Dlouhý sprint s ozvěnou

Dlouhý sprint s ozvěnou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26296/bmid_dlouhy-sprint-s-ozvenou-cRX-26296.jpg 4 332 44

Mág vládnoucí městu Vegaš ve skutečnosti panuje celému světu. Císaři, králům i ostatním čarodějnickým klanům. Takové místo může zastávat jen nejsilnější z nejsilnějších. Podle starého práva je třicet dní před korunovací nástupce magického trůnu vyhlášen volný lov. Kdo následníka zabije, má sám šanci nastoupit na jeho místo. Tekuard je druhorozený syn vládnoucího rodu čarodějů. Nemá magii rád, nemá k ní vlohy, nemá rád společnost, v níž se kouzlem zabíjí mnohem snadněji než ocelí nebo jedem. Měsíc před korunovací jeho starší bratr nešťastnou náhodou umírá a Tekuardovi nezbývá než prchat: před asasiny, nájemnými čaroději, před celým světem. Nemá naději, ví, že nakonec bude zabit. Na útěku však zjišťuje, že náhoda nebyla náhodou a celý svět se může ocitnout na prahu války megačarodějů. A po Dlouhém sprintu přichází Ozvěna věcí příštích.... celý text

Ailee
30.01.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem chtěla zkusit něco jiného a českého. Bohužel hned doma mě naštval fakt, že třetinu knihy zabírá JEN bibliografie autora. Prosím? TŘETINU?!
Druhý fakt, který jsem z anotace na přebalu knihy nepoznala, je ten, že se jedná o novelu Dlouhý sprint A povídku Ozvěna. V tu chvíli jsem knihu odložila s tím, že ji prodám, aniž bych ji četla.
Nakonec se mi jí zželelo a přečetla jsem alespoň novelu Dlouhý sprint. Líbil se mi svět, do něho byl děj zasazen. Líbila se mi i hlavní postava, ale co ten uspěchaný, až na kost oškubaný děj? Takové škody!

Leachim_
19.11.2018 2 z 5

Tak jako tohle me celkem dost nastvalo... ctu hodne zajimavej pribeh a v pulce knihy ende... zacnu teda cist 2 povidku a za par ministranecek konec a zbytek stranek je bibliografie a popis postav a realii ze sveta? Ne dekuji...

Vendis
09.10.2018 4 z 5

Vcelku hezke čtení, mam rada fantasy i detektivky a tohle je takovy mix, jen ten konec je dost uspechany, neskodilo by tomu pridat tak 10 stranek pred ty poslednich 4
Ale za mne: čtivé

NemmamSlov
20.06.2018 3 z 5

Od Miroslava Zambocha som zvyknuty na trosku inu kvalitu. Najprv ma zarazil koniec. Citam, citam a zrazu v polovici knihe nastal koniec. Urcite by som si to vedel predstavit aj dlhsie. Tak tiez sa mi to strasne podobalo vo Sluzbach klanu, neviem preco ale stale sa mi vybavoval ten pribech mozno to bude tou magiou. Na druhej strane som bol rad ze sa to odohrava vo svete Koniasa a Baklyho, kde sa dozvedane o Velkej vojne, ale bolo to take kratke, ze si to clovek ani nevychutna.

hojkas
19.06.2017 3 z 5

Musím říct, že od knihy odcházím s dosti rozpačitým dojmem. Téma samotné mě ze začátku nadchlo, a i když nebylo zpracováno špatně, ke konci ztratilo na celistvosti i kouzle. Příběh připomínající detektivku byl poutavý. Prostředí bylo vykresleno dokonale, jak křivolaké uličky a průchody Vegaše, tak princip fungování životě v městě i Hradu samotném. Magie už ovšem trochu pokulhávala, měla sice pravidla a omezení, ty se však zdály různorodé a ke konci se víceméně setřely. Bylo to právě posledních asi 5 stránek, co mě zklamalo. Překvapivý zvrat se ztratil v uspěchaném, dosti rozmazaném zakončení, které by si rozhodně zasloužilo nejméně třikrát víc prostoru.
Povídka Ozvěna pak znovu nabrala ztracený potenciál... a zas ho uspěchala. Rysy postav zde byly vykresleny dost narychlo a ne vždy zapadaly, prostředí opět neobyčejně poutavé, avšak přehlušeno přílišnou rychlostí.
Celkově mě spíše než obsah velmi zklamala forma, pořád však smekám za podmanivé prostředí.

Vincenzoci
19.06.2017 3 z 5

Abych byl upřímný, tak docela zklamání. Na všechno se používala magie, až to bylo přehnané (na zápach, maskování, dodání energie, ...). Měl jsem z toho pocit, že i když se tam někdo vysmrká, použije se pak magie. Přitom děj nebyl vůbec špatný! Ovšem OZVĚNA, to bylo něco jiného. Sotva se to rozběhlo, tak jen bum bum, pak to autor usekl, byl konec a čtenáři, domysli si. Přišlo mi to, jako když žák ZŠ zapomene úkol a píše to na koleni před třídou, než zazvoní. Škoda takové práce!

Diabel
20.02.2017 4 z 5

Od Žambocha jsem dosud nic nečetl, ale o jeho tvorbě vím. Zvažoval jsem Seržanta, Bakly nebo Rychlý sprint a nakonec vyhrál Sprint. Upřímně jsem nevěděl, do čeho jdu a četba mě mile překvapila, ale je fakt, že mohla být o něco delší. Dlouhý sprint je tak trochu říznutý detektivkou a příběh má rychlý spád a čte se jednodušejc. Má zajímavě promyšlený politický systém, dobře zasazené postavy a i sám hlavný hrdina Tekuard je sympaták. Jedinec, který začíná jako ubožák, ale který se s přibývajícími stránkami vypracuje. Protloukává se nebezpečnými uličkami, bary a nevěstinci v hnusném městě Vegaš až do hořkého konce příběhu, kde se na posledních 5-8 stránkách dozvíte jak to vlastně bylo. O Vegaši si rozhodně přečtu víc knížek, protože celý město na mě udělalo veliký dojem. Nebýt toho splácáného konce a mnohem slabšího pokračování, tak bych dal plný počet :-) Rozhodně budu pokračovat dál v jeho tvorbách a těším se na ně.

Hodnotím 7/10

Hunters
30.09.2016 5 z 5

Rychlé čtení s dozvuky.

OrthoSan
13.09.2016 5 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Čte se to skvěle a takříkajíc jedním dechem. Ten příběh má prostě koule a to se mi u fantasy líbí. Žamboch je fakt dobrej

Jane007
07.06.2016 2 z 5

Upřímně... kniha mě dost zklamala. Špatně se četla, chvílemi byla zmatečná a místy až moc chlapského pohledu (popisovat pěstní souboje podle mě nebylo zapotřebí). A to jsem se na ni tak těšila:-(

Lif
12.02.2016 5 z 5

Vynikající příběh, děj a zápletka. Čte se jedním dechem, nejde jít spát. Po delší době to byl parádní příběh a bravurně napsaný. Žádná hluchá místa. Fantasy i detektivka.

Tamten
06.05.2015 4 z 5

Zajímavý příběh, ve kterém se vlastně celou dobu chystáme na něco "velkého" a ty přípravy postupně gradují čím dál tím víc, jsou čím dál tím zajímavější a propletenější, a pak - je vše odbyto téměř nezajímavě na pár stránkách. Nebýt takto "utnutého" závěru, mohla to být naprostá paráda.

Terva
19.04.2015 2 z 5

Dlouhý sprint s Ozvěnou od Miroslava Žambocha mě celkem zklamal. Příběh je složitý a těžce se čte. Navíc je kniha krátká. Vypadá tlustě, ale věřte, že 240 stran, které obsahuje není jen kniha. Obě povídky, které na sebe navazují zaberou jen 166 stran. Ostatních 74 stran je jen slovník Koniášova světa. Navíc v příbězích není jméno Koniáš ani zmíněno - tak proč? Knihu ani nedoporučuju. Jak jsem již napsal je zbytečně složitá a hlavně krátká. Za ty peníze to ani nestojí.

Misan1993
22.02.2015 4 z 5

Kniha s rychlým spádem děje, na mně možná až moc (teď co jsem přečetl pár kousků od Kinga), ale jinak skvělé pohodové čtení, které příjemně potěší!

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Dlouhý sprint je jednoznačně úžasná povídka a nebýt té druhé, která byla slabší, dala bych plný počet.

cori
16.03.2014 4 z 5

Tyto povídky zůstávaly delší dobu stranou mého zájmu, ale po přečtení můžu říct, že jsou lepší než některé koniášovky.

Lestat19
14.01.2014 4 z 5

Dlouhý sprint jsem už četl v knize Poslední bere vše, ale moc rád jsem si to zopakoval. Knížka dál obsahuje povídku Ozvěna a seznam knih a slovníček. Ozvěna trochu rozvádí to co bylo naznačeno v závěru Dlouhého sprintu.

ragnar
07.01.2014 5 z 5

Žamboch, nic víc není třeba říkat.

mi-380
16.12.2013 4 z 5

Spád děje je neuvěřitelný, množství vedlejších postav obrovské, princovo zacházení s penězi nesmyslné, závěr plný dějových kotrmelců mě zavalil jako tsunami.
80 % (průměr 40 hodnotících přede mnou je 90 %).

Selket
28.09.2013 4 z 5

Nejdřív jsem měla za to, že je to až moc překombinované, ale nakonec jsem právě to, co jsem považovala za vadu ocenila.