Dívka s havraními křídly

Dívka s havraními křídly https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360365/mid_divka-s-havranimi-kridly-ZPS-360365.png 4 125 32

Miriam je dívka, která si uchovala kontakt s duchovním světem. Vidí do sebe i ostatních a bravurně využívá svoji mysl tak, aby ona sloužila jí, a ne naopak. V této knize vás nechá nakouknout do svého vnitřního světa i do zkušeností z běžného života. Nedávno se totiž z Prahy přestěhovala do malého města. Mezi novými spolužáky je i jeden, který ji nemá v oblibě a dává jí to dost okatě najevo... Kniha je jedinečná v tom, že přináší duchovnost, která patří do našeho českého prostředí. Je poutavě vyprávěná a čtenáře vezme díky „obyčejnému příběhu“ do sfér, o kterých se moc nemluví, ale přitom zásadně ovlivňují naše prožívání. Poukazuje na souvislosti (například na to, jak si vybíráme rodiče, co se děje po smrti atd.), které nejsou obecně známé, ale jejichž znalost přináší úlevu.... celý text

dangerkriss
20.08.2022 3 z 5

Terezu mám moc ráda, a když jsem knihu viděla u nás v knihovně, vzbudila ve mně zvědavost.
Příběh je psán laskavě, s citem, leč hodně duchovně. Možná mi přišel psaný spíše pro dospělé, nejsem si jistá, že by v něm dítě všemu rozumělo. Jisté pasáže mi přišly dost naivní, ale nezkazilo to celkový dojem z knihy.
V závěru se mi líbily sepsané techniky, jak pracovat se svým vnitřním já.
Zaujaly mě ilustrace.

Andi
26.07.2022 4 z 5

No, až na ten sektářský kundalini shit, který si tam autorka pravděpodobně sama přidala ... je to moc hezké čtení o slečně, která zůstává ve spojení se svým vyšším Já, dlouho jsem na tuhle knížku čekala, v knihovně je u nás vždycky půjčená. Jak je vidno, jde o dílko, které mnoho dospělých i dětí potřebuje číst.

Kackac77
11.04.2022 3 z 5

Dostala jsem tuto knížku od kamarádky. Přečetla jsem ji během večera. No, co napsat? Celá knížka mi připadala jako náčrt, jako trošku širší obsah, který si chystám než začnu psát. Autorka do ní dala zajímavé pomůcky jak pracovat se sebou, ale všechno to tak klouzá po povrchu, je to pro mne dost nedotažené. Nedovedu si představit, že by to bylo zajímavé pro děti. Takový zvláštní poučující tlak z ní cítím. Jinak hvězdičku navíc dávám za nádherné ilustrace.

StanaStiborova
18.10.2021 5 z 5

Mysl je jako zahrada a je jen na nás, jestli v ní poroste plevel, nebo pokvetou květiny. Možná i vy patříte mezi dnešní dospělé, kteří vyrostli, aniž by vás někdo naučil, jak o svou mysl-zahradu správně pečovat.

O kolik jednodušší by ale mohlo být zvládání strachu, smutku, vnitřních konfliktů, vztahů, nemocí nebo nedostatku energie, kdybyste měli možnost naučit se praktické techniky práce s myslí už v dětství?

Tato kniha je úžasný dar dnešní generaci dětí. Dar vědomého používání vlastní mysli, díky kterému budou naše děti žít mnohem hlubší, naplněnější a šťastnější život.

smrtonos4157
10.08.2021 2 z 5

Nechci být v hodnocení nespravedlivý , ale kniha je naivní nedotažený kus . Spousta věcí je nakousnuta , neobjasněna ,ale pro běžné čtenáře to je velká neznámá . Rozhovory duchovního charakteru rozhodně nemají Já vyzdvihovat, ale potlačovat . Co rozhodně kniha postrádá je sdělení , že za tím vším je spousta práce, aby byl její výsledek pro jedince jasně patrný . Není to zábava ani hra a většina lidí nedostane osvícení do daru zadarmo. /Tím nechci říci, že je tato cesta nemusí bavit ./Ale to většina nechce slyšet. Úsilí a čas ale práce na sobě vyžaduje . Z vlastní zkušenosti vím, jaký je odpad účastníků kurzů v závislosti na čase .Už když sem na knihu narazil, měl sem ten nepříjemný pocit, že něco bude špatně. A ty hrozné ilustrace...už to mne mělo varovat. Pardon, tohle NE .

hroneczek
03.02.2021 5 z 5

Příjemná kniha, se zajímavými souvislostmi, které jsem občas neuměla interpretovat, takže "slovník" na konci je určitě vítaným doplňkem.

Hobitka
18.01.2021 4 z 5

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá. A opravdu byla dost zajímavá.
Moc se mi líbí pohled na svět, který je zde vykreslen.

Za mě škoda, že příběh samotný tvoří hlavně prostředí pro techniky/vychytávky. Miriam na mě působila tak moc dokonale vybavená, že až mi z toho začalo být smutno... Vlastně trvalo několik dní, než jsem tuhle podivnou "pachuť", která ve mě po dočtení zůstala, rozklíčovala.

Jak slibuje anotace, některé duchovní pohledy mě opravdu prozářily a přinesly klid. Určitě by pro mě byla kniha stravitelnější, kdyby v ní bylo více toho "normálního" příběhu a duchovní techniky a informace nebyly tolik natěsnané.

Je to jedna z knížek, ke které se chci časem vrátit a prozkoumat, co si z ní odnesu příště.

Ilustrace jsou nádherné a příjemně celou knížku doplňují :)

lenuskav
29.11.2020 5 z 5

Nádherná knížka co pohladí po duši...

GepardLady
26.09.2020 5 z 5

Knížku jsem si koupila v audio podobě, načtenou samotnou autorkou. Je to pohlazení po duši. Pro některé děti to bude v některých částech možná hůře uchopitelné, ale asi hodně záleží na tom, z jakého prostředí vycházejí. Tohle totiž není o fantazijním světe, do kterého by se hlavní hrdinka dostala nějakou škvírou v časoprostoru, ale je to duchovní literatura. Spíš se tedy hodí pro děti, jejichž rodiče se o duchovní sféru sami zajímají a vedou touto cestou i potomky. Neříkám ale, že si v ní i mladí čtenáři z "racionálně" založených rodin nemůžou najít vlastní cestu :-) Pro mě jakožto pro čtenářku 30+ to bylo krásné čtení a nejen proto, že si kvalitní dětskou literaturu taky ráda přečtu. Bylo to relaxační a poučné i pro mě :-)

misa5311
10.09.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Čtení i ilustrace jsou opravdovým pohlazení pro duši. Doporučuji všem, kdo chtějí svou mysl používat ve prospěch svůj i svého okolí, vesele a kreativně.

Carcoolka
25.08.2020 4 z 5

Moc krásná knížka nejen pro děti, ale i otevřenější dospělé, plná milých návodů na meditace, vizualizace a imaginace poskytuje zase jiný pohleddo vlastního nitra a může se tak stát milou inspirací nejen pro ty nejmenší.

Gabi212
24.07.2020 4 z 5

Dle mě si české spisovatelky zaslouží mnohem více pozornosti. Kniha se četla velmi pěkně a ty ilustrace - nemám slov. Přeji Terezce mnoho úspěchů s dalšími knihami.

toulava
25.06.2020 5 z 5

Přečtená jedním dechem. Má hladivý příběh, nádherné ilustrace a hlavně ten přesah ve formě duchovna mě naprosto odrovnal.

Bajuli
30.05.2020 5 z 5

Kniha má nejen krásné ilustrace, ale také velmi pěkně zpracovaný příběh, místama jsem si i poplakala, když jsem si uvědomila, jak je ten svět krásně se vším propojený a že vše má v životě nějaký smysl..

swixl
01.02.2020 5 z 5

Knihu zbožňuji, a dle mého by to měla být povinná četba ve škole, aby již děti věděli, jak se sebou a svou myslí mohou pracovat. Což by jim v životě pomohlo mnohem více, než spoustu nesmyslných věcí, které stejně smysluplně nevyužijí.

freestyla
22.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha vytištěná na parádním papíře a doplněná krásnými ilustracemi. Radost mít takovou knihu v ruce.

Pár citátů z knihy:
"Nejsem tělo, nejsem mysl, nejsem pocity. Já jsem já."

"Děj se vůle Tvá. Ale ne tak, jak chci já. Děj se vůle Tvá tak, jak chceš ty."

jengibre
10.01.2020 4 z 5

Milý a povznášející duchovní příběh. Možná nebude pro každého, protože jsou zde určité pojmy, které nemusí být úplně snadné uchopit. Pokud však máte alespoň trochu otevřenou mysl, jděte do toho :-)

Scheila
30.10.2019 4 z 5

Kniha je velmi milá, čtivá, psaná formou pohádky a dost jednoduše. Životní převraty tam nehledejte. Jedná o naučnou duchovní krásnou pohádkově napsanou knihu. I když dětem bych ji nejspíš nečetla. Myslím, že i mnoho dospělých, který se v “ezo” nepohybují, jen hledají nějaké povzbuzení, tak že bude tato kniha nesrozumitelná. Jelikož je tam dost termínů, které asi člověk, který se tím nezabejvá nemůže pořádně uchopit. Např. Své vnitřní srdce.... kniha se dá přečíst za jedno až dvě odpoledne. Třeba se k ní vrátím.

MartinaMartina
16.09.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechema i slzička ukápla.

iiiccc
23.07.2019 3 z 5

Příjemné čtení a nenásilný úvod do duchovního světa prostřednictvím milého příběhu. Tato kniha rozhodně neurazí ani zarytého pragmatika.

duchovno prvotina

2017  87%Dívka s havraními křídly
2010  80%Kapka nebe
2015  40%Mystický porod

Kniha Dívka s havraními křídly je v