Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

raty
15.07.2016 4 z 5

Musím uznat, že kniha se velmi dobře čte. Autorka udržuje čtenáře v napětí a nenechá ho knihu odložit, aniž by se dozvěděl, jak dopadne.

BlankaTr
14.07.2016 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, od začátku byla velmi zajímavá, nevěděla jsem na čí straně být. Rozuzlení celého příběhu a závěr byl pro mě slabý, avšak překvapivý.

MonikaHos
13.07.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale něco mi tam prostě chybělo. Nějaký ten spád jsem od začátku knihy postrádala a nezachránilo to ani rozuzlení, které jsem bohužel tak trochu očekávala. Kniha pro mě přesto byla velmi pěkně napsaná, autorčin styl psaní mi vyhovoval. Možná se k její tvorbě někdy vrátím, ale s přehnanou reklamou a srovnáváním se Zmizelou či DÍvkou ve vlaku bohužel souhlasit nemohu.

Cisuna
12.07.2016 5 z 5

Jelikož jsem ještě nečetla Zmizelou ani Dívku ve vlaku, tak pro mně byla knížka skvělým překvapením. Příběh super, to jakým spádem byla kniha napsaná také. Je to typická knížka na dvě odpoledne, což není úplně pro mně. Ráda žiji s knížkou trochu delší život. Ta hlavní myšlenka ale pro mně nebylo to, jestli být na straně hlavní hrdinky či ne. Jestli jí pochopit. Ale za mně to byla spíš ta komunikace. Proč si něco takového nechat pro sebe, proč nevysvětlit. Na druhé straně manžel - proč nevyslechnout toho druhého, proč mu nedat šanci to vysvětlit. Já si v této knize hlavně potvrdila, jak je důležitá komunikace. Za mně prostě reálné a proto plný počet bodů.

KristinaK
11.07.2016 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními, nálepka "Světový bestseller" je známkou průměrnosti, a to platí i u tohoto románu. Zápletka celkem zajímavá, čekala jsem ale trochu víc než 20 let starý románek, ze kterého se vyklubalo znásilnění. Nevím, ani mě ten závěr nepřekvapil. Spíš jsem stále čekala, že přijde ještě něco, co mě opravdu zvedne ze židle.

Arsi007
11.07.2016 3 z 5

Pokud pominu slabost hlavní hrdinky, resp. její nepochopitelnou neschopnost vše hned přiznat a začít to řešit tak byl příběh velmi zajímavý a konec velmi překvapivý. Ale to, jak se ke všemu postavila mi prostě nedává moc smysl a přijde mi to od ní na jednu stranu dost sobecký, protože to, jak se zachoval její manžel naprosto chápu, přitom ona mu to zazlívá. Přitom to, co se dělo potom (ne ten hlavní čin) je vlastně tak trochu její chyba, protože o tom mlčela. I tak mě zajímalo, jak vše nakonec dopadne. Zvolený počet stran byl dostačující a knize ku prospěchu. Být to delší asi budu přeskakovat. Nicméně doporučuji všem, kteří mají rádi tajemství a překvapivé rozuzlení. Na víkend na chatu je to akorát :-)

A velmi souhlasím s Jasmínou. Udělala bych to stejně :D

iveta3689
10.07.2016 5 z 5

Útlá knížka, ale děj je nacpaný k prasknutí. Přečetla jsem jí jedním dechem, konec jsem nečekala, opravdu jsem nadšená.

Půca4
30.06.2016 4 z 5

Knížka opravdu hodně podobná Dívce ve vlaku. Oběma jsem dala po 4*, byly takové oddechové a nevtáhly tolik do děje jako jsem zvyklá u detektivek. Ale líbily se mi!

U cizince jsem po půlce knihy ani nevěděla na čí straně jsem. Chvíli mi bylo líto toho a měla jsem "odpor" k onomu a najednou to bylo zase naopak. Rozhodně dost zajímavé! Děj také pro mě originální a to i závěr, kde jste si mohli sami domyslet, proč asi ta daná osoba zachránila tu druhou osobu, vzhledem k událostem. Kdo četl pochopí, nechci úplně 'spoilerovat' :) .

Co ještě musím na knize ocenit je vzhled. Líbil se mi "dírkovaný" přebal a hlavně vnitřek! Nekoukám na knihu podle obalu, ale spíš na způsob tisku, takže pro mě technický redaktor odvedl skvělou práci!

jasmína
29.06.2016 2 z 5

Bohužel jsem si k této knize neutvořila takový vztah jako ke Zmizelé či ke knize Všude kolem černý les.

Děj začal nabírat na obrátkách až od 66 strany, ale nesmírně mě vytáčelo, jak svého muže nechala být tak naštvaného, "chytila bych ho za límec", dovlekla do oblíbené kavárny, a tam mu vše řekla, jak to bylo, ale proč by to udělala, to by hned mohla kniha končit, ale velmi mě tam tato situace rozčilovala.

Knihu jsem měla rezervovanou v Knihovně, a nic by se nestalo, kdybych ji nečetla, ale poctivě jsem přelouskala všechny strany.

Děj mi přišel utažený za vlasy.

bartosovic00
27.06.2016 4 z 5

Kniha se mi moc libila. Zajimava zapletka a napinavy dej. Zezacatku jsem ani nevedela na ci strane jsem. Doporucuji precist.

booklover
26.06.2016 1 z 5

2,5/ 5
Za mě neuvěřiteně zbytečná četba.... Do začátku jsem se nemohla začíst, postupně to bylo horší horší, pak svitla malinká naděje a nakoce bum, konec překonal dno všech hloupostí.

Hlavní postava nepříjemná a afektovaná, příběh jak odposlechnut od sousedů, nic zvláštního, skoro až jako by to nestálo za zmínku. Netuším jestli se autorka trápila nějakým svým nevyřknutým tajemstvím, protože podvedla svého muže a touto knihou se snaží ospravedlnit. Já bych jí na to neskočila.

"nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku" je opravdu Marketinkový tah! Bravo! zase jsme naletěli!

rodak
23.06.2016 5 z 5

Stejně jako Dívka ve vlaku -čtivé ,napínavé ,překvapivé --skvělá oddychovka.

Nicole-Kate
21.06.2016 4 z 5

Přečteno na jeden nádech. Velice čtivá kniha, která Vám nedovolí se od ní odtrhnout, dokud jí celou nepřečtete. Výborné spojení thrilleru s kapkou psychologie plus nechybí romantické pasáže (ač jich je tam poskrovnu).
Palec nahoru za neustálá překvapení a zvraty, díky kterým kniha získává naprosto originální kouzlo. Když už si myslíte, že zápletku víte a říkáte si, co by tak ještě mohlo ve zbývající třetině knihy být - bum - další zvrat, při kterém otevřete pusu a naprosto nechápete.
5 hvězdiček nedávám z důvodu, že jsem tak trochu nepochopila popis syna hlavní postavy. Dle mého přiliš rozvinutý popis, který ve finále vlastně k ničemu nebyl.

David_Vesely
19.06.2016 5 z 5

Autorka Renée Knight vytvořila opravdu působivý a napínavý thriller, který musíte číst nepřetržitě a všude, abyste věděli, jak vše bude pokračovat a jak příběh dopadne...
Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/06/recenze-na-knihu-dokonaly-cizinec.html

vorenus
19.06.2016 3 z 5

Bestsellerová nálepka se pomalu stává spíše symbolem průměrnosti.

Loovenka
17.06.2016 5 z 5

Knihu jsem dnes dočetla a stále se nemohu vzpamatovat z toho, jak skvěle autorka děj vymyslela :) je to tak neuvěřitelně reálný. Kniha je naprosto skvělá a čtivá, nenechá vás normálně fungovat, pracovat ani spát. Až po jejím přečtení a vlastně ani to ne, protože co kdyby se něco takového stalo i Vám? Jak byste se zachovali vy? ;)

edimka
16.06.2016 5 z 5

Paráda, moc jsem si to užila. Klobouk dolů před autorkou.

"Někdy ji napadá, že kdyby si měl Robert vybrat, byl by radši, kdyby trpěla, než aby si užívala zakázaného potěšení."

"Jak to, že jste nic netušil? Přiznáváte, že toho podle vás byl schopen, tak proč jste nezapochyboval?"
"A proč jste nezapochyboval vy?

Úžasné, kdo četl, pochopí.

XenasChakram
15.06.2016 3 z 5

Pro me to bylo strašně divné psané. Nesedla mi forma vyprávění. První část knihy docela nudná pak trochu se něco dělo. Vracet se ke knížce určité nebudu.

Vladísek
09.06.2016 5 z 5

Musím přiznat, že kniha se mi opravdu líbila. Souhlasím s komentáři níže, že první půlka knihy byla ze startu poněkud nezáživná, pořád jsem čekala, kdy "to něco" přijde a budu překvapená. Stalo se. Šlo vlastně o dost smutný příběh, o kterém budu ještě dlouho přemýšlet...

Dani3
08.06.2016 1 z 5

Catherine má tajemství, které nikdo z jejich blízkých nezná. Doufala, že se ho nikdo nikdy nedozví, ale po mnoha letech je odhaleno … zná ho totiž někdo úplně cizí.

Tím, že autorka neodhaluje klíčové momenty z minulosti, zahaluje příběh pod roušku tajemna a vytváří tak určitou dávku napětí, nejistoty a strachu. I přesto, že kniha není nijak objemná, tak byla velmi zdlouhavá. Závěr byl naopak rychlý a šokující, ale nedokázal smazat dojem z předchozích těžkopádných dvou seti stran.