Dívka na kusy

Dívka na kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/bmid_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4 452 133

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Girl in Pieces , 2016

NachlJ
14.10.2019 5 z 5

Že se mi tato kniha bude až takto líbit jsem opravdu nečekala. Po dlouhé době kniha do které jsem se začetla a za tři dny jsem měla dočteno.
Kniha měla zajímavý příběh o krutosti světa, lidí a celkově života. Myslím si že by si ho měla přečíst snad každá dívka od věku 15ti let, která si myslí že má těžký život.

ritz
10.10.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, dobře napsané. Vadí mě v knihách vulgarismy, ale přežila jsem to.

monci6485
31.08.2019 5 z 5

Příběh velmi smutný, ale takhle to v životě chodí.. Není to lehké čtení pro někoho, kdo s tím má zkušenosti.

Theresa.2679
13.08.2019 3 z 5

Zajímavý námět, zajímavá kniha, silný příběh, ale hrozně mi vadilo to provedení, rozložení na mini celky, vulgarismy, raději bych to četla jako příbeh, ne krátké scénky, to mi čtení hodně kazilo

anája
29.07.2019 odpad!

Bohužel jsem knihu nedocetla a musela odložit. Nebavily mne ty krátkosti a rozložení scén ani sprostý slovník, který nemám u knih ráda. Samozřejmě že téma sebepoškozování je důležité a kdo o tomto neslyšel může být kniha zvláštní.. mně se ale už nechtělo o tomto ani číst, protože vím jak toto někdo právě prožívá a to mi stačí na pochopení.

vera4669
14.07.2019 5 z 5

Silná kniha, kterou pochopí, kdo zažil.. Lidé jsou vůči této problematice často slepí, myslí si, že je to pouhé poutání pozornosti a jsem ráda, že autorka napsala tuto skvělou byť smutnou knihu, při které jsem prolila potok slz.

alexis818
16.06.2019 4 z 5

Tak jo,přečteno za den a půl.Tvrdá realita u lidské bolesti duše.Na toto téma jsem ještě nikdy nic nečetla a tohle mě dost rozhodilo.Silná problematika,sebepoškozování,a co s tím.Sama někoho takového znám a je to opravdu složité.Doporučuji.

klarinka9974
09.06.2019 4 z 5

Až po přečtení této knihy si uvědomíte, že takový lidi opravdu existují a nejsou to jenom dospělí, v tom horším případě to jsou už děti, kdo si takto ubližuje. Příběh o pravdě, o sebepoškozování a dalších věcí ze kterých vám bude smutno, budete prožívat bolest a budete doufám v hezký konec.

Veveris
03.06.2019 5 z 5

Kniha, jejíž obsah mi naháněl mráz po zádech...

Olous1
03.06.2019

Tak toto není můj šálek kávy. Nehodnotí,odkládám uprostřed knihy, vadí mi stále opakující vulgární slova.Jinak téma knihy je dobré.

Kalima206
15.05.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu velmi líbila.
Má relativně krátké kapitoly a tak se i dobře četla. Příběh je hodně zajímavý, myslím, že o tomto téma se moc nemluví a hlavní hrdinka to tady vybalí zcela otevřeně. Je pravda, že když člověk někoho takového potká, tak si myslím, že jej rovnou odsoudí, aniž by znal důvod, proč si to udělal. Takže za mě asi tak :)

Léňa2510
11.05.2019 2 z 5

Od tejto knihy som asi čakala vela, moc ma nezaujala. Dočítala som ju až do konca, ale s namahou, hodne hodne nadavok, blbých slov a celkovo......Slabe

Damonka12
18.04.2019 4 z 5

Knihy s tématem lidské psychiky moc nečtu, ale asi bych měla začít, tato mě vážně nadchla. A ty tři části - líbili se mi všechny 3. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a dokonce přejela stanici v metru. Všem určitě doporučuji.

Ivka14
11.04.2019 3 z 5

To jak byla v léčebně mě moc bavilo, ale poté jak. Potkala railyho už mě to nebavilo. Me přišel nesympatický. Ale celkově to byla zajímavá kniha s hezkých koncem

V.Vendulii
28.03.2019 4 z 5

Mě tam moc neseděl ten konec. Kdyby bylo na mě, skončilo by to jinak, ale nebyl by to happyend. Podle mě by se to k celé knize hodilo líp, i když chápu, že to všechno ponuré asi potřebovalo trochu odlehčit, či co... Nicméně 4*, protože prostě super. Konečně něco jiného než na co jsem zvyklá - uhlazené, upravené středo/vysoko školačky s jejich uhlazenými, upravenými středo/vysoko školáky, tohle bylo surové a moc se mi to líbilo.

anet8843
21.03.2019 5 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Dívky z jizvami. Byli jsme. Kdo by je mohl milovat? Knihu napsala jedna dívka s jizvami. Pro dívky z jizvami. I pro vás ostatní.
V jednu chvíli jsem se lekla, že to bude další romarťárna, kdy zlomená dívka potká badboye s problémy a spolu odcválají do slunečního západu. Ne, tady se to nekoná. Tady je život, jak to dopadá? Nevíme, jako v životě. Silný moment je, když se dozvíme o Luisiině upálení.

JustWomen
16.03.2019 3 z 5

Kniha o jizvách na těle i na duši, o lidech, kteří řeší své problémy užíváním drog, sexem nebo sebepoškozováním. Slibný začátek v psychiatrickém ústavu, postupně opadávalo napětí, od přesunu děje do Arizony je to docela zdlouhavé a konec nic moc.

L.Helena
02.02.2019 3 z 5

Závažné téma, dobrý příběh, ale nesedl mi způsob zpracování. Celou dobu jsem se nemohla začíst.

niki-chan
18.12.2018 2 z 5

Bohužel se musím ztotožnit s předchozím komentářem, z knihy jsem dost zklamaná.

pobresita
14.12.2018 2 z 5

Od této knihy jsem měla veliké očekávání. Začátek se mi líbil, ale postupem čtení jsem zjistila, že autorka s daným tématem nemá asi moc zkušeností. Kniha mi přišla velice povrchní, co se tématu poškozování týče. Nemyslím si, že by se z toho hlavní hrdinka tak jednoduše dostala. Takovéhle psychické poruchy jsou běh na dlouhou trať... Celkově jsem z knihy zklamaná.