Domov pro Marťany

Domov pro Marťany https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41661/mid_domov-pro-martany-xUg-41661.png 5 154 47

Vyprávění o jednom školním roce 10leté dívky, která je šťastná v kruhu své rodiny i přesto, že její mladší bratr je nevyléčitelně nemocný. Na počátku příběhu se rodina stěhuje do vlastního domku a hrdinka prožívá všechny problémy života v novém prostředí. Snaží se najít kamarádku a po počátečním zklamání se zdá, že se jí to podařilo. Autorka akcentuje pozitivní přístup k životu u všech členů rodiny, jejich vzájemnou lásku a pochopení.... celý text

molt
12.06.2018 5 z 5

O takových věcech jako Downův syndrom se má psát.

lenkaabooks
18.05.2018 4 z 5

Pro čtenáře od 8 let. Desetiletá Míša se s rodiči a bratrem stěhuje. Není to snadné - nový domov, nová škola, noví lidé, kteří neznají Martina. Martinovi bude 6 let a má Downův syndrom. Krásně napsaná, citlivá knížka.

Misule.sv
28.06.2017 5 z 5

Jako malá jsem tuto knihu milovala, četla jsem ji pořád dokola. Doufám, že se tak bude líbit i mým dětem

Elen telemna
19.04.2017 4 z 5

Knížka má moc pěknou myšlenku. Je hezké, že autorka napsala příběh na toto téma. V dnešní době si lidé stěžují na to, co nemají, na to, co mají horší než soused, ale zapomínají si vážit toho, co mají. Zapomínají na to, že být zdravý není samozřejmost. Zapomínají, že někteří lidé se mají o hodně hůře než oni.

Nelimilujeknihy
11.03.2017 5 z 5

Moc krásná kniha, všem doporučuji!

makushenka
24.01.2017 5 z 5

Plné hodnocení si vždycky dvakrát rozmyslím, ale tady ani přemýšlet nemusím. Tuhle si určitě koupím do své knihovničky.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Velice čtivá a zajímavá knížka. Pouze zpětně nevím, čím mne oslovila.

MakiMel
28.11.2016 5 z 5

Knížka mi nepřišla až zas tak růžová, jak se tu v některých komentářích píše, když si představím, že bych to četla jako dítě, tedy cílová skupina, tak tam bylo dost zvratů a problémů, které se nám z pohledu dospělých zdají jako nicotné, ale pro dítě jsou mnohdy nepřekonatelné. Moc se mi děj líbil a oceňuji tak příjemné zpracování nevšedního tématu jako je dítě s handicapem natož s Downovým syndromem.

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Hezká (nejen dětská) knížka o tom, jak se cítí malé děvče, které se zrovna přestěhovalo do nového domu, chodí do nové školy, ve které nemá žádné kamarády a ještě má bratříčka s Downovým syndromem. Na knize se mi líbí, že je psaná z pohledu Míši a není vyprávěním toho, jak se asi Míša cítí. Myslím si, že touto formou bude knížka dětem bližší.

IvanaB
14.05.2016 4 z 5

Knížka mi byla doporučena na besedu pro děti o hendikepech. Nevím, jestli by se mi líbila, kdybych ji četla ve věku hrdinky, ale jako dospělá a matka jsem měla občas i slzy v očích. Ale jako taková mi knížka přišla až moc "růžová", rodiče pohodoví, nehádají se, maminka si ještě přivydělává šitím, Míše se dobře učí, chodí do kroužků... Ale je to knížka pro děti.. :-) Když jsem pak na besedě četla úryvek, překvapilo mě, že děti chtěly, abych četla dál a dál, chtěly vědět, jak to dopadne.

marta0912
27.03.2016 odpad!

Asi budu vypadat jako stvůra mezi těmi hezkými komentáři. My jsme povinně četli tuhle knížku v páté třídě a pamatuji si, jak hrozně jsem ji nenáviděla. Všichni mi byli nesympatičtí a obzvlíšť hlavní hrdinka, která mi připadala hloupá, ufňukaná a všechny svoje problémy sváděla na svého postiženého bratra (chápu, že je těžké mít takového sourozence, ale mě to prostě vadilo), děj byl přitom úplně o ničem - takhle jsem to vnímala jako 11letá a i teď by to bylo určitě ještě horší. Tahle kniha mi byla prostě proti srsti.

helusa2
13.03.2016 5 z 5

Klobouk dolů... Napsáno naprosto realisticky z pohledu 10letého dítěte, žádné předstírání, falešné hrdinství... Velmi silná kniha! Tento týden jí představím dětem ve škole, jsem zvědavá, jak na ně zapůsobí a jak ji přijmou...

Gold351
08.12.2015 5 z 5

Senzačně napsaná kniha. Jemně, ale názorně a přiměřeně věku, líčí trable rodiny s postiženým chlapcem. Jeho sestra se setkává s nepochopením a výsměchem jiných dětí. Ukáže se důležitá role rodiny. Dochází k vysvětlení problému a snad i k uvědomění, co je v životě důležité.

candy72
04.08.2015 5 z 5

Jedna z nejúžasnějších knížek. Člověk si při jejím čtení uvědomí, že každý člověk není zdravý, ale i takový má své srdce, má city a žije, je to člověk jako jiný. ♥

bookwoman
27.05.2015 5 z 5

Je to báječná knížka!!!!!
Je mi velice líto že jí už mám přečtenou!!!

Komu se kniha líbila ať dá palec nahoru!!!

Supernova
19.03.2015 5 z 5

Tohle je úžasná kniha. Musím dát plný počet hvězd, protože jak jsem na ni zpočátku hleděla s rozpaky, tak jsme se s dcerou začetly OBĚ, je to příběh citlivé holčičky, napsaný bez všech pozlátek. Zároveň ale způsobem, který je stravitelný i pro cílovou věkovou skupinu. Vřele doporučuji.

viladora
24.01.2015 5 z 5

Předčítala jsem ji svým holkám (5 a 8 let) před spaním a nikdy se mi nechtělo přestat. Fakt super. Sama jsem zavzpomínala na pocity v dětství.

Reader007
21.11.2014 5 z 5

tak asi nejlepší dětská kniha co znám!!!!

smejkalova.m
31.08.2014 5 z 5

Tak tahle kniha je bomba, četla jsem ji jako dítě a dlouho jsem si nemohla vzpomenout na její název :)

paneskap
23.07.2014 5 z 5

Dostal jsem se k ní přes školní povinnou četbu a neskutečně mně okouzlila. 5 hvězd