Dívka na kusy

Dívka na kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/bmid_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4 452 133

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Girl in Pieces , 2016

krizek
08.03.2018 4 z 5

I když tento typ literatury apriori nevyhledavam, jak se říká, darovanému koni na zuby nehled. Autorka me velice rychle dokázala vtáhnout do děje. Dobrým popisem jsem si lehce mohla představovat místa i lidi. Příběh je určitě smutný, ale k pozitivum pridavam i myšlenku naděje či osvěty a také to, že příběh neskončil romantickým happyendem, čehož jsem se obávala nejvíce.
Ponaučení zni: I zuby darovaného koně mohou být příjemné a naučné :).

PetraBery
04.03.2018 5 z 5

Ústřední téma sebepoškozování se těžké samo o sobě, takže jsem byla na zpracování knihy zvědavá. A jsem opravdu překvapená, protože kniha o Charlie je napsaná výborně. Kniha o ztrátách, víře v lepší život, přátelství, lásce a hlavně naději. Opravdu vydařená prvotina, tak za 4,5 *.

NatsukiChan
03.03.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla za pouhé dva dny,příběh mě neskutečně pohltil. Rozhodně doporučuji všemi deseti přečíst si tenhle příběh o dívce na kusy.

0175
03.03.2018 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale příběh mě tak upoutal, že to nebyl velký problém. Rozhodně palec nahoru za zpracování pocitů hlavní hrdinky a žádnou cenzuru života těchto lidí. Jen jsem čekala více propracovaný začátek příběhu, co se vlastně všechno stalo, než se hlavní postava dostala tam, kde je. Ale i tak za mne doporučuji přečíst.

piittii
01.03.2018 3 z 5

Ze začátku čekáte, co z toho bude. Pak se začne něco dít. Pak se během chvilky dozvíte, proč se vlastně děje, co se děje. A konec je až moc idylický. Člověk to sice hlavní postavě ze srdce přeje, ale je to opravdu neuvěřitelný obrat k lepšímu. Na druhou stranu to může být pro dospívající hodně dobrá osvěta.

TheMelorry
06.02.2018 5 z 5

Kniha, které člověka rozloží, rozpláče a nenechá myslet na nic jiného. Možná depresivní, na druhou stranu velmi silné, zajímavé čtení, od kterého se v podstatě nejde odtrhnout. Vše je napsané jasně, bez průtahů a o to lépe se kniha čte. Osobně jsem od knihy nic extra neočkávala, o to víc jsem byla překvapená a nadšená. Rozhodně doporučuje, je to zajímavý pohled do neznámého světa a jasná ukázka, že na trochu lásky a štěstí má nárok a šanci každý z nás.

ivca7265
05.02.2018 4 z 5

Kniha vypráví příběh o dívce, která ztratila skoro všechno na čem jí v životě záleželo. Odrazí se ode dna a snaží se najít v životě trošku štěstí, ale i to si s ní zahrává.

bookcase
01.02.2018 5 z 5

Tak to mě rozervalo taky doslova na kusy. Velmi emotivní, osobní, smutné i plné naděje. Doporučuju.

TerkaM
31.01.2018 5 z 5

Tahle kniha byla neuvěřitelně silná. Musela jsem si od ní dávat pauzy, jelikož jde o knihu, která se potýká se závažným tématem a to sebepoškozováním. Vydržet myšlenky hlavní hrdinky a nerozbrečet se při tom všem, co se jí v životě (a to na světě nebyla kdovíjak dlouho) stalo, bylo opravdu těžké. V každém případě i navzdory tomu knihu doporučuji. Vlastně bych ji mohla doporučit vskutku všem, jelikož je neuvěřitelně čtivá - má totiž velmi krátké kapitoly, což je dle mého velká výhoda, alespoň pak u vás nedojde k nějakému přesycení těmi událostmi a nebudete z toho příliš deprimovaní. :)

P.ary
30.01.2018 5 z 5

Příběh o ztrátě, přežití a naději... Kniha předčila má očekávání... Doporučuji... Více v recenzi v záložkách :-)

Viky007
30.01.2018 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tak psychicky vyždímala. Dívka na kusy by měla být zařazena do povinné literatury. Nese s sebou totiž úžasné poselství. Každý má svůj příběh. Nevíme, co se druhému odehrává v hlavě, nevíme, co si prožil. Měli bychom přistupovat k lidem bez předsudků a vyvarovat se nálepkování. Hlavní hrdinka nebyla dokonalá. Byla citově zraněná, hodně kolem sebe kopala a ničila se. Jsem moc ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Naděje. Ta je důležitá pro každého. Pro někoho však může být otázkou života a smrti. Rozhodně doporučuji. Budete o ní ještě dlouho přemýšlet.

Ivuska.09
26.01.2018 3 z 5

Musím přiznat, že Dívka na kusy mě nakonec příjemně překvapila. Trochu jsem se bála, že to bude taková ta typická kniha pro puberťáky bez hlubší myšlenky. Začetla jsem se a příběh mě opravdu zaujal. Hlavní hrdince jsem fandila a přála si, aby konečně mohla být alespoň trochu šťastná. Jsem ráda, že konec byl takový, jaký byl.

Missynka
26.01.2018 5 z 5

Svižné a zajímavé čtení z pohledu dospívající mladé dívky, která bojuje se svými vnitřními démony a sebepoškozováním. Příběh o tom, jak se vrací do normálního života, příběh o tom, jak moc smutku uvnitř sebe stále má. Přečteno za dva dny a opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Doufám, že se od autorky dočkáme další knížky.