Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 176

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Lacerta.j
03.09.2015 3 z 5

Celkem fajn příběh, ikdyž mě čtení chytlo až za půlkou. Konec byl až moc přeslazenej, ale jsem ráda, že to tak dopadlo :)

maid
09.08.2015 5 z 5

Toto bylo opravdu roztomilé. Velice milé čtení, na prázdniny jako dělané. Dona jsem si zamilovala, takovýchto géniů není nikdy dost. Rosie byla taky fajn postava, pěkná bad-ass woman, jak to má být. Není nic, co bych vytkla. Už se těším na další díl.

kaja.marik
21.07.2015 5 z 5

Perfektní knížka. Jak píšou ostatní: něco jako Teorie velkého třesku.

Jenom je hlavní hrdina normálnější než Sheldon (třeba pije alkohol, vaří, sportuje, ...) a je jediným mimoněm (nejsou švihlé postavy typu Leonardova matka apod.). Hlavní dějová linie je předvídatelná, ale o to nejde. Nečekané jsou komentáře a postoje hlavního hrdiny a detaily jednotlivých situací.

Neprskal jsem smíchy, ale pobavilo mě to na pět hvězdček z pěti.

mschmidtova
28.06.2015 5 z 5

Super knížka, čekala jsem romantickou oddechovku, ale tohle je o něco víc. Příjemně jsem se pobavila. Doporučuji všem.

suezie
23.06.2015 3 z 5

Vtipné, oddychové.. co víc si na léto přát ;) ? Don je velmi sympatický hrdina. Moc se mi líbil jeho pohled na svět. Velmi mě pobavily situace se sakem, se zmrzlinou a jiné další. Někdy mi dělalo problém zorientovat se ve jménech adeptů na "projekt otec", ale to rozhodně není chyba autora.

managa
30.05.2015 5 z 5

Skvela oddechovka, cetlo se samo. Skoda ze je tak kratka :) Hlavni hrdina je navzdory svym podivnostem velmi sympaticky - mozna proto, ze kazdy nekoho podobneho zname nebo se v nekterych momentech poznavame.

Jonny
07.04.2015 5 z 5

Skvělá oddechovka! Donald Tillman se stejně jako Sheldon Cooper pohybuje v akademickém prostředí, ale zde podobnost končí. Don je nepochopený sympaťák, který se snaží dělat všechno správně a dobře. A tím pádem často naráží.

Škoda jen toho konce. Přitom už to vypadalo, že si autor pohádkový happyend odpustí!

petrzel
31.03.2015 5 z 5

Zase jedna kniha která mě bavila a u které jsem se občas zasmála z plným plic.

Vlkova.kristyna
23.03.2015 3 z 5

Postava Dona mi prisla velice zajimava, hodne pripominajici Sheldona Coopera z Big bang th. Celkovy dej mne ale tolik nezaujal, tyto tipy romanu asi nebudou zrovna muj salek kavy:)

LuciLux
22.03.2015 3 z 5

Humoristické romány z akademického prostředí jsou mou srdeční záležitostí. S Donem Tilmanem jsem prožila neuvěřitelně veselý příběh, který způsoboval hlasité výbuchy smíchu v dopravních prostředcích. Knihu jsem rovněž četla nezvykle dlouho, protože jsem si mnoho neuvěřitelných scén v hlavě představovala dokola a dokola. Žel ke konci už autor trochu ztrácí dech, vtipy a schémata se opakují a závěr tak trochu jako z červené knihy mi k celkové povaze knihy prostě úplně nepasoval.

Fifi15
19.03.2015 1 z 5

Kniha mě nalákala přes neklasickou hlavní postavu, kterou srovnávali se S. Cooperem z TBBT. NIcméně je pro mě kniha zklamáním. Zuby nehty, jsem se držela, abych knihu dočetla. Pro mě nepřínosné a nezábavné. Postavu S. Coopera mám mnohem radši, nedá se srovnávat. Nehledě na to, že tato hlavní postava se dala ovlivnit a postupně ze svých naučených nároků slevovala (ačkoliv Sheldon je také v posledních dílech TBBT stále liberálnější...).
Stejně jako Aristrokratka - jediné dvě knihy, co mě v poslední době zklamaly...

cendar
25.02.2015

Ne, že bych se bavil jako u Aristokratky od Bočka, ale jinak vcelku dobré.

Melindaaaa
24.01.2015 5 z 5

Dona Tillmana jsem okamžitě zařadila na svůj seznam nejoblíbenějších knižních postav a Projekt manželka se vyšplhal na první místo žebříčku kniha roku. Možná je dost brzy na takový žebříček, ale někdy se začít musí, no ne? A tahle knížka nastavila laťku dost vysoko.
Vtipně podaný příběh jednoho profesora genetiky zaujme především milovníky Sheldona z Big bang theory a Temperance Brennanové ze seriálu Bones (Sběratelé kostí). Při čtení jsem na Dona nemohla přestat myslet, jako na spojení těchto dvou. Dokonalý humor, skvělé postavy, zajímavý námět, neokoukaný průběh.
Moc doporučuji všem.
Pokud vás zajímá moje celá recenze, najdete v záložce Recenze.

Mikisan
10.01.2015 4 z 5

Kniha me chytla hned od zacatku. Nejdrive jsem si Dona predstavoval jako Sheldona. Pozdeji me tato predstava opustila.Nicmene pribeh mily, vtipny a rychleplynouci. Fakt jsem mu fandil :-)

arthera
01.01.2015

Vtipná kniha, kterou jsem dostala od manžela k Vánocům, trefil se. Je to vyloženě oddechovka, a o to větší zábava, jkdyž se v ní člověk najde.

střapatá
26.12.2014 4 z 5

Kniha, která se čte neuvěřitelně rychle. Svět Dona mi je vcelku blízký, spoustu věcí máme společných (samozřejmě ne v tak extrémní míře), takže jsem se do něj okamžitě vcítila. Trochu mi vadil pouze fakt, že se Don kvůli Rosie tak radikálně a jednoduše změnil - kdybych já měla opustit své zavedené zvyky, rozhodně by se mi to nepovedlo ze dne na den :)

LiLinka
16.12.2014 5 z 5

Skvělá oddychovka! :) Hned po prvních pár stranách jsem se vžila do hlavního hrdiny a celé jeho hledání ideální manželky prožívala s ním. Doporučuji, na chladné zimní večery příjemné čtení. :)

Danafantom
08.12.2014 5 z 5

Čtení téhle knížky mě úžasně uklidňovalo. Svět "aspíka" Dona byl svým způsobem příjemně přehledný. Ale já ulítávám i na seriálu Teorie velkého třesku, po jehož zhlédnutí také mívám najednou pocit, že můj život je v pořádku. ;)

Pivísek
03.11.2014 4 z 5

Milá a vtipná knížka, některé pasáže opravdu pobavily (na plese), nad některými se člověk pousmál. Vyústění "Projektu otec" jsem si tipla na začátku správně a "Projekt Rosie" skončil dle očekávání. Spokojenost.

momo01
29.10.2014 4 z 5

Příjemná oddychovka se skvělým humorem.