Dobrodružství v pěti dílech světa

Dobrodružství v pěti dílech světa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492353/bmid_dobrodruzstvi-v-peti-dilech-sveta-Urj-492353.png 5 4 2

Z pestrého, vtipného a hluboce lidského díla "zuřivého reportéra" vybrány jsou pro knížku tři desítky reportáží. Čtenář začíná cestu kolem světa v Praze před první světovou válkou, dovídá se o slastech a školním životě tehdejší mládeže, detektivní reportáží a vzpomínkou na válku proti Srbsku však opouští blízké kraje a poznává s Kischem lov sleďů, práci potapěčů, arabskou poušť, práci plavčíka na zámořské lodi. Charlie Chaplina, Fordovu továrnu, život sovětského lidu, afgánskou džungli, Šanghaj, nacistický žalář, život australských domorodců, zrození sopky, španělské doly na rtuť. Končí doma po osvobození, Kischovým setkáním s Petrem Bezručem.... celý text

Haloon
04.07.2022 5 z 5

Střípky všelijakých příběhu ze všech možných koutů světa, které na autora prozrazují, jak moc byl zcestovalý. Skrze písemnou formu zkušeného redaktora můžeme sdílet jeho zážitky a postřehy, z odlehčený příběhů vážné i nevážné tematiky.

Skip
15.07.2014 3 z 5

Co do rozsahu různě dlouhé reportáže o všeličems, co Kisch zažil na různých kontinentech, jak napovídá název. Někdy je to více, někdy méně zajímavé, ale jeho kostrbatý styl psaní je mnohdy velmi únavný. Ovšem musím dodat, jako už u předchozích knih, které jsem četl, že je to možná vinou překladu, protože původně byla kniha napsaná v němčině.

cestopisné příběhy cestopisy

Egon Erwin Kisch
česká, 1885 - 1948
1969  75%Pasák
1962  93%Tržiště senzací
1929  82%Zuřivý reportér
2008  75%Pražský pitaval
1968  83%Pražská dobrodružství

Kniha Dobrodružství v pěti dílech světa je v