Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy.
Na rubu tit. s. uvedeno chybné ISBN: 978-80-249-2861-6 méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.85091

The girl on the train (2015)

Detektivky, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Irsaf
včera

Od zacatku do konce pekny čtení :)

MartyManCZ

Nafouknutá bublina

PavlineCZka
včera

Kniha mě velice bavila a doporučila bych ji i "nečtenářům", ta moje oběhla několik přátel, kteří ji přečetli s nadšením. Pro mne byl příběh zajímavý až do konce, přestože občas poněkud zdlouhavě popisované opilecké stavy hlavní aktérky.
Rozhodně nedoporučuji dívat se nejdříve na film, který je velice nepovedený a velkým zklamáním a vyzradil by vám závěr příběhu.

bara1447
včera

Ve srovnání s knihou "Do vody" od stejné autorky, se jí tato kniha moc povedla. Rychle jsem se do knihy začetla, bylo to napsáno srozumitelně a čitelně. Byla jsem až do konce napjatá a zvědavá co bude dál a konec mě překvapil. Takže já knížku určitě hodnotím kladně.

Rob83
předevčírem

Kniha, ktera je podstatne vydarenejsi, nez druhe dilo od Pauly (Do vody). Libi se mi styl, ve kterem se takrka vzijete do kazde osoby, proto misty to zdlouhave a ne moc zazivne deni, ktere je ale vlastne podstatne k tomu, aby se ctenar pozdeji do celeho deje ponoril a posledni cast knihy hltal s napjetim. Pro mne osobne kniha zazivnejsi nez film, ktery se mi ale take libil..snad diky te knizce.

Aya81
předevčírem

Kniha mne příliš nenadchla. Absolutně nesympatická hlavní hrdinka, postrádala jsem napětí, místy až prázdný děj. Nechápu, proč byl kolem toho takový humbuk. Ale dám Paule ještě šanci.

lagareta

Tak nevím, z knihy jsem dost v rozpacích. Nechápu, proč byl kolem ni takový humbuk. Neseděl mi ani jeden hrdina, nebylo komu fandit ani o koho se bát. Celé mi to přišlo nereálné.

Gregorie

Trochu jsem se obávala jestli to není takový ten "pseudobestseller", jako pro mě byli Manželé odvedele. Dívka ve vlaku ale je lepší. Dovolenková oddechovka, která mě bavila. Sice mi trvalo, než jsem se začatla, ale potom už jsem byla zvědavá, jak se příběh vyvine. Líbil se mi způsob vyprávění - pozorovatelky ve vlaku, která si fabuluje vlastní představy o osudu postav. Fajn čtení, pokud nečekáte, že vás kniha nějak hluboce zasáhne.

Cathlin

Kniha je psána a v audioverzi i načtena naprosto nevtíravým příjemným způsobem. Velmi dobře se poslouchá a rozhodně jsem byla zvědavá, co bude dál. Nejsem fanoušek detektivek, tuhle knihu jsem dostala jako dárek, ale tady to ani přímo jako detektivka nepůsobí, spíš je to příběh jedné dívky...

BigDeal

Ohlas na knihu je rozhodne prehnaný, no dávať jej odpad mi príde viac ako riešenie si komplexov než ako spravodlivé hodnotenie. Pre mňa bola kniha mierne nadpriemerná. Jej najväčšou nevýhodou je zavádzajúce zaraďovanie k detektívke či thrilleru. Oveľa viac totiž pôsobí ako psychologicko-mysteriózne nahliadnutie do duše závislého človeka. V tom je jej najväčšia prednosť a problém zároveň - pokiaľ človek čaká detektíva, ktorý si racionálne spojí kúsky hádanky, zapojí logiku a nájde vraha, bude sklamaný. Naša hrdinka je alkoholička, ktorá robí jedno iracionálne rozhodnutie za druhým, je nestabilná, úplne na dne a z chýb sa nepoučuje. Pre triezveho čitateľa to môže byť hrozne frustrujúce a občas som mal aj ja chuť hrdinkou zatriasť a zakričať "Zobuď sa!!!". Na druhej strane som ale ocenil, že sa tu alkoholizmus neromantizuje a závislosť by takto pravdepodobne fungovala aj v reálnom scenári. Namiesto logiky má teda prvenstvo psychika a tá je zaujímavá a dáva zmysel. Príbeh dokáže chytiť, prekvapiť a vyústi do uspokojivého rozuzlenia. Nakoniec dá zmysel nielen záhada, ale aj psychika postáv. Všetko do seba pekne zapadne, len inak ako v tradičnej detektívke. Jednoducho tomu treba dať šancu a nie to nenávidieť, lebo sme čakali čosi iné :)

evin84

Knizka me celkem vtahla do deje a joo za me palec nahoru.

barus_78

Ze začátku bylo pro mě těžké se začíst, ale od sté strany se mi začal příběh zamlouvat a zajímalo mě co se stalo Megan. Doporučuji. Velmi pěkná kniha:))

VČJKR

Film jsem viděla jako první a hodnotím ho jako lepší. Neseděl mi styl spisovatelky, už od ní asi nic dalšího číst ani nebudu

tereza94

Příjemné, oddechové čtení. Překvapilo mě rozuzlení příběhu a psychologie postav, která se s každou stránkou mění.

tami1
07. srpnaodpad!

Kniha se vleče a vleče...
V půlce jsem to vzdala a šla se raději projít, než zabíjet čas touhle hovadinou.

Gabba99

Od knihy jsem očekávala více, děj se opakoval, táhl, jde spíše o lehčí knihu na dovolenou.

MichaelaZlebkov

Lepší průměr. Kniha se čte dobře, ale rozuzlení zápletky mě zklamalo.

pravnik

Za začátku zaujme zajímavý styl psaní. Posléze to začíná obtěžovat. První polovina dobrá a pak už to jde z kopce. Zápletka nijak zajímavá. Zakončení průměrné.

traxina

Mně se to líbilo hodně. Netradiční vyobrazení hlavní hrdinky a často se měnící možný pachatel... Jsem velmi spokojená!

ivusse

Fajn knížka... jen jsem moc rychle uhádla, kdo je pachatelem :-)

SuperSojka

Velmi zajímavě zvolená vypravěčka, která jako alkoholička má problémy si vzpomenout, co vlastně dělala a viděla. Nemožnost spolehnout se na vypravěče se mi líbila, knihu to pozvedá o jeden stupeň z průměru. Zklamala mě akorát závěrečná pointa, která se mi nezdá nijak originální. Slušné čtění na léto.

BarboraZ

Na knizku jsem se tesila a zklamala me. Prvni pulka je popisem zoufaleho zivota jedne opustene alkoholicky, v druhe pulce se uz konecne deje neco zajimavejsiho. Konec me rozesmal svou trapnosti. Rozhodne bych ji nepovažovala za knihu roku.

iveta.vaisova

Příběh je vlastně tuctový. Ale je opravdu dobře napsaný. A vy jste vlastně skoro jeho součástí.

MadyDollar

Jako tohle povážováno za další "Zmizelou"? Zmizelá je podle mě thrillerové veledílo, kterému tohle nesahá ani po kotníky.

šmudlík

Ze začátku jsem si myslela, že to bude blbost a že je to další kniha, která je hrozně zmedializovaná. Až po čvrtce mě chytla a pak jsem se nemohla odtrhnout.

maacaa

Nemusíte být zrovna alkoholičky a přesto Vám kniha neuvěřitelným způsobem nastaví zrcadlo...Je to ten typ knihy, o kterých se Vám zdá....

Petucelli

Já nevím...rozhodně to pro mě není bestseller. Není to kniha, do které jsem se začetla od první stránky, zpočátku jsem měla i velký problém s hlavní hrdinkou.
Což však hodnotím kladně,že jsem během čtení měnila údajného vraha stále dokola.
Ale jinak průměrná detektivka pardon...

cérka

Tak už i já, po několika letech a stovkách rezervací u nás v knihovně, mám přečteno :-). Četlo se mi moc dobře a opravdu mi kniha připomněla Zmizelou, jako už mnoha lidem přede mnou.
Nápad i zápletka skvělá, jen konec mi přišel příliš uspěchaný a odbytý, proto o jednu hvězdičku míň.
Od přečtení se určitě nenechte odradit špatným hodnocením a nízkými procenty, na každou knihu si musíte udělat vlastní názor a ten můj je, že bych Vám ji určitě doporučila na dovolenou :-)

"Nevím. Nevím, kam se poděla má síla, nevzpomínám si, kdy jsem ji ztratila. Myslím, že jsem o ni přicházela postupně, kousek po kousku mě o ni obíral život, to, jak jsem z ní neustále brala."

stepanka000

Od úspěchu Stiega Larssona a jeho Dívky je zajímavé sledovat, jak vyrazilo jako houby po dešti plno dalších knih s dívkami, které......
Tahle konkrétní je podle mě dokonalou ukázkou super marketingu. Knížka, která až tak neurazí, ale rozhodně není úžasná. Ale všichni ji dostanou pod stromeček, všichni o ní mluví a proto ji také všichni čtou.
Co se obsahu týče, zápletka byla napínavá, ale hrdinka byla doslova na pěst :)

Regger

Rozhodně jsem očekávala víc. Nadšena nejsem, ale špatná detektivka to není. Průměr.