Dobře se dívej

Dobře se dívej https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419587/bmid_dobre-se-divej-UG9-419587.jpg 4 392 392

Jefferson Winter série

Odpadlík z FBI a eso mezi světovými profilery Jefferson Winter je tentokrát postavený před nebývale složitý případ: nemá mrtvolu, nezná místo činu, přesto ví, že došlo k vraždě. To video s člověkem upáleným zaživa viděl nesčetněkrát. Obětí navíc není jen tak někdo, ale místní vážený, bohatý právník. Winterovi však jeho excentrická intuice i zkušenost s životem pod jednou střechou se zabijákem napovídají, že má co dělat se sériovým vrahem. Současne Winter ví, že odhalit ho znamená bolestně zasáhnout kořeny a tradice zdánlivě spořádaného maloměsta na americkém Jihu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Watch me , 2014

Pavluskap
09.02.2017 5 z 5

Knihu jsem zhltla jako Polámané panenky a nemohla jsem se dočkat až zjistím, jak to celé je, bylo mi sympatické, že děj je oproti první knize trochu jiný a tím pádem mě to neustále udržovalo napnutou, jak to dopadne. Je to opravdu poutavě napsané a byla jsem nešťastná, když jsem musela knihu odkládat kvůli jiným povinnostem :) Jediné malé minus vidím v tom, že někdy pro mě není jednoduché sledovat myšlenky Wintera a říkám si, jak na to vlastně přišel...přesto dávám 5 hvězdiček.

šipek
01.02.2017 5 z 5

Detektivka výborná, moc dobře napsáno, čtenář je udržován v neustálém napětí. Hlavní hrdina Jefferson Winter je mi svým způsobem uvažování hodně sympatický. Dle mého názoru první kniha Polámané panenky byla o kousek lepší. Na tu mi nestačily hvězdičky.

Seiers
02.01.2017 1 z 5

Místo "požitků" "počitky", či absence "ň" nahrazeného "Ò" - to jsou pouze částečky nepovedeného formátování nakladatele do formátu MOBI. Technikálie? OK - beru! Ale samotný příběh? Nevím jak ostatní čtenáři, ale já sledoval vyšetřování vedené Bob Saint-Clarem (to v lepším případě), nebo arogantním týpkem, utápějícím se ve vlastní logičnosti - nelogičnosti. Nuda, změť, zmar. A fňukání nad vlastní minulostí. Nic víc si z této knihy neodnesu.

KnihomolkaMari
27.12.2016 4 z 5

Opravdu opět vydařený detektivní příběh od Jamese Carola! Hltala jsem knihu od začátku až do konce a do posledních chvil jsem netušila, kdo by vrahem mohl být. Konec mě mile překvapil, snad se v ČR dočkáme brzy překladu další jeho knihy protože myslím, že tímto případem to rozhodně nekončí!

kate333
08.12.2016 2 z 5

Když pročítám všechno to hodnocení, tak si řikám, jestli jsme četli stejnou knihu. U prvního dílu jsem nevěděla, zda mi je detektiv Winter sympatický, teď s jistotou vím, že není, je mi až nepříjemný. Celou knihu jsem postrádala akci, nudila jsem se a ze čtení jsem byla otrávená. Winter a jeho sebestředné a neomylné chování, všude byl, všechno ví a kde nebyl, tak tam bude a navíc ví co se stane proč se to stane a kdo to udělá - novodobý Nostradamus. Dávám 2* a to jen díky posledním 80 stranám, kde akce byla a kniha mě bavila.

francouz
24.11.2016 4 z 5

Byla to moje první knížka od Jamese Carola. Musím říci, že jsem byl na začátku malinko rozpačitý. Hlavní hrdina vypadal jako naprostý super myslitel, který okamžitě všechno pozná, na všechno si vytvoří názor a vý o čem Vy zrovna přemýšlíte a během pár vteřin Vás načape na hruškách. No nevím jak Vy, ale já jsem se zatím naštěstí s takovým super borcem ještě nepotkal, a myslím, že bych o to ani nestál. Na druhou stránku autor píše zručně, děj se lehce převaluje a míří k finiši, sem tam nějaká odbočka, ale to se stane i zručnějším spisovatelům, nicméně vyvrcholení není sice ihned zřejmé, ale Vám je jasné, že Winter nemůže v žádném případě prohrát, i když Taylor....

petra1394
03.11.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, i když závěr byl pro mě nepodstatný, jelikož nejlepší na knize bylo to napětí během vyšetřování. Vlastně nevím jestli jsem byla zvědavá víc na vraha nebo na Taylorovo jméno, přičemž jsem se občas i hlasitě zasmala, když ho Winter oslovoval náhodnými jmény :D Líbí se mi, že obě autorovy knihy si nejsou v ničem ve struktuře podobné a obě knihy jsou velmi originální.

Drahuš
20.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, autor píše bezvadně, vše má svůj smysl. Těším se na další případ velmi sympatického policisty Wintera.

muchomurka
02.08.2016 4 z 5

Bála jsem se, že další knížka po Polámaných panenkách bude slabší, něco jí chybět, ale naštěstí to není tento případ. Knížka byla stejně dobrá, jako předchozí. Byla jsem napnutá a četla ji jedním dechem. Líbí se mi, jak Winter uvažuje, jeho nekonvenčnost. Ale občas mi přišlo, že se fixoval na nějaký fakt a vůbec netuším, jak k tomu došel (třeba že vzkaz psal Dan Choat. Proč to nemohl být vrah?), a hlavně, proč si tím byl tak jistý, když to byla jeho domněnka. Ale to knize nic neubírá a už se moc těším na další příběh.

mirunda
01.08.2016 5 z 5

Výborná detektivka, do poslední chvíle jsem netušila kdo byl opravdu vrah. Pět hvězd je na místě.

haluz
19.07.2016 5 z 5

Tak ten konec byl trošku překombinovaný, ale pořád to je vyšší liga :) těším se na další díl!

škwor
28.06.2016 5 z 5

Hodně hodně super! :) Myslím, že ještě lepší než první díl! :)

Šánka
26.06.2016 5 z 5

Detektivkáři, čtěte ! Komu se líbily Polámané panenky, neměl by být zklamaný. Mně se to dobře četlo, na pachatele jsem měla velmi brzy tip, bohužel opět špatný :-), takže velká spokojenost. Snad u nás vyjde i třetí díl série.

alzbeta4340
23.06.2016 5 z 5

Výborná detektivka, v žánru určitě nadprůměr. Líbilo se mi to snad i více než Polámané panenky, svým způsobem mi to přišlo reálnější. Velmi čtivé, doporučuji.

wendulka321
10.06.2016 5 z 5

Od Polámaných panenek jsem se nemohla odtrhnout a stejně tak tomu bylo i u této knihy, už se moc těším na nějakou autorovu další.

klokan.1905
08.06.2016 5 z 5

James Carol si knihou Polámané panenky nastavil laťku hodně, hodně moc vysoko...
Nicméně já jsem byl s druhým dílem série - Jeffersona Wintera - Dobře se dívej, moc spokojený... Opět se četlo výborně... Kniha sice nedosahuje kvalit prvního dílu, kterému bych dal klidně i 7 hvězdiček, ale za mě pořád doooost dobrý :-) Doporučuji a určitě si přečtu další kousek od tohoto autora, hned co nějaký vyjde ;-)

Mischone
03.06.2016 3 z 5

Kniha Pol. panenky se mi líbila více, ale Winter je pořád můj oblíbenec, jsem zvědavá zda bude ten slibovaný seriál :)

Hella
29.05.2016 3 z 5

Naprosto se ztotožňuji s názorem "biki" - Polámané panenky byly fantastické, u tohoto příběhu se střídají chvíle nudy a nevěrohodnosti (samé dohady a střílení od boku, které náhodou vychází) se slušnějšími pasážemi. Ale ano, i tak je to nadprůměrná detektivka.

Pavlnka
22.05.2016 5 z 5

I tato kniha byla výborná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Budu čekat na další autorovy knihy.

Lenka40
16.05.2016 5 z 5

Takže další výborná kniha od Jamese Carola .Opět parádní příběh s Jeffersonem Winterem . Kniha se četla jak se říká úplně sama a konec no tak to by mě teda nenapadlo. Takže moc doporučuji =)