Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.86299

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

šipek

Tak dávám čtyři hvězdičky. Zajímavý styl psaní z pohledu tří hlavních postav této knihy. Nechybí spád, děj je zajímavý, jen mě mrzelo, že jsem nejprve viděl film a následně četl knihu. Tohle se mi stalo poprvé a naposledy.

bookwoman

I když jsou recenze a názory na tuto knihu všelijaké, mně se knížka líbila. Podle mě byl fajn nápad, že hlavní hrdinka, Rachel, byla alkoholička. I když občas jsem si říkala : ,,Rachel, už nepíj, nepomůže ti to." , tak musím říct, že bylo dost zajímavé, jak si postupně vzpomínala na " tamtu" sobotu a vlastně přišla na vyřešení celého případu. Taky mě bavilo, jak byla knížka vyprávěna z pohledu více lidí. Když jsem knížku četla, tak jsem měla více tipů, kdo by mohl Megan zabít, takže mě celkem překvapilo, když jsem zjistila kdo je vrah. Knížka byla zajímavě napsaná, a určitě se teď, po přečtení chci kouknout i na film.

caroline7390

Skvělá kniha. Jsem ráda, že jsem si v tomto případě nejdříve přečetla knihu a až potom viděla film. Opět se potvrdilo, že jsou knihy mnohem lepší.

Lymril

Nebylo to špatný. Opravdu ne, ale ta reklama a nadšení ostatních lidí mi přišli zbytečné. Není to nic tak světoborného ani "nového". Ale i tak jsem se při čtení nenudila, ale rozhodně nemůžu říct, že mě to nějak dostalo.

Ivetaaa

Fajn knížka:)

Maevie

Dlouhodobě mám problém s nálepkami bestselleru, které kolikrát ve čtenáři vzbudí jenom velké očekávání. Ani u této knížky nemám po přečtení pocit nějakého velkého nadšení a vlastně kromě toho, že je knížka čtivá a autorka měla dobrý nápad, k ní nelze nic dalšího říct.

modrakytara

Jako oddychová kniha dobrý. Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil a musela jsem na nějaký pořádný děj čekat na posledních 20 stran. Ale postava Rachel hezky napsaná.

ikul

Po shlédnutí filmu už nemám zájem tuto knihu číst a proto ji nebudu hodnotit. Věnuji ji někomu, kdo si ji rád přečte.

Plaknel

Celkem to šlo

ikorka

Nevim no, asi jsem od toho čekala víc. Hlavní hrdinka mi v některých situacích připadla dětinská, nevyzrálá a panovačná. Na druhou stranu, příběh byl čtivý, 4 hvězdy.

verunecek

jak tak čtu jine komentáře, tak to pro dost lidi takovy bestseller neni...ale ja mam jiny nazor, zaujala me hned od zacatku, poslednich 180stran jsem chtela docist za kazdou cenu jeste v ten den...jen mě s*ala postava Anny...nechapu ze nekdo kdo rozvrátil manželství nevidi ze udělal něco špatného, ze ublížil tomu co zustal sam, ikdyz byla Rach alkoholicka nezaslouzila si hnusne jednani ani od Anny, Toma natoz od policistů, nebo Scotta... schytava to teda pořádně...jen od te Cath - bytne to bylo celkem zaslouzene... jinak je to velmi procitené a ma to spád!

Doporucuji ;)

az bude cas chci videt film ;)

JmenujiSeZuzla

Kniha je pro mne opravdovým zklamáním. Těšila jsem se po delší době na knihu, která mě vtáhne a nebudu se moci odtrhnout. Dokonce jsem ji četla i v originále, abych měla příběh přímo z první ruky. Nálepka bestselleru asi není na správném místě. V thrillerech a detektivkách nemám moc zkušeností, protože dávám přednost jiným žánrům, takže jsem neměla moc s čím srovnávat, bohužel jsem byla spíše smutná. Začátek knihy se mi docela vlekl. I tím, že jsem knihu přečetla v původním znění (tedy v angličtině), zdlouhavé popisy a vyprávění, které nevedlo k většímu posunu v příběhu, mě unavovaly. Těšila jsem se na překvapivý konec, který byl slibován, bohužel nenastal. Čekala jsem, že se tam objeví nějaký obří zvrat a kniha dostane spád a nebudu pořádně vědět, co se děje, ale ne. Sice spád dostala (v druhé polovině knihy), ale konec byl v jistém slova smyslu očekávaný. Film jsem neviděla, ale mám v plánu se na něj podívat a zjistit, jestli aspoň jeho filmové zpracování stojí za víc než knižní předloha. Co mi naopak na knize bylo sympatické, tak to postavy. Nejsem sice cílová skupina, tedy některé činy hrdinů pro mne byly dosti nepochopitelné a zvláštní, tak se mi líbily a jejich zajímavost alespoň přidala knize na lepším hodnocení. Samotná myšlenka knihy si myslím, že je parádní. Bohužel způsob, jakým byla provedena, je horší. Trošku nedokážu pochopit důvod toho, že kniha byla tak dobře hodnocena a ze všech koutů vychvalována. Autorčin styl také nebyl nijak více osobitý. Zajímalo by mě, jestli kniha ''Do vody'' od Pauly bude stejným zklamáním (protože je podle kritiků také skvělá) nebo jestli mne naopak ohromí.

Pav

Moc mě to neohromilo. Nějak mi nevyhovuje styl autorky, která příběh vypráví očima několika postav. Pachatele jsem odhalila cca ve dvou třetinách a Rachel mi trochu lezla na nervy. Každopádně je to neotřelé téma.

FlLys

Na této knize by mělo být napsané nevhodné pro bezdětné třicítky toužící po dítěti, docela psycho...
Jinak pěkná knížka, čtivá, zajímavá především pro ty kdo jezdí pravidelně vlakem.

Lunitka

Necetla se spatne, ale i tak pro me je to jedna z knih, kdy uz za tyden nevim o cem byla. Jednou a staci.

marve

Skvělé

daudurhundur

Úplně nechápu ten hype, který tuhle knihu provázel. Běžná detektivka s předvídatelným rozuzlením (ne, tohle skutečně není "překvapivý konec"), od ostatních tuctovek se odlišuje snad jen nesympatičností hrdinky, hysteričností vedlejších postav a rozvleklým úvodem (cca první třetina se docela táhne).
(i když uznávám, že asi nejsem úplná cílovka...)

iveta3867

jedním dechem, super bylo, že opravdu až do konce nevíte, kdo to byl:).. ocenila jsem taky nový, neokoukaný námět thrilleru..

verulinka20

Ač jsem to nečekala a měla jsem v minulosti problém se do knihy začíst (odrazovaly mě citové problémy hlavní hrdinky), nyní jsem knihu po pár měsících opět otevřela a světě div se, dočetla. A světě div se ještě víc - je skvělá. Zvrat a celé rozuzlení je nečekané, fakt mě to překvapilo. Žádný nudný konec, opravdu se tam něco dělo. Jediné, co bych vytkla je, že (pro labilního jedince jako jsem já) se kniha nedá číst, když sami máte osobní/vztahové/citové problémy, protože se s hlavní hrdinkou (i když nejste alkoholik) můžete ztotožnit a to vám vůbec, ale vůbec nepřidá.
Jinak to bylo fajn čtení, četlo se jedním dechem ..

Peetullka

Velký bestseller, ale upřímně, kniha byla fajn, ale čekala jsem asi něco víc.

hippiesak

Přečíst knihu, nekoukat na film :) Kniha je mega super a škoda, že mě někdo nepřesvědčil (jako se já teď snažím) :) k tomu, abych si ten film fakt nepouštěl. Ale protože mojí vášní jsou jak knihy, tak i filmy, mám to 50/50, tak jsem ten film pustil a NE NE. Fakt NE. Mám rád tu herečku, je super, ale ten film nedokáže zobrazit ty pocity. A ta kniha je hodně o vnitřním hlasu, tím žádný spoiler nepíšu, je to zkrátka příběh, vyprávění a to se do filmu prostě dostat nedá....

Ivka14

určite jeden z nejpeších psycho thrilleru. četla jsem i Zmizelá od flynové , ale tohle bylo několikrát lepší a čtivější. Moc mě to bavilo

StephenKingje

Nechápu, co lidem na téhle knize tolik vadí. Dle mého názoru je kniha velice čtivý thriller, kterému bych mohl vytktnout leda zdlouhavý začátek. Potom taky nechápu proč je všem tak neskutečně nesympatická Rachel (u mě spíše vyvolávala lítost). A i kdyby byla Rachel nesympatická, proč vám to tolik vadí? Nedává to tomu příběhu trochu autentičnosti, než aby byla Rachel usměvavá, milá hospodyňka?

HODNOCENÍ:9/10

Merlinit

Žádná sláva. Hlavní postavy protivné až do krajnosti (Rachel chybí kázeň, sebeúcta a logika, Megan pokora a Anna je dost otravná, mírně zákeřná a sakra hodně neurotická), děj se posouvá jen zvolna a škobrtavě. Příště si raději přečtu něco jiného.

lapagerie

Mnoho povyku pro nic. Nevím, proč má tahle kniha nálepku Bestseller. Řekla bych, že je to běžná detektivka, odlišná jen tím, že hlavní hrdinka je alkoholička...

BarboraMichlová

Opět jsem se trochu nešťastně nechala zlákat nálepkou "Bestseller". Čekala jsem napětí od začátku do konce, jak mi většina recenzí slibovala. Kvůli tomu se mi prvních 200 stran zdálo poněkud zdlouhavých a utahaných, pak ale kniha nabrala vcelku rychlý spád a konečně se příběh začal posouvat kupředu. Nemohu říct, že by na mě kniha udělala nějaký extra dojem. Je to takový průměrný dramatický příběh (nálepka thriller dle mého názoru není na místě), ale ve výsledku to bylo vlastně docela fajn a bavilo mě hádat pointu a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky. :)

(SPOILERY) Dramaticky vyprávěné a zkreslené vzpomínky jedné zoufalé alkoholičky, která se nesnaží odrazit ode dna a stále se upíná na život minulý. Tak nějak bych zhodnotila knihu po přečtení. Hlavní postavy mi nesedly, řekla bych, že mi byly dokonce protivné. Avšak na konci, když se rozklíčovala pointa celé knihy a postavy byly nastíněné z lehce jiného úhlu, vzala jsem je na milost :D
Rachel: hlavní postava, zoufalá alkoholička, po rozvodu bydlí u své známé, každý den jezdí vlakem na oko do práce, je však už několik měsíců propuštěna, cestou vlakem pozoruje domy v místě, kde dříve s manželem sama bydlela a zaměří se na mladý pár, celou knihu mi byla značně protivná tím, jak se chovala, co dělala a co říkala, na konci jsem však (možná i spolu s ní :D) zjistila, že vůbec není tak hrozná, jak se nám mohlo zdát ...
Megan: žena, kterou Rachel každý den pozorovala, zprvu se nám může zdát až panensky čistá a nevinná, v průběhu ale zjišťujeme, že zdání opravdu často klame, a že toho na svůj věk prožila ažaž ... ¨
Ann: mladá žena, která "dopomohla" k rozpadu manželství, nastěhovala se do domu svého milence, pár chvil po tom, co se odtamtud odstěhovala jeho manželka, a už v té době byla s oním milencem v jiném stavu ... typická mrcha, která zničí rodinu, nakonec z toho však vyjde nejlépe ...

MishelleBlack

Dívka ve vlaku pro mě byla trochu zklamáním. Čekala jsem úchvatné drama, které mi většina recenzí slibovala, ale nakonec to tak skvělé vůbec nebylo.
Hlavní postavy mi moc nesedly. Co se té zápletky týče, tak od začátku bylo jasné, že se autorka bude snažit odhalit vraha až ke konci a bude nám házet falešné stopy. Nakonec jsem ani nebyla moc překvapená koncem, už pár kapitol před se to jednoduše dalo čekat.
/spoilery/ Rachel mi jako postava vůbec nesedla. Věčné pití, lhaní, podezřívání a problémy. Megan nebyla o nic lepší - znuděná, nešťastná manželka hledá povyražení jinde a vymstí se jí to. Anna mi ze všech sedla asi nejvíc. Ačkoliv mi přišlo, že je posedlá představou dokonalé rodinky a nic jí nemohlo stát v cestě, a toho fanouškem úplně nejsem. /konec spoilerů/
Celkově dávám jen dvě hvězdy. Zkusím si knížku přečíst někdy jindy, s odstupem, a možná názor změním. Ale nyní mě prostě nějak neuchvátila.

zuzad

Hlavní postava Rachel mi šla šíleně na nervy, což mi znechutilo celou knihu. Takhle zkrachovalou existenci aby člověk pohledal. Dočetla jsem jen z principu. Nechápu, proč je kniha tak populární.

Hunters

Nejdřív jsem podlehl dojmu, že jde spíš o děvku ve vlaku, ale postupně se rozplétal zajímavý příběh a to je přesně ten typ příběhů, kdy nevíte, co jak bude a to je právě to, co vás vtáhne. Poněkud zvláštní sloh, ale to je asi překladem... za mě ale dobrá kniha.

any37

Tohle vůbec není žánr, který normálně čtu, ale do knihy jsem se zamilovala. Slova jsem přímo hltala. Autorka píše vážně skvěle. Chování postav a jejich vlastnosti na začátku knihy se úplně liší od těch vlastností na konci - to jak si Rachel představovala Jess a Jasona je úplný opak Megan a Scotta. Nebo chování Toma v prvních 3/4 vs. v poslední čtvrtině - BUM!!!