Dobře se dívej

Dobře se dívej https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419587/bmid_dobre-se-divej-UG9-419587.jpg 4 390 390

Jefferson Winter série

Odpadlík z FBI a eso mezi světovými profilery Jefferson Winter je tentokrát postavený před nebývale složitý případ: nemá mrtvolu, nezná místo činu, přesto ví, že došlo k vraždě. To video s člověkem upáleným zaživa viděl nesčetněkrát. Obětí navíc není jen tak někdo, ale místní vážený, bohatý právník. Winterovi však jeho excentrická intuice i zkušenost s životem pod jednou střechou se zabijákem napovídají, že má co dělat se sériovým vrahem. Současne Winter ví, že odhalit ho znamená bolestně zasáhnout kořeny a tradice zdánlivě spořádaného maloměsta na americkém Jihu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Watch me , 2014

KaMal
16.07.2020 4 z 5

MÍRNÝ SPOILER V POSLEDNÍ VĚTĚ Že se vyšetřovatel občas splete, to mi vůbec nevadí, aspoň je příběh napínavější. Že má příběh pomalejší tempo, protože Winter vzpomíná, popisuje a vysvětluje, to mi taky nevadí, člověk má čas zkusit vraha odhalit sám. Ale když několik obvinění zakončí slovy: "No ten to taky není, jen jsem vás testoval," tak už to podráždí...

MichalHoráček
13.07.2020 4 z 5

Pro mne mírně slabší než první díl, ale přesto jsem ji četl s chutí a i napětím, kde je pachatelem a co ho k tomu vedlo. Už se těším na další díl, snad bude alespoň tak dobrý jak tento.

Rimmsi
22.06.2020 4 z 5

Pokračování předchozího "dobrodružství" ex agenta Wintera. Je zajímavé jakým směrem se děj, pokračování prvního dílu ubírá. Přesto však je kniha čtivá a zábavná.

krejcovka76
08.06.2020 3 z 5

Knížka je opět velmi čtivá, hlavní hrdina spolu se svými "detektivy" je víc než sympatický, ale příběh se mi zdál hrozně překombinovaný. Typické maloměsto, které má spoustu tajemství, spoustu ukřivděných "oddaných" obyvatel. Myslím, že příběh šel pojmout trochu jinak, takže za mě 3 hvězdičky. Jsem zvědavá na další díl a co úžasného opět Winter předvede :-)

Janniska
03.05.2020 3 z 5

Kdybych nebyl Holmesem , chtěl bych býti Winterem :-) druhá kniha ze série byla lehce slabší než předešlá.Celkem jsem zvědavá na třetí v pořadí.Musím přiznat ,nebýt hádanky se jménem parťáka Taylora ,asi bych četla o něco dýl.

fifinka247
07.03.2020 5 z 5

Zatím podle mě nejlepší díl ze série. Kniha je opět velmi čtivá a napínavá. Líbí se mi, že tady je spolupráce s někým kdo je u policie jen krátce a s člověkem z ulice.

Crimidetectiv
05.03.2020 5 z 5

Ani tento díl mě nezklamal, jako ten předchozí. Užívala jsem si to, bavila se, pátrala i byla překvapena. Ohledně jména policisty, který pracoval s Winterem jsem tušila, jak to bude. A trefila jsem se. Ale kdo je tím vrahem, to jsem tápala do poslední chvíle a zjistila to, až když to jméno Winter vyslovil. Winter dokáže dost člověku zamotat hlavu. Ale takového to knihy a příběhy mě baví. A dokonce mohu říci, že si u toho vždy vybavím seriál Myšlenky zločince, což se mi líbí ještě víc. Takže za mě rozhodně plný počet bodů+určitě se vrhnu na jeho další knihu.

HŠ
26.02.2020 3 z 5

Čtivé to je, to se musí nechat. Ale tak strašně nereálné, překombinované, hlavní hrdina samolibý, všechno ví, všechno zná, všude byl, vařil z vody. O jeho charakteristice a "úžasnosti" už tu psali jiní. Ten jeho tým tam byl tak nějak do počtu, vše jim předkládal, vlastně je k ničemu nepustil.

LuluBird179
19.02.2020 3 z 5

Pro mě nebyla knížka tak zajímavá a čtivá jako předchozí díl, ale bylo to velmi příjemné čtení. Winter sice občas vymyslí neuvěřitelné teorie, ale bavil mě.

vera4669
10.01.2020 4 z 5

Winter nezklamal, líbí se mi styl psaní, knížka se skvěle četla, měla spád a konec mě překvapil, jsem spokojená

Awča
10.01.2020 5 z 5

Celkem dobrá detektivka, Winter má opět zajímavého spolupracovníka, skládá k sobě informace jako puzzle, obrázek z toho vyjde lehce abstraktní, pěkný, ale ne všem detailům rozumím.

Ava365
07.01.2020 4 z 5

Přestože to nakonec nebylo tak špatné, stejně se mi do toho nedařilo pořádně začíst. A opět Jefferson Winter s jeho nadpřirozenou intuicí, díky níž on vše ví a nepotřebuje to čteňářům (nebo jen mně?) obšírně vysvětlovat. :)

Dopi70
10.12.2019 5 z 5

Čtivá a svižná detektivka, nepřišla mi výrazně slabší než Polámané panenky, jak se objevuje v komentářích. Hodně mě baví Winterův styl uvažování a vyšetřování. Příjemné zpestření bylo souběžné pátrání po jménu parťáka.

Bulldog
25.11.2019 2 z 5

Tohle se nějak nepovedlo a táhlo se to jako týden...oproti Polámaným panenkám za mě nuda a navíc nevím proč, ale vadil mi tady i samotný Winter...

Lotka
18.11.2019 4 z 5

Když se smíříte s tím, že je Winter génius a uvědomíte si, že je to prostě detektivka (nečekejte něco reálného), tak si to opravdu užijete.

Nikusscha
09.11.2019 3 z 5

Dlouho jsem rozmýšlela jak knihu ohodnotit. Kniha jako taková nebyla špatná, dobře se četla a rychle to ubíhalo. Měla jsem svůj typ na vraha, bohužel špatný.
Ovšem chyběli mi myšlenky vraha. Celé se to odehrává ze stravy Wintera což by mi ani nevadilo, ale občas mi to už šlo trošku na nervy. Dohady, myšlenky, nepodložené tvrzení. XXX stránek navíc a zbytečně. Předchozí knížka Polámané panenky se mi líbila více a autor nastavil laťku hodně vysoko.
U této knihy se to moc nepovedlo. Nevím jestli teď mám chuť pustit se do dalšího pokračování s Winterem.
Jediné co se mi líbilo jak hádal jméno Taylora, to bylo super.

fincik
03.09.2019 3 z 5

Není to špatná kniha, ale dedukční schopnosti Jeffersona Wintera jsou hodně nereálné, což u mě sráží výsledný dojem, jelikož pořádně nevím, jak vlastně vraha vypátral. Jen domněnky, žádné důkazy! Provedení vražd mi přišlo zbytečně složité a je tu několik nelogičností, které nechci prozrazovat, abych zbytečně nespoileroval. V knihovně mám i další díl, který si ještě přečtu, ale pokud se to nějak zásadně nezlepší, tak od dalšího pokračování asi upustím.

Nunynka
13.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době skvělá detektivka. Pohltila mě od začátku. Líbilo se mi,že se hlavní hrdina na vyšetřování nepodílel sám. A Taylor se mi jako policista moc líbil. A ty zvraty. Prostě bomba.

smejkalova.m
02.08.2019 3 z 5

Nic moc, musela jsem se do čtení hodně nutit a zvlášť ze začátku, ale posledních cca 70 stran bylo napínavých.. :)

Fixa08
28.07.2019 3 z 5

Plně souhlasím s LP113, lépe bych to neshrnula a nenapsala, ale další díl si určitě časem přečtu!