Dívka z přístavu

Dívka z přístavu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212663/mid_divka-z-pristavu-212663.jpg 4 61 20

Když se v čilém přístavním městečku Morwellham usadí světaznalý námořní kapitán Adam Bradley, získá si rychle všeobecný respekt. Pouze mladičká Rebecca Westbrooková jím pohrdá a nelibě nese pozornost, kterou jí prokazuje. Miluje svého kamaráda z dětství Toma Masona a chce se za něho provdat.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Morwellham´s Child , 2001

Barbara182
21.04.2022 3 z 5

Autorčinu knihu Dívka od řeky miluju, proto jsem se pustila i do téhle knihy, která se věnuje postavám, jež se v mé oblíbené Dívce od řeky jen mihly. Je to pořád čtivě napsané, hlavní postavy mají opět pohnuté osudy, ale nějak jsem v první polovině knihy nemohla přijít na chuť Rebecce, která se chovala jako rozmazlené děcko, a ve druhé polovině knihy zase Adamovi :-( Na přečtení pěkné, ale vracet se k ní asi nebudu mít úplně důvod, škoda :-(

niki-chan
28.02.2020 3 z 5

Velmi příjemný román spadající do červené knihovny. Příjemným překvapením byla i úloha dobového přístavu a lodí.

ThrisaManx
20.04.2017 4 z 5

Krásný příběh, skvělá kniha. Jinou jsem od autorky zatím nečetla, takže jsem ke knize mohla přistupovat bez přehnaných očekávání a příběh si tak skutečně užít. Ačkoli obvykle čtu jiný žánr a těmto knihám se vyhýbám, k Dívce z přístavu se ráda jednou vrátím.

Rosana
05.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha, opět nádherný příběh jako v předchozích dvou knihách této autorky. Všechny tři knihy od ní jsou prostě vynikající. Doufám, že ještě nějaké knihy napíše.

klarka61
06.07.2016 3 z 5

Knihu jsem dočetla a bohužel mi moc nesedla. Po Dívce od řeky jsem totiž čekala mnohem víc. V první polovině mne štvala Rebecca a druhá polovina se zbytečně moc táhla. Přesto musím uznat, že autorka píše poutavě a určitě si od ni ještě něco přečtu.

klarka61
07.06.2016 3 z 5

Knihu právě čtu a musím napsat, že mě hlavní hrdinka neuvěřitelně štve.Přijde mi rozmazlená, hubatá a naprosto nevděčná. Knihu jako celek zatím hodnotit nebudu, jsem teprve v půlce

jluky
31.12.2015 3 z 5

Očakávala som viac po "Dívke od řeky" a dostala som menej...Hlavná ženská postava ma svojou "zabednenosťou" neskutočne rozčuľovala...

Lenka.Vílka
03.07.2015 4 z 5

Po obsahové stránce mě příběh na začátku zaujal trochu víc než Dívka od řeky. Čtení je to dobré, ale ve výsledku mě Dívka bavila víc. A taky se mi líbila první polovina víc. Neříkám, že druhá byla špatná, byla naprosto opodstatněna (zoufalost Adama z Rebecci z prvni casti, byla perfektně vyvážena zoufalosti Rebecci z Adama v části druhé), takže jako celek dobré...

Luccy78
30.05.2015 5 z 5

Byla jsem překvapená moc krásnou knížkou. Není to rozhodně typický "slaďáček", ale je to příběh plný životních zvratů, neštěstí i bolesti. Ale pokud jsou na to dva, hned se vše lépe snáší a i tady se to potvrzuje dvojnásobně. Je to dramatický příběh o tragických osudech a síle lásky..

Kabi
09.07.2014 4 z 5

Zajímavý, romantický příběh. Knížka se krásně čte.

Henriette
16.06.2014 3 z 5

Romantický příběh se zajímavými zvraty, kdy mi byla hlavní hrdinka krajně nesympatická. Ze začátku to až zavánělo Harleqninkou, ale pak se děj stal více zajímavý. Ovšem ve chvíli, kdy došlo k psychické "proměně" kapitána, už mě bavil zase o něco méně. Zkrátka nemám ráda ufňukané hrdiny co čekají až se stane něco, co je zachrání...

jaja10
08.06.2014 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale nějaké výhrady jsem k ní určitě měla.

danca044
14.01.2014 4 z 5

Kniha má své světlé i temné stránky, mohla bych vyjmenovat spoustu předvídatelných událostí, ale nechci knihu nijak očerňovat. Konec byl jako vždy šťastný a jsem ráda, že to pro mě s poněkud nesympatickou Rebeccou, dopadlo dobře.

KriKri
07.01.2014 5 z 5

Přiznám se, že mě kniha místy i nudila, ale jinak to bylo pěkné, pohodové čtení.

Katka.Z
17.10.2013 5 z 5

knížka se mi velice líbila! nemám ráda romány ,ale tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem :)

evasamankova
25.06.2013 4 z 5

Hezká kniha z kolonky historické romance. A nutno říct, že jedna z těch zdařilejších. Místy hodně smutný příběh. Přestože byli oba hrdinové postupně po určitou část knihy na probírací facku, oba byli velmi sympatičtí. Příjemné čtení.

Drobi
23.01.2013

konec p

Majulinek
08.01.2013 5 z 5

Dojemný příběh Rebeccy, která ztratí milovaného přítele. Děj se četl jedním dechem. Zajímavý námět.

Joudinka
03.01.2013 5 z 5

Nádherná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem!

Andy.Kshandy
20.08.2012 5 z 5

Po knize jsem sáhla z nouze v knihkupectví, když neměli knihu pro kterou jsem si šla. Začtená až po uši, knihu jsem nepoložila dokud jsem jí nedočetla.