Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta

Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23654/bmid_dobrodruzstvi-tajneho-agenta-pankra-oTe-23654.jpg 4 44 8

Detektivní knížka pro malé čtenáře napsaná geniálním vypravěčským stylem s vtipnou nápodobou suchého anglického humoru a groteskní kombinací češtiny a angličtiny. Vychází opět po dvaceti letech! Klukovský vypravěč Václav Hrdina se stane pomocníkem tajného agenta a vydává se s ním na dobrodružné pátrání po prokletých zlotřilcích. Pro detektivní fandy od 10 let. 2., v Albatrosu 1., upravené vydání.... celý text

Zemlja
14.04.2024 5 z 5

Parádní švanda, vtipné čtení. Potěšilo mě, že autor umí a jen svými Boříky a dalšími tak trochu divně nekopíruje Mikuláše.

kopeceli
06.03.2024 3 z 5

Asi jsem se málo soustředila, nějak mě to nebavilo, ztrácela jsem se v postavách a místech, kde se děj odehrává. Možná jsem ji měla číst mladší.

LukasB.453
18.04.2023 5 z 5

nejlepší ze steklačovek.

Prubner
04.05.2021 3 z 5

Parodie na příběhy o tajných agentech. Vtipné, jen si říkám, že děti nepochopí tu nadsázku a různé narážky a pro dospělého jsou ty příběhy zase moc naivní a předvídatelné.

Spiderman
21.01.2018 5 z 5

Někde jsemt u četl, že ta kniha není úplně vhodná pro děti. Četl jsem ji asi v 9 letech a naopak, dodnes na ní vzpomínám. Spousta nápadů, inovací a vtipu, které musí dítě s trochou fantazie vždy ocenit.

Sandik
20.12.2014 3 z 5

Možná za to může velké očekávání dané proslulostí téhle knížky, ale mě to vysloveně zklamalo. Možná za to může i můj věk, četl jsem to hlavně proto abych zjistil, jestli se to hodí pro osmiletého syna (nehodí), ale přišlo mi to dosti nedotažené. Jako by autor nedokázal zkrotit neutuchající gejzír vlastních nápadů. Místy měl rozhodně škrtat a redukovat, na mnoha jiných místech rozvíjet a kultivovat. Tohle je sice na mnoha místech úžasná psina, ale často jde o vysloveně prvoplánové, dosti nedotažené a vlastně i nevyužité a nerozvinuté nápady, které jen tak vyletí, zazáří a zhasnou. Některá místa působí skvostně, jiná ovšem poněkud trapně, hloupě či nesmyslně. Škoda. Celkový dojem: 65%

Disease
01.10.2014 5 z 5

Vynikající parodie na Jamese Bonda. Dodnes na festivalech a různých kalbách pokřikuju na myjící se kamarády: "Případ šíleného hygienika!" :-)

Oophaga
28.08.2012 5 z 5

Má mladší verze ustrnulá ve zlatých časech odřených kolen, čokolády a odpoledních chvil v ušáku s knihou nepřestane být Vojtěchu Steklačovi vděčná za podrývání předsudku, že děti nemají smysl pro ironii. Předčítající rodiče se (pro ně už poněkud příliš přímočarým) narážkám i odkazům sice možná budou uchichtávat o něco víc než jejich ratolesti, ale jasně patrné archetypy fungují i na malé čtenáře. Agatha Christie je už holt definitivně vrytá do kolektivního podvědomí lidstva.

Vojtěch Steklač
česká, 1945 - 2021