Domov pro Marťany

Domov pro Marťany https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41661/mid_domov-pro-martany-xUg-41661.png 5 154 47

Vyprávění o jednom školním roce 10leté dívky, která je šťastná v kruhu své rodiny i přesto, že její mladší bratr je nevyléčitelně nemocný. Na počátku příběhu se rodina stěhuje do vlastního domku a hrdinka prožívá všechny problémy života v novém prostředí. Snaží se najít kamarádku a po počátečním zklamání se zdá, že se jí to podařilo. Autorka akcentuje pozitivní přístup k životu u všech členů rodiny, jejich vzájemnou lásku a pochopení.... celý text

Pavlnka
14.07.2014 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, přečeta jsem jí jedním dechem.

R.E.M.
03.04.2014 4 z 5

Citlivě napsaná kniha o rodině s dítětem, postiženým Downovým syndromem, očima desetileté dívky. Oceňuji i popsané, ne pro všechny známé, projevy této nemoci. Trochu smutný příběh protknutý nadějí a pozitivní energií.

petrulka
10.01.2014 5 z 5

Krásná kniha, moc se líbila mě i devítileté dceři. Citlivě vnímá problematiku dětí s mentálním postižením, jejich vnímání okolím, dále se věnuje pravému i falešnému přátelství. Určitě se k ní budeme vracet.

adajka
29.01.2013 5 z 5

Dětská knížka, kterou jsem četla své dceři a tak trochu chvílemi měla "knedlík v krku" dojetím. Bylo by moc krásné, kdyby tuto knížku přečetlo co nejvíc školáčků.

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tahle knížka se mi rozhodně líbila . Vzpomínám si , že jsem brečela když jsem knihu dočetla .

simonabr
28.08.2012 4 z 5

Poučný příběh o chlapci s Downovým syndromem pohledem jeho starší desetileté sestřičky, díky němu si člověk uvědomí, že si má vážit toho, že je zdravý a hlavně tyto postižené lidi a jejich rodinu neodsuzovat.

Layss
19.02.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem naposledy četla před pár lety, přiznávám, ale stále si pamatuji, jak se mi líbila a líbí se mi i teď. Jen trochu jinak. Dříve jsem byla okouzlena hlavně modrou grafickou úpravou, ale dnes uvažuji o tom, jaké to je, mít takového sourozence, jako měla hlavní hrdinka.