Dobře mi tak

Dobře mi tak
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363229/bmid_dobre-mi-tak-a6U-363229.jpeg 3 1045 1045

Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou a stěhuje se ze společného bytu ke kamarádu Viktorovi. Tento životní zlom ho nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechna svoje selhání a poněkud neohrabaně se pokouší napravit chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Doemit
29.01.2019 4 z 5

Na Třeštíkovou slabší a hlavně mě naštval ten konec, který byl moc rychlý a bez emocí. První polovina knížky byla o dost lepší :)

Terrez93
26.01.2019 3 z 5

po knizkach, co jsem od Trestikove cetla, byla takhle rozhodne nejslabsi, nejako me ten dej nepohltil a hlavni hrdina mi totalne nesedl. docteno, ale cist znovu 100% nebudu

LeHor
15.01.2019 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, vadil mi styl. RT umí lépe.

Ba.Ru
07.01.2019 3 z 5

Kniha mi přišla jako něco ve stylu Výchovy dívek v Čechách... stylem vyprávění ale pro mě o něco lepší. Jinak docela depresivní, a to hlavně v poslední třetině po smrti jedné z hrdinek příběhu, kdy děj jakoby ztratil spád, zpomalil. Těžko jsem jej dočítala. Konec mě překvapil. Básně v průběhu děje bych úplně vynechala.

lagareta
01.01.2019

Nic moc.

Fafla
29.12.2018 4 z 5

Moje první kniha od Radky Trestikove. Četla se mi dobře, děj má spád a některé zvraty jsou nečekané, jiné zase až moc vyumělkované. Jako knihu o hledání smyslu života, ale hodnotím pozitivně. Pozorný čtenář si rozhodně něco odnese.

Ála41
16.12.2018 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdina Boris.... Když jsem si ho představila, úplně jsem se ho štítila... Už bych ji rozhodně znovu nečetla.

LisaEla
09.12.2018 1 z 5

Knížka mi přišla divná, málo vtipná, zápletky působí vyloženě vykonstruovaně. Znovu bych ji nečetla.

TýnaKasja
05.12.2018 4 z 5

Musím říct, zvláštně napsané, ale čtivé

Denys
15.11.2018 3 z 5

zajímavé čtení

Garfinela
13.11.2018 1 z 5

Velké zklamání

Alex_Jura
12.11.2018 odpad!

Když jsem psala hodnocení Bábovek, dušovala jsem se, že od RT už nic číst nebudu… Pak jsem v knihovně natrefila ve vrácených knihách na tenhle titul a řekla jsem si, že dám autorce ještě šanci.
Dobře mi tak, nomen omen. Tohle je hodně slabý čtení. Vykonstruovaný příběh, u nějž ani na vteřinu neuvěříte, že ho doopravdy vypráví chlap. Spíš to tak trochu připomíná nějaké vyřizování účtů – jako by autorka stvořila Borise jen proto, aby se mstila mužskému pokolení za všechny křivdy. Bohužel si nabrala příliš velké sousto. Výstavba příběhu chatrná, zápletky nic moc a to vše korunované jedním ze smrtelných hříchů každého bezradného vypravěče: když nevíš, co dál s postavou, prostě ji nech umřít.
Spousta nedotažených věcí: u počtu aut jsem se trochu ztratila, ale nevyšel Boris z předrozvodové bitvy nemotorizován? A pak si jezdí před gympl autem…? A co ten jeho hotelový pokoj během pobytu v nemocnici? V příběhu se do něj vrací, jako by ho měl pronajatý prakticky nastálo – což i při jeho příjmech (pět let nic nenamaloval, no dobře) nevyznívá u Hiltonu moc přesvědčivě. Atd., atp., podobných věcí by se našlo vícero.
Vložené verše jsou na místě asi tak u dvou pasáží, jinak působí dost křečovitě a uměle. Vydržela jsem až do konce (byť posledních pár stránek už jsem počítala každý řádek) hlavně proto, abych zjistila, zda to bude tak zlé až do finále. A bylo.

Ivka_77
04.11.2018 1 z 5

Tato knížka se mi moc nelíbila. Několikrát jsem ji chtěla odložit, nakonec jsem ji sice dočetla, ale musela jsem se hodně přemlouvat. Nejslabší Třeštíková, jakou jsem zatím četla.

Stani95
02.11.2018 1 z 5

Nechapu, jak tahle znama autorka mohla neco takoveho napsat v roce 2014. Prislo mi to zastarale, okoukane a uplne mimo. Nejsem zadny puritan, ale ty sexualni scenky byly divne a proste celkove jsem pribehu vubec neuverila. A ten konec tomu dal na frak. Autorka umi psat, to ji neberu, ale ten dej teda...

Val
01.11.2018 4 z 5

Do poměrně velké skupiny kritizujících se nezařadím. Nic moc jsem od knihy nečekala , ale byla jsem docela překvapená. Kniha mi nepřijde vůbec depresivní. Já jsem se docela i zasmála. Radka Třeštíková umí skvěle a velmi vtipně popisovat myšlenkové pochody postav a to mě na jejich knihách baví ze všeho nejvíc. Hlavní hrdina způsobem sobě vlastním bruslí celý život od ženy k ženě, od průšvihu k průšvihu a ono mu to vlastně docela prochází ... Ironie a ke konci i lehká dávka sebekritiky, s jakou Boris k bilancování vlastního života přistupuje, mě prostě bavila :-)

tezzpoletsar
25.10.2018 3 z 5

pro mě nejslabší od Třeštíkové.

Danielle_R
23.10.2018 2 z 5

Za poslední dobu jsem si velmi oblíbila knížky Radky Třeštíkové. U této knihy tomu tak ale bohužel není. Možná je to kniha pro starší generaci, ale na mě působila velmi depresivně a nezábavně. Musím říct, že znovu bych si ji nepřečetla a autorka má lepší knihy.

KateTheBlogger
19.10.2018 2 z 5

Depresivní příběh sebestředného, sobeckého padesátníka...znovu bych si ji nepřečetla.

Janča089
15.10.2018 3 z 5

Ve srovnání s ostatními knihy od této autorky (četla jsem dosud Osm a Bábovky) byla tato jako kdyby ji ani nepsal ten stejný člověk. Pořád jsem čekala, co se bude dít a ono pořádně nic. Asi to mělo být celé hlavně k zamyšlení - soudím i podle citátů a básní, jimiž byla kniha proložená a mně to moc neříkalo..

swon
11.10.2018 2 z 5

Tohle byla nuda s nulovým poselstvím. Dobře situovaný padesátník, který do určité doby žije s pocitem, že může všechno. A pak se to vymkne a na každého jednou dojde a tedy dobře mu tak.
Absolutně nic výjimečného, ta knížka mě nezaujala v ničem.