Dokud tě nenajdu

Dokud tě nenajdu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235525/bmid_dokud-te-nenajdu-y8y-235525.jpg 4 435 53

Životní příběh Jacka Burnse. Jako čtyřletý putuje s matkou po přístavech Severního moře a snaží se vypátrat otce, který před nimi zřejmě úspěšně uniká. V Kanadě chodí do dívčí školy, kam smějí i chlapci, a v „moři“ dívek se rychle rozvíjí jeho sexualita… Na vysoké hraje studentské divadlo, vyniká v ženských rolích. Zažívá strmou kariéru, slaví umělecké úspěchy, je bohatý, obletovaný kráskami. Smrt matky jeho pohled na život změní: zjistí, že příběh o hledání otce byl ve skutečnosti jiný. Otec neprchal, naopak se zoufale snažil synovi přiblížit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Until I Find You , 2005

jancajanina
12.03.2013 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih od Irvinga, chvilku trvalo se začíst jako obvykle, ale pak si člověk vychutnává děj "furt se něco děje.." I poměrně delší dobu po přečtení zůstává příjemný pocit při vzpomínkách na tuto knihu :-)

marketad
25.02.2013 5 z 5

Velice se mi líbilo, velmi čtivé, i když je příběh třeba brát s nadsázkou. Sice jsou tam určité podobnosti s Pravidly moštárny nebo Světem podle Garpa, ale pokud máte Irvinga rádi můžu jen doporučit.

hoopoo
18.02.2013 3 z 5

I když většinu Irvingových knih miluju, tak touhle jsem se prokousal pouze asi tak do poloviny a odložil. Nějak mi tam chyběla ta správná motivace k dočtení.

path.the
10.01.2013 5 z 5

Parádní kousek. Sdílím Irvingovu lásku k Amsterdamu a měla jsem to štěstí (ačkoliv jsem netušila, že Amsterdam v knize nějakou roli hraje) vycestovat do A.damu právě v době, kdy jsem knihu četla. Tak se stalo, že jsem se fyzicky vyloupla u katedrály Oude Kerk právě v momentě, kdy jsem o ní v knize četla a příběh tak dostal jakýsi 3D nebo 4D efekt a pro mě to znamenalo naprosto nezapomenutelný zážitek.

Petratra
27.10.2012 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, co to čtu za blbost a úchylárnu. Ale protože mám ráda Irvinga a tlusté bichle mi nevadí, nenechala jsem se první půlkou odradit. A stálo to za to. Pak už jsem příběh doslova hltala a po přečtení jsem ještě nějakou dobu přemýšlela, jak mnohoznačná může být realita. Skvělá kniha.

Atuin
24.10.2012 4 z 5

Tak s tím to Irvingovo kouskem mám potíže co vyšla, nemohu ji ohodnotit špatně, on prostě píše víc než dobře i kdyby popisoval manuál k pračce,ale já tuto knížku rozečítám a nedočítám už řadu let, vždy se dostanu dál, ale pak dostanu blok a hotovo. Nejde o to že bych neunesla její "zátěž" - to už je holt Irving - a přijde mi, že něco se tam dostalo jako by nedopatřením a ani to sám autor nechtěl, jako by najednou ujel.

Vikina333
12.06.2012 4 z 5

Velice zajímavá kniha (možná bych jí označila za příjemně uchylnou, ale zároveň jemnou - rozhodně ne vulgární). Je sice obsáhlá, ale téměř neustále se v ní něco děje. Není až tak šokující, ale překvapivá a plná moudrých myšlenech. Doporučuji na dlouhé zimní večery.

Clarisima
17.05.2012 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst. Některé kapitoly paráda, ale jinými jsem se musela vyloženě prokousávat. Pro mne zatím asi nejslabší "Irvingovka" , chtělo by ji přečíst 2x po sobě, aby člověk plně pochopil tu první polovinu

Sykysan
01.05.2012 5 z 5

Rozhodně nejvyzrálejší Irving. Tenhle kousek jsem četl postupně asi pět let (možná proto na mě zapůsobil ještě o něco víc). Jedna z mála knih, která mi poskytla pocit, že opravdu znám nějakou fiktivní osobu. Ve své klidné obyčejnosti je to mysteriózní.

May
08.08.2011 5 z 5

Kdo se nenechá vyděsit tloušťkou knihy bude nadšený příběhem. Miluji Irvinga a jeho knihy a spolu s Pravidly moštárny a Rokem vdovou patří mezi moje nej, nej :-) Všechny palečky nahoru :-)

Lidka
16.02.2011 4 z 5

Skvělá kniha, mnoho krásných myšlenek.

Li@
30.01.2011 2 z 5

Normálně se mi knihy od Irvinga líbí. Má poutavé a neobyčejné příběhy. Ovšem tato knížka mě poměrně dost zklamala. Některé postavy mi přišly dost nereálné a celé to bylo takové trošku sci-fi. No nevím, jsem z toho taková rozpačitá.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Jo, tuhle mám opravdu ráda... Je rozsáhlá, tak poměrně dlouho vydrží:o). Kdo nečetl, doporučuji. Nudit se nebudete a ještě vás John chytí celkem pěkně za srdce.