Do tmy

Příběh osamělé, nemocné ženy, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, má od počátku nádech apokalypsy. Děj se posouvá kupředu pomocí detailně propracovaného „plánu sběru“. Konstantou je pak úterý, výkupní den, kdy hrdinka nedočkavě navštěvuje výkupnu. I přes pomalé, zdánlivě nevzrušené tempo probublává pod hladinou podivný neklid. Rafinovaný styl nás kapitolu po kapitole vtahuje hlouběji: hlouběji do staré půdy, hlouběji do prokletí sběru bylin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240709/do-tmy-hVO-240709.jpg 4.2780

Do tmy (1.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Odeon

Kniha Do tmy

J&B
dnes

Tato kniha je jedna velká deprese, až mě bylo hlavní hrdinky místy líto.Výborně napsané, zajímavé, doporučuji.

Vilma232

..Mě ani nemá kdo doprovodit. Povedlo se mi to, na čem jsem léta pracovala. Vypudila jsem ze svého života veškeré známé. Týdny už existuju bez lásky a citu, kupředu mě žene jen podivný mamon. Peníze v tom roli nehrajou, možná to bude spíše rodinné prokletí...
Po Houbařce další žena s nemocnou duší, teď si budu muset od takových postav odpočinout.

sar.janurova

Od této knihy jsem možná očekávala víc, než jsem měla. Profesor literatury mi řekl, že je to jedna z jeho oblíbených, že se mu moc líbila. Já už si ale za takovým názorem nestojím. Na jednu stranu se mi moc líbila část, kdy se Anna věnovala květinám. Na druhou stranu už mě ale přímo nudily části, kde Anna mluvila s ostatními lidmi. Kniha se mi ale i přes toto pohoršení nečetla nijak těžce, právě naopak, což opravdu oceňuji. Jen to zřejmě není můj šálek kávy. Dojmy jsem po přečtení měla takové, že mě kniha neurazila, ale naopak ani nijak nenadchla.

Peřinka

Na tuhle knihu musí být člověk v určitém rozpoložení... každopádně jsem si během čtení chtěla hned několikrát natrhat bylinky :)

evilunicorn

Kniha,jenž má vlastní tempo vyprávění,téměř až hypnotické.I když se zdá, že dej plyne pomalu,v příběhu je jakýsi spodní proud,jenž tomu všemu dává temnou a nahořklou chuť.Je na vině nemoc?Nebo posedlost sběrem? Nevím,ale je to strašně podmanivé čtení i když zároveň neuvěřitelně smutné.A musím se přiznat, že když jsem tuto knihu dočetl,měl jsem vlhké oči.Navíc je autorka z Jižních Čech,a ve mně ta kniha vyvolává vzpomínky na mé milované Vodňany,takže prostě nemohu jinak než dát 5 hvězd.

wicca.w

Zajímavá knížka. Je jasné, že hlavní hrdinka nebyla úplně v pořádku, ale i tak je neuvěřitelné, že se někdo rozhodne žít takovým způsobem života. Škoda, že tam nějaké věci nebyly dovysvětleny. Knížka se dobře četla.

anezka_cte

Musím se přiznat, že na Annu často myslím. I na tu starou, hlubokou půdu provoněnou sušenými bylinami. A to šustění....

Nefilim

“Teď se z toho musím dostat. Je třeba zapomenout. A jít dál, kam až to půjde.” Nic nadějnějšího jsem v tomto bylinkářském žalozpěvu o nešťastnici, ze které zbyl jen škraloup z lidské kůže, nenašel. Proč šířit zmar a utrpení? Je ho dost i bez knih. Tuhle doma mít nechci, trýznilo by mě samotné vědomí, že jsem v dosahu tohoto mučivého díla. Tak nepříjemný to pro mě byl zážitek.