je vzápětí zatažen do vyšetřování vraždy. K dispozici přitom nemá víc než sto padesát let starý dopis a stopu vedoucí k legendárnímu rubínu, jenž zmizel před dávnými generacemi. Poté, co se k němu za záhadných okolností dostanou další dopisy, odkryje Tayte staletí starý příběh chamtivosti, vraždy a zakázané lásky, který ho ze skotské Vysočiny nakonec zavede do sluncem prozářené koloniální Indie. V historii Džajpuru je totiž pohřbeno temné tajemství, prosycené zradou a skandálem. Proč má ale tak smrtící důsledky pro současnost? Dokáže Tayte najít ztracený rubín a zabránit dalším vraždám, než bude příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Letters from the Dead , 2018

cedos
08.01.2021 5 z 5

Výborně vystavěný příběh, zdravá dávka napětí, nevyhrocené akční scény, prostě hodně dobré čtení. Dvě linie příběhu a obě stojí za to, přiznávám, že tu negenealogickou linku příběhu bych klidně mohla číst jako samostatnou knihu.

raty
31.12.2020 5 z 5

Na další pokračování této série jsem se tááák těšila. A vůbec nejsem zklamaná. Opět dvě časové linie. Současná se odehrává na starém hradě ve Skotsku. Docela se v ní vrší mrtví a pěkně napíná čtenáři nervy. Historická linka nás zavede do Indie. Miluju tenhle mix žánrů. Dobře jsem bavila.

Katania
17.12.2020 5 z 5

Opět velmi povedené! Taková honba za pokladem po vzoru Agathy Christie. Těším se na další!

GYROTOURBILLON
04.12.2020 5 z 5

Další skvělý počin SR. Kniha má spád , spoustu tajemna , barvitost , a kouzlo .
Těším se na další autorovi knihy , vřele doporučuji k přečtení. K brzkým zimním večerům , k tomu oheň v krbu popř. něco ostřejšího k pití , ale i horký čaj postačí, a k ránu máte přečteno.
Všechny knihy mají i krásné obálky , ne vždy pěkná obálka navádí k pěknému počtení. Za mně tento autor a jeho všechny tituly splnily očekávání. A jestli je někdy něco slabšího , i to se v běžném životě stává. Nemůže být vždy vše jen the best.

Kizuizi
27.11.2020 4 z 5

Nevěděla jsem, co mám čekat a nakonec jsem velmi spokojená. Sympatický hlavní hrdina (žádný svalovec, který by zvládal cokoli, ale chlapík se závislostí na čokoládě ), perfektně popsané osoby i prostředí – úplně na mne dýchala ta atmosféra rodinného sídla a i jsem zatoužila podívat se do Skotska. Líbilo se mi napětí, tajemno a hlavně ten nádech Indie! Nikdy jsem tam nebyla, ale když se v rámci příběhu podíváme na indické tržiště, máte pocit, že vidíte ty barvy, že cítíte tu vůni koření...
Kniha se velmi dobře čte, v podstatě máte problém ji odložit, a i když jsem někde četla, že je z celé série poněkud slabší, mě to vůbec nevadilo. Naopak mě o to víc láká přečíst i ty předešlé.
Mám jen jednu maličkou poznámku – já bych to asi nezvala úplně thrillerem, ale spíš detektivkou. Sice v příběhu najdeme pár silnějších situací, ale nic extrémního.

pavla67
23.11.2020 5 z 5

Tak jsem precetla vsechny knizky a byly opravdu moc pekne a zajimave. Doporucuji

astra3
22.11.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Nejvíc jsem se těšila na pasáže z Indie. Rubín přinesl jen spoustu neštěstí.

Modrina
30.09.2020 5 z 5

Takhle knížka se mi velmi těžko odkládala, ale holt je nutné chodit do práce, nebo třeba spát. :) Pachatel mě samozřejmě překvapil, už jsem málem začala podezírat sama sebe. Pěkné, jsem velmi spokojená.

Peta0405
28.09.2020 3 z 5

Tak ne, že by mě to vyloženě zklamalo, ale asi to nebude moje nejoblíbenější kniha ze série. Tím zůstávají Stopy v krvi a Spříznění. Tentokrát mi to nepřipadalo až tolik napínavé a ani to nemělo takový spád. Ale i tak rozhodně lepší průměr. Jsem zvědavá, jestli autor přidá další díl.

babicka_amalka
25.09.2020 5 z 5

nezklamalo, opět jsem se spolu s Taytem nemohla odtrhnout od pátrání - tentokrát především v Indii;
docela bych byla zvědavá i na jeho dvě další knihy z viktoriánské Anglie, ale ty asi někdo hned tak do češtiny nepřeloží....