Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9370 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

pajuu
10.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila a už před koncem mi začínalo být jasné, co se stalo. Ale opravdové rozuzlení bylo i tak na mě až moc a autorka mě dokázala vtáhnout do děje, přímo do prostředí našich postav, ať už šlo o vlak, nebo místa, kolem kterých projíždí, chování postav a jejich reakce. A i přesto, že jsem nad kopanci hlavní hrdinky občas kroutila hlavou, nakonec mi byla docela sympatická. Příjemné čtení.

Damato
10.05.2016 4 z 5

Ale že u toho mrazí, co? Zažila jsem rozvod, zažila jsem i to, že jsem to s kamarádkami a s kamarády prodiskutovávali tuto situaci a to až do naprosté otupělosti a druhý den ráno jsem zažívala nemlich ty stejné pocity a šílené okno- dokonce i ty tendence volat Ex a říct mu pěkně od plic , co je to za blba jsem měla taky . Já měla naštěstí a ZaplaťPánuBohu děti a tak strach z toho, že jim udělám ostudu mě vždycky zabrzdil v tom nejšílenějším nápadu "něco udělat", aby to šílený bylo už za mnou. Rachel jsem litovala , konec se dal malinko předvídat, ale i tak to stojí za přečtení. Jak snadno se dá labilní člověk, který původně žije tak jak my všichni ostatní , dostat ke dnu, co? Odsuzujeme je, ale už se neptáme - Co se ti stalo, nepotřebuješ pomoct? No nevím, taky se moc neptám, spíš ty alkoholiky odsuzuju, v této chvíli se za to stydím, že se jim na dálku vyhnu, ale když ten pohled na ožralce- a vůbec na opilou ženskou- je tak žalostný, že člověk radši od něj odejde. Takže kniha určitě za přečtení stojí.

Gabrinela
10.05.2016 4 z 5

Mně se kniha moc líbila s jednou výtkou. Různé časové roviny mě v knihách velice baví, u téhle se ale musím přiznat, že jsem se občas ztrácela a musela se vracet a hledat. Zvlášť pro čtenáře, kteří nečtou denně a na jeden zátah, to může být v této knize náročnější.

Hlavní hrdinka mě vyloženě bavila. Nemyslím si, že hlavní postavy knih musí být sympatické, nevyžaduji to po nich:). Tuto bych označila za nestandardní a velice zajímavou:) a doporučila bych si knihu přečíst už kvůli ní!

Manifest blech
10.05.2016 3 z 5

Po přečtené polovině jsem knihu musela odložit a až po delší době jsem se k ní vrátila a druhou polovinu v podstatě zhltla. Čtivá, nečekaná.

Jinak jsem po většinu knihy všechny postavy neměla moc v lásce, až ke konci se to překlelo po převratu děje.

Mé hodnocení je na debut dobrý. Dělali z toho předčasně moc velkou senzaci, pokud to byl bestseller v zahraničí, neznamená to, že bude i u nás. Na film jsem zvědavá.

Olafa
10.05.2016 2 z 5

Nemastná, neslaná, rozhodně ne napínavý thriller. Názorný příklad toho, jak marketingová nálepka "bestseller" zblbne lidi a z knihy udělá o dost víc, než ve skutečnosti je.

Balali
09.05.2016 odpad!

Nelíbilo se mi to, někde kolem sté stránky jsem to vzdala a nalistovala si konec. Nelíbila se mi forma, ani hlavní postavy. Naprosto jednoduchá zápletka a celé napětí spočívá v tom, že děj je vyprávěn jednotlivými postavami a obsah, který by vydal na krátkou povídku se tím natáhne na celou knihu. Žádná přidaná hodnota, nuda.

KnihomolAnn
08.05.2016 3 z 5

Za bestseller bych ji rozhodně nepovažovala, četla jsem i třeba 20 krát lepší knihy. :) Místy ale byla natolik napínavá že nešla odložit! :) 3/5

Dandy1
08.05.2016 4 z 5

Pro mě byla tato kniha lepší než Zmizelá

Cuprinka
08.05.2016 4 z 5

Knížka byla poměrně zajímavá, ale za bestseller bych jí nepovažovala a rozhodně jsem četla řadu lepších.... Chvílemi mě i celkem nudila, někdy jsem se začetla tak, že nešla odložit!

Andreika292
05.05.2016 4 z 5

Moc se těším na filmové zpracování, ráda nejdříve přečtu knihu a pak srovnávám s filmem. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale druhou půlka už měla rychlejší spád. Kupodivu i hrdinka, ačkoliv to není typicky kladná postava, mi byla sympatická.

krtek6
04.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, velmi dobře se četla, pravda než děj dostal prudklý spád, chvilku to trvalo.Ale jinak doporučuji určitě stojí za přečtení.

Pajalada
04.05.2016 5 z 5

Krásně napínavý a zamotaný děj, který se pomalinku a postupně rozmotává. Což může někomu vadit. Já jsem si to užívala a naopak mi to bylo velmi sympatické. Dokonce i hlavní hrdinka na mne působila spíše pozitivním dojmem. Člověk se zkrátka dostane do těžké životní situace ani neví jak. Ke konci je již jasné, kdo je vrahem, ale člověk musí pořád číst, dokud to neuvidí napsané černé na bílém. Po dlouhé době jsem četla nějaký bestseller a i přesto, že jsme ke knížce přistupovala hodně s odstupem, tak musím dát 5 hvězdiček. Autorka má zkrátka dar na psaní tohoto žánru.

mi-380
03.05.2016 4 z 5

Úžasně čtivá a originálně poskládaná historka se zajímavým pohledem do vnitřního světa žen a (povrchního?) světa mužů. Oba pohledy autorky jsou ale pro mne těžko přijatelné: jednání žen a hlavně ústřední postavy je mi často nepochopitelné a nepříjemné, jednání mužů mi připadá nevěrohodné, je znát, že pro autorku jsou muži jedna velká nevyzpytatelná neznámá.
75 % (1450 hodnotících, 79 %).

martinkaLLL
01.05.2016 4 z 5

První polovina knihy byla průměrná, vše se rozjelo až v té druhé půlce a tam to teprve stálo za to a už nešlo přestat číst, dokud jsem se nedostala na konec.

MonnieSPO
01.05.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Nejvíce styl psaní autorky, kdy zpočátku čtenář věděl jen velmi málo informací a vše se mu postupně odkrývalo. Rachel nebyla moc sympatická hrdinka a pokaždé, když se znovu napila, tak sklamala i mě. I přesto jsem neměla problém se do děje vžít. Knihu se mi povedlo přečíst za tři dny a když pak kniha končila, bylo mi to až líto. Jako plus beru to, že až téměř do konce jsem nevěděla, jak to vše dopadne :).

Luci136
29.04.2016 4 z 5

Tak tenhle styl knížek mě bere. Vždy je mi tak trochu smutno,když otočím poslední list a je konec a já se tím vracím do své reality... ale zase aspoň můžu začít číst jinou ;-) doporučuji, je to super čtení.

kuwu
29.04.2016 3 z 5

Celkem čtivá a i napínavá knížka když vás čekají zdlouhavý jízdy do školy.
Mínus hlavně za to přeskakování. Několikrát jsem musela listovat, jestli jsem v minulosti nebo v přítomnosti.
Závěr malinko překvapil, ale žádná sláva.
Tři hvězdy a to tak tak za to, jak se Rachel z toho docela vyhrabala..

Torey
29.04.2016 5 z 5

Tak mi se do této knihy moc nechtělo, protože se o ní prostě všude pořád mluví. Ale když mi ji kamarádka půjčila, nezbylo než se do ní pustit. A ... už nepustit! Přečetla jsem skoro na jeden zátah. Dobře napsaná, svižná, napínavá, tajemná, s kusem psychologie - boj o vlastní vůli, manipulace blízkým člověkem, hledání smyslu života! Perfektní!

Monačte
28.04.2016 3 z 5

Kniha se mi nijak zvlášť nelíbila, ale nemohla jsem ji odložit a přečetla ji jedním dechem. Jak je to možné? Protože jestli je nějaká kniha opravdu ČTIVÁ, pak tahle! Skvělý způsob vyprávění formou deníkových zápisků tří různých osob a má oblíbená kombinace různých časových linií, které se potkají v ten správný okamžik! Prostě skvělá forma, která dohání víceméně nijak zvláštní obsah a která mě udržela bdělou až do 50. stránky od konce. Pak už jednoduše všechno víte a kniha stojí jen na obsahu.... A o tom jsme si už řekli, že za moc nestojí, takže.... http://bit.ly/1QZUhB4

Nikinka23
28.04.2016 5 z 5

Začátek této knihy jsem četla asi 14 dní - to svědčí o tom, že to bylo velice nezajímavé. Ale od cca 80 strany kniha nabírala zajímavosti a začala být napínavá. Myslím, že stojí za to si ji přečíst. Do poslední chvíle jsem si nebyla jista jak dej skončí. Doporučuji! :)