Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9370 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Kesssssi
27.04.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavý děj.

Madovka
27.04.2016 2 z 5

Souhlasím s Tereszkou, nemohla jsem ji číst, nudila mě. Ale když jsem si ji poslechla jako audioknihu, tak to bylo o mnoho lepší - ty tři ženské hlasy udělaly své. Škoda bylo, že jsem asi od poloviny tušila další vývoj knihy. Ale při poslechu to nevadilo, dobře se mi při ní usínalo :-).

irefir
27.04.2016

Mně se kniha líbila, zpříjemnila mi čas strávený doma v době nemoci. Byla napínavá, chvílemi jsem se pokoušela odhadnout další vývoj - někdy se mi to povedlo, ale spíš ne:). Doporučuji.

Tereszka
27.04.2016 1 z 5

Bezduché tlachání o ničem. Zbytečná kniha, která vás nenaplní napětím či touhou po čtení, za to vás pěkně nas*re. Každých 50 stránek si v hlavě promítám a věřím, že příběh jisto jistě vygraduje a překvapí mě brilantním závěrem, jaký jsem také od opěvované knihy čekala. Mám ovšem smůlu, nic takového se nedostavuje… nudný nic neříkající děj, opakující se pasáže, zbytečné nesympatické postavy, a když to vše podstoupíte a dokousáte se do konce, nejraději byste knihu prohodili oknem, protože tak nezáživný a jednoduchý konec je výsměchem a tečkou za celou knihou.

Mellisek
26.04.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala darem a prekvapila. Oddechovka dobry ale neni to kniha co bych cetla znovu. Zaujala me vypravenim ktere je vic nez hekticke.

Hope80
25.04.2016 5 z 5

Dočetla jsem jí minulé pondělí a moje četba trvala přesně víkend. Jsem z ní úplně nadšená, po knížce Manželovo tajemství zatím to nejlepší co jsem četla. Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout a co se nakonec z celého příběhu vyklubalo jsem opravdu nečekala....Skvělá knížka

11dakra
25.04.2016

Nemohu si pomoci, ale větší hloupost jsem dlouho nečetla...Schizofrenička v alkoholovém opojení...

msjadepaton
24.04.2016 3 z 5

Nerozumím srovnávání se Zmizelou ani titulu bestseller a kniha roku 2015. Je to průměrný psychologický thriller s poměrně slabou detektivní zápletkou (slabou proto, že už ve třetině se dá vydedukovat, co se asi stalo). V knize se nevyskytuje jediný normální člověk, všichni lžou a mají buď destruktivní nebo sebedestruktivní tendence.
Světlou stránkou pro mě byla Rachel, což zní šíleně, ale navzdory tomu, jak byla otravná, zajímalo mě jak to s ní bude a jestli se dokáže svým problémům postavit čelem. Musím uznat, že se celkem snažila (místy) a občas jsem jí i docela fandila.
Předpokládám, že kniha se bude hodně lidem jevit jako nudná, vzhledem k tomu, že kromě konce skoro nic nedělo a všechny byť jen trochu napínavé momenty byly napsané tak rozvláčně, že to vlastně vůbec napínavé nebylo. Ke konci (v kontrastu se zbytkem knihy) se sice všechny postavy chovaly, jako by jim bylo všechno úplně jedno, ale možná právě proto měl příběh trochu spád.
Nebyla to celkově vzato žádná katastrofa, ale za výkvět světového thrilleru se to považovat nedá.

Acinore
24.04.2016 5 z 5

Mně se to teda moc líbilo, přečteno za chvilku ;)

perpe2a
24.04.2016 3 z 5

nechala jsem se nalákat na obrovskou reklamu a boom na čtení této knihy, ale za mě to byl průměr, takže za 3 ...znám mnohem lepší...

Handa1969
24.04.2016

Na to, že to byla kniha roku 2015 nic moc.

Hajka1712
24.04.2016 5 z 5

Knihu jsem dočetla před malou chvilkou a ještě plná dojmu chci napsat recenzi. Ke knížce jsem přistupovala s určitým rozpolcením - na jedné straně "bestseller" a "Kniha roku 2015", na druhé straně často ne úplně dobré komentáře od obyčejných čtenářů. Osobně - jakmile jsem se dostala cca na stranu 80 a udělala si pořádek v postavách, od té doby se mi kniha moc líbila a četla jsem každou volnou chvilku (měla jsem přečteno za tři dny). Pohled na příběh z pohledu tří žen byl zajímavý, neobvyklý a vyhovoval mi. Závěr velmi dobře napsán, knížku jsem neodložila, dokud jsem ji neměla dočtenou. Nevím, jestli je knížka oprávněně "Knihou roku 2015", protože dobrých knížek je dle mého názoru spousta, ale jsem ráda, že se mi dostala do rukou a že jsem si ji přečetla.

smoldo56
23.04.2016 4 z 5

Najviac ma fascinuje, ako väčšina ľudí túto knihu zhadzuje len preto, lebo hlavná hrdinka bola alkoholička. Pritom v Stratenej bola hlavná postava psychopatická kxrva, ktorá sa neštítila absolútne ničoho. Áno, Stratená bola naozaj o triedu vyššie, ale chvíľami neuveriteľne nudila (moc naťahované), hoci bol ten príbeh a postavy úžasne napísané. Čítanie Dievčaťa vo vlaku príjemne odsýpa, neustále vznikajú nové zvraty, vďaka čomu má čitateľ nutkanie pokračovať ďalej a ďalej. Až sa napokon dostane na úplný koniec v priebehu jedného alebo dvoch dňoch. Bestseller možno nie. Rozhodne je to však výborná kniha! A stojí za prečítanie!

Evickar
23.04.2016 3 z 5

I 3 hvězdičky jsou moc. Opět nechápu označení světového bestselleru. V knize není jediný člověk, který by mi byl sympatický a udržel mě u knihy. Několikrát jsem odolávala knihu úplně odložit, ale nemám ráda nedočtené knihy, tak jsem nakonec přemluvila sama sebe. Hlavní hrdinku bych já sama několikrát zabila. Je to pitomá, věčně ožralá pronásledovatelka, která se cpe do věcí, do kterých jí nic není a všem úplně bezdůvodně lže a diví se, že to má následky. Všechny ženy v knize jsou hysterické nány a pánové agresivní sobci. Nikdo normální. Už není, co dodat.

Faiglová
20.04.2016 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout! Pohodový detektivní příběh.

Radka89
20.04.2016 2 z 5

Řekla bych, že tato knížka přišla "s křížkem po funuse" jelikož se Zmizelou se to nedá srovnat. Začátek děsne nudný, pořád stejné dokola. Pro mě nejhorší variantou byl začátek knihy z důvodu nezajímavého rozjezdu a navíc propletení postav, mockrát jsem chtěla přestat číst... Konec vcelku fajn, ale jako úplnou pecku bych to nebrala...pro mě...bohužel...

Elisbooks
19.04.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku byla pro mě celkem zklamání. Rozhodně se to nedá srovnat se Zmizelou. Od té jsem se nemohla odtrhnout a četla se sama, kdežto zde jsem se min. půlku knihy nudila.. Pořád to samé dookola, Rachel jede do práce, opije se, má opici.. Kniha mě vtáhla do děje spíš až ke konci. Celkově mě nebavily ani postavy, k žádné jsem si njjak nenašla cestu.. Megan, Anna i Rachel byly zamilované naivky, Tomas blázen, Scott zřejmě zmaten z celé situace... Za mě román průměrný, ke Zmizelé se to vůbec nedá srovnávat..

hanka616
18.04.2016 5 z 5

Pro mě bomba, přečetla jsem během jednoho dne. To asi mluví za vše :-)

alzbeta4340
18.04.2016 4 z 5

Román na pomezí thrilleru a detektivky, o kterém můžu říct, že se mi líbil, až poté, co jsem ho do konce přečetla. Do té doby jsem se bála o osud Rachel a cítila se znepokojeně. Předpokládám, že přesně to autorka pro čtenáře zamýšlela. První půle se mi snad i líbila víc než konec, byl to takový klid před bouří. Dívka ve vlaku je kniha, na kterou určitě nezapomenu.

putpuda
18.04.2016 3 z 5

Já četla první polovinu knihy 14 dní - což mluví samo za sebe :o Napínavých bylo asi posledních 30 stran. Takže se připojuji spíše k těm negativním hodnocením. Průměrný detektivní román, ani jedna osoba mi nijak nepřirostla k srdci.....také jsem dala na "mediální masáž" kolem tohoto dílka, podle které je to naprostá bomba. Podle mě je to kniha, kterou jsem sice přečetla, ale nic mi nedala a rozhodně ve mě nic nezanechá. Škoda.