Dívka z inkoustu a hvězd

Dívka z inkoustu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348885/bmid_divka-z-inkoustu-a-hvezd-oKl-348885.jpg 4 305 80

Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl of Ink and Stars , 2016

Cleo De Nile
06.06.2019 2 z 5

Tato knížka s přenádhernou obálkou, zajímavým názvem a velice poutavou anotací mě na první pohled zaujala, a hodně jsem se na ni těšila. O to větší bylo zklamání, když jsem zjistila, že příběh bude opravdu jenom o tom hledání, které není ani nijak metaforické a postrádá hlubší význam, pointu či nějaké to poselství. Je to hrozně plytké, a navíc to není young adult, je to spíš pro malé děti. Postavy jsou nepropracované a všechny na jedno brdo. Škoda, kniha měla velký potenciál, kterého ale autorka nedokázala využít.

An52imal
07.05.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, oceňuju zajímavý nápad na dobrodružný příběh s překvapením na závěr. Jen už je to jaksi mimo moji věkovou kategorii... Kdyby mi bylo tak 12 let, byla bych z této knihy úplně nadšená.

6370
30.04.2019 3 z 5

Rychlé přečteno.

Verča16
18.03.2019 5 z 5

I když to porazilo Harryho Pottera tak mě se líbil Potter! Ale kniha byla fantasy, dobrodružma, napínavá a trochu i děsivá. Moc se mi líbilo to téma kartograf/cestování... Ze začátku se kniha moc nerozjížděly ale potom to byl rychlý skok. Lupe jsem měla ráda byla odvážná a to co se jí stalo mě mrzí, nenapadlo by mě ani ve snu že se tohle stane a tahle kniha byla plná překvapení. Určitě doporučuji dobrodruhům!!

Byxy123
05.03.2019 3 z 5

Musím pochválit nápad autorky, protože ten byl skvělý. Bohužel mi přišlo, že konec přišel dřív, než měl, že oproti zbytku knihy byl málo rozepsaný a trochu uspěchaný. Co mě bilo do očí byla volba jmen. Bylo to jako průřez různými státy, kde Máša ve mě evokuje něco typicky ruského a naopak Lupe něco trochu mýtického. Stejně na tom byly kontinenty. Vím, že vymýšlet nová a nová jména je těžké, ale je dobré se držet buď vše vymyšleno nebo vše přebráno. Také mi přišlo, že občas nebylo něco pořádně dovysvětleno a musela jsem si to domyslet. Ale kdybych knihu četla v mladším věku, tak se možná nad tím tak nepozastavuji. :)
Nelituji, že jsem ji četla, jen nevím, jestli se k ní ještě někdy dostanu.

DancaBart
21.02.2019 3 z 5

Kniha měla zajímavou inspiraci/námět, ale čekala jsem víc. Některé části nebyly úplně dotažené a připadaly mi odbyté.
Na knížce je asi nejlepší obálka (ta je nádherná) a "želva/ostrov".

Sandruš
20.02.2019 4 z 5

Oddechovka, která mě bavila.

kamibe
27.01.2019 1 z 5

Knížku mi půjčila dcerka mé kamarádky, viděla jsem, že ji asi bavila. Vzadu na obálce jsem si přečetla, že je to "nejlepší britská kniha roku 2017, která v prestižní soutěži porazila i Harryho Pottera a prokleté dítě!" Tak to tam stojí i s tím vykřičníkem. Proto jsem si ji půjčila, zvědavá, kdo trumfnul Rowlingovou. Po přečtení jsem se domnívala, že to se tedy musím podívat i na tohohle posledního Pottera a porovnat to. Ale zavčasu jsem si přečetla několik komentářů a nebudu to číst, to bych raději šla rovnou na divadelní představení, které tak pěkně popsala Lady.Lucrezia a dala tomu pět hvězd, kterýžto počet se objevoval jen sporadicky.
Samotný příběh Dívky z inkoustu a hvězd by se mi možná líbil, kdybych to četla jako dítě, a neměla bych k němu tolik výhrad, kolik jich mám teď.
Co mi při čtení vadilo nejvíce, nebyla ani ta jediná hrubka nebo vynechané slovo, jako spíš jakási stylistická nepořádnost, někdy až krkolomnost, o které nevím, zda ji mám přičíst autorce; možná patří spíš nešikovnému překladateli. Zmíním větu ze strany 114: „Šla jsem uprostřed skupiny, ruku sevřenou kolem jílce čepele, ale k ničemu nedošlo.“ Kolem čeho tedy měla sevřenou ruku? To se jistě čtenáři domyslí. Na s. 201 jsem se zarazila nad podivným užitím zesilujícího významu příslovce natož: „Netušila jsem, že se jí to líbilo natolik, že si to zapamatovala, natož aby si to zapsala.“ Asi nejméně snáším toto (s. 134): „Ptáš se na moc otázek.“ Na otázky se přeci neptáme, otázky pokládáme!
Kniha má opravdu pěknou obálku. Byla jsem však zmatená, komu za ni vlastně děkuje, protože v závěrečném Poděkování zmiňuje ve dvou nepříliš vzdálených větách nejméně dvě různé osoby.
Neumím si odpovědět na otázku, jak vlastně její maminka tu kouzelnou mapu stvořila. Prošla snad labyrintem? Možná by o tom mohl být další příběh.

TerkaVodová
15.01.2019 3 z 5

Tato kniha vypráví o holce jménem Isabella, která žije na ostově jménem Joya. Guvenér však zakázal vstup na jednu část otrova. Pár dní později když jde Cata do ovocného sadu zemře. Dále se stratí i guvenérova dcera. Než se však stratí předá Isabelle dopis.Isabella se tedy přestrojí za kluka jménem Gabo a donese Guvenérovy dopis, který jeho dcera před tím než se ztratila napsala a společně se vydají na zakázané území jehodceru hledat.

Překvapilo mě jak je les na který je zakázaný vstup nebezpečný.
Nejvíc mě zaujal Isabellin nápad přestrojit se za kluka.

Tuto knihu doporučuji, protože je velmi napínavá a tajuplná.

anet2000
04.01.2019 2 z 5

Jakoby, úplný propadák to nebyl. Začalo to vážně hezky, ale pak to bylo horší a horší. Nevím jestli jsem to nepochopila nebo mě to úplně minulo. Asi mě to akorát přesvědčilo, že čist fantasy není vážně můj šálek kávy. Ale obálka je vážně úžasná, krásný kousek do začínající sbírky.

Epes
27.12.2018 2 z 5

Text na přebalu knihy (popiska nahoře na této stránce) nabízejí lepší příběh, než jaký se nakonec podařil autorce dát dohromady. Všechny základní ingredience jsou dobré: neprobádaný ostrov, neúplná mapa, nejasná legenda, přátelství..., ale chtě nechtě se jedná o prvotinu mladé autorky. Takže na zralejší texty si asi ještě budeme muset chvíli počkat.

Julinka679
17.08.2018 3 z 5

Taková fajn oddechová knížka :-)
Asi bych ji neoznačila za dětskou knihu a ani ne nejlepší (pro mě byl lepší Harry Potter nebo Kameny osudu) ale je to dobrá kniha vhodná pro mladé dospívající slečny :-)
Navíc má nádhernou obálku a celá grafika knihy je krásná! :-)

pista53
30.07.2018 3 z 5

Dcerka (11 let) dostala knihu za vysvědčení a byla spokojená. A jelikož se u nás doma o knihách moc rádi bavíme, hned mě přemluvila, abych si ji přečetla taky.
Knížka se mi líbila, ikdyž je pravda, že by si autorka mohla dát víc práce s detailnějším rozpracováním charakterů hlavních postav. Vše je jen v náznacích a někdy mi úplně unikaly motivace postav - co a proč dělají nebo co je k jejich chování vede. Sice je to kniha pro malé čtenáře, ale tohle je i u této věkové hranice velmi důležité, aby si dokázali vytvořit k postavám nějaký vztah. Jinak měla kniha úžasný spád, plný legend a dobrodružství. Líbily se mi popisy týkající se kartografie - to bylo hodně zajímavé a neotřelé. A konec mě hodně překvapil. Žádný laciný happyend. Jsem ráda, že jsme knihu četly. Doporučuji.

maja11231
19.07.2018 3 z 5

Od téhle autorky jsem ještě nic nečetla a tak jsem se bála že mě kniha bavit nebude. Musím ale říct že mě bavila. Byla napínavá, čtivá a dobrodružná.
Určitě doporučuji

Eliška13
16.07.2018 5 z 5

Knížka je krásná a hodně čtivá, určitě moc doporučuji

Tofinka
13.06.2018 2 z 5

Když kniha vyšla, byla to samá "WOW" reakce. Všude knihu chválili a byla strašně populární. Proto mě také překvapilo, že zde na databázi má poměrně nízké hodnocení... Bohužel musím říct, že teď už tomu rozumím. Kniha je opravdu nádherně vizuálně zpracovaná, ale to je asi tak všechno. Postavy nebyly propracované a kvůli tomu si k nim čtenář (tedy alespoň já) nedokázal vytvořit vztah. Dějová linka byla také zajímavá, ale občas, hlavně na začátku, dost zmatená a opět jen povrchově popsaná.

Dala bych knize tak 2,5* ale musím dát dvě... Kdybych totiž dala tři, tak bych ukřivdila všem knihám, které jsem třemi hvězdičkami ohodnotila :(.

Tess911
07.06.2018 3 z 5

Musím uznat, že ze začátku jsem se v příběhu moc nevyznala, ale v průběhu mě docela zaujal. Ke konci byl opravdu napínavý a nenechal člověka chvíli vydechnout. Příběh byl zajímavý, osobně mám moc ráda, když jsou do příběhu zapleteny legendy. Jediné, co bych příběhu vytkla, že spoustu věcí tam chybělo. Nic nebylo rozebráno do hloubky, ale jen tak povrchově, tudíž u spousty věcí netušíme proč tak jsou a jaký pohled na ně postavy mají. Docela překvapením pro mě byl konec, co se týče Lupe. No a nesmím zapomenout pochválit krásný obal, mapu a zdobení každé stránky. Do vzhledu knihy jsem se opravdu zamilovala.

.KRISTYN.
27.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla k příběhu nedůvěřivá ale potom mě úplně pohltil.

061204
24.05.2018 5 z 5

V knihkupectví mě už od prvního pohledu zaujala kniha Dívka z inkoustu a hvězd od Kiran Millwood Hargrave. Tato kniha patří mezi dobrodružné a hlavně fantazijní žánry. Upoutala mě především její obálka. Kombinace pouze dvou barev - oranžové matné a černé lesklé
z ní činí netradiční dojem. Po otevření knihy se přední strana dá rozložit, abychom spatřili celou mapu ostrova Joye, na němž se odehrává děj příběhu. Dívka z inkoustu a hvězd je první napsaný autorčin román, ale i přesto se jí povedl na výbornou. Dostala za něj ocenění „Nejlepší britská dětská kniha roku 2017“. Zajímavostí je, že porazila i Harryho Pottera a prokleté dítě.

Děj je zasazen do prostředí smyšleného ostrova Joye. Hlavní hrdinkou knihy je Isabella se svou kamarádkou Lupe. Obě dvě na ostrově zažívají tajemná dobrodružství, neboť se tam nachází i spousta mýtických stvoření, která ožívají. Otec Isabelly byl kartograf a vyráběl mapy. Od malička své dceři vyprávěl různé legendy, které posléze Isabella s kamarádkou Lupe shledávají s šokujícím překvapením reálnými. Zjišťují, že legendy ožívají a jsou skutečné.
Pro Isabellu je to zážitek na celý život a je jen na ní, jak se svým i ostatními životy naloží.

Téma legendy a mýtická stvoření je stále aktuální a zajímavé nejen pro děti, ale i pro dospělé. Myslím, že nikdy neomrzí. Cílovým čtenářem jsou podle mého názoru dívky i kluci od cca 11 let. Tato kniha je plná fantazie, magie a tajemna. Autorka s tím zachází velmi originálně a poutavě. Zpočátku se děj rozvíjí pomalu, ale po chvíli nabírá obrátky a knihu pak dočtete jedním dechem. Ilustrace jsou velmi povedené a výtvarně originální, nejen proto, že se nacházejí na úplně každé straně knihy. Příběh mě vtáhl do děje, zbytečně se neprotahoval, byl svižný a čtivý, také emoce hrdinů byly úžasně procítěné. Kniha je plná magie a legend - za mě můžu hodnotit jen pozitivně. Lepší knihu jsem v ruce už dlouho neměla. Určitě se k ní zase někdy vrátím a doporučuji ji každému, kdo se rád prochází ve světě fantazie.

SarahRoyalAss
15.05.2018 2 z 5

Asi přes polovinu mi byla knížka pořád cizí a vůbec jsem se nemohla začíst. Děj ani postavy mi nijak nezaujaly a musela jsem se sakra kopat, abych četla a dostala se ke konci. Ale jsem ráda, že jsem vytrvala. Poslední stránky mě překvapily.
Knížka je krásně zpracovaná jak na obalu, tak nádherně na stránkách, ale děj... eh.

pro dívky dobrodružství kartografie fantasy

2017  70%Dívka z inkoustu a hvězd
2018  85%Ostrov na konci všeho
2021  79%Napospas
2019  74%Až přejde zima
2023  93%Julie a žralok

Kniha Dívka z inkoustu a hvězd je v