Dívka, která četla v metru

Dívka, která četla v metru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368303/bmid_divka-ktera-cetla-v-metru-3Af-368303.jpg 3 179 63

Juliette zbožňuje knihy, má ráda jejich vůni a na cestu do práce si většinou nějakou přibalí do tašky. Zajímají ji ale i lidé okolo, čtenáři v pařížském metru, které pravidelně potkává. Studentka matematiky, ornitolog amatér, zamyšlená stará paní i mladá dívka slzící nad romantickým románem, ti všichni se noří do svých vnitřních světů a Juliette je se zaujetím pozoruje. Napadá ji, jak jednotvárné jsou její dny a jak jsou oproti osudům na papíře nudné. Proč vlastně pořád pracuje v té realitní agentuře, kam se jí vůbec nechce? Jednou ráno se rozhodne udělat něco nečekaného. Vystoupí jinde než obvykle a vydá se do kanceláře jinou ulicí… A její život se navždy změní. Juliette konečně začne psát svůj vlastní příběh…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

La fille qui lisait dans le métro , 2017

Ivetaa
27.08.2019 2 z 5

Za týden už nebudu vědět, o čem kniha byla. Asi tolik k ní.

freejazz
09.08.2019 3 z 5

aj pekné, aj nekonzistentné, chvíľami mi to pripomínalo iné príbehy. letná oddychovka

Anna 13
21.07.2019 2 z 5

Kniha, která nezačala špatně, avšak skončila jako okopírovaná (shoda s knihou Pojízdný krámek snů).

Přiznávám, že jsem si vypsala pár krásných citátů o literatuře. Ale nedostala jsem se pod kůži hrdinům, kteří mi připadali příliš nereální.
A vůbec mi chyběla v příběhu nějaká vážnost, která by poukázala na normální život.
Copak by vážně někdo bez většího rozmyslu opustil stabilní práci a vrhl se do pochybného zaměstnání?
To by člověk vážně neváhal a hned se ujal malé dívenky, kterou vůbec nezná?
Možná jsem komplikovaná já...
Chyběly mi myšlenkové pochody, nějaká psychologie postav...

Asi jsem od knihy čekala něco jiného...
Tento příběh nedoporučuji.

Usignolo
22.06.2019 4 z 5

Musím říct, že se to vyvíjelo úplně jinak, než jsem podle začátku čekala. Příběh mě vlastně nakonec trochu zklamal, na druhou stranu jsem tam našla spoustu inspirace ke čtení a zamyslela se sama nad sebou. Takže výsledek dobrý :-)

knih.sasa
21.06.2019 3 z 5

Vcelku slibný začátek, ale nedošel bohužel naplnění. Zase jedna z nedočtených knih.

Frodo007
28.04.2019 1 z 5

Knížka mě nejdřív hodně zaujala...: Příběh o vášnivé čtenářce, která čte, kde může, a dokonce i v metru? To bude pecka, jde se na to! Ale už na začátku jsem zjistila, že to nebude to, co jsem očekávala. Hlavní hrdinka mi svou povahou vůbec nesedla. Stále se vracela do minulosti, jako by nedokázala žít v přítomnosti. Ale dobře, přimhouříme oko, někdo takový může existovat... Jenže i děj mě zklamal. Těšila jsem se, že se do toho autorka opře, a vytvoří z tak nádherného tématu něco dechberoucího (což by jistě šlo). Ale s postupem času mě počáteční nadšení opouštělo víc a víc, až mé čtení nakonec skončilo někde uprostřed knížky. Nedočetla jsem ji. Možná jsem měla, abych aspoň věděla, jak to dopadlo. Ale to prostě nešlo.

Eorin
16.04.2019 2 z 5

Jedna hvězda navíc za relativně originální "dějové" chvilky, za občasnou nepředvídatelnost.. Jinak? Kniha vám nějak proteče před očima a je pryč, aniž něco zanechá. Možná jen ten pocit, že čas, který jste u ní strávili, byl nejspíš zcela zbytečný.
Hrdinka často v myšlenkách utíkala až kamsi za hory a já se dost často ztrácela, o čem že to je zrovna řeč. Podivné postavy, podivný děj, podivné "rozuzlení".. vyvolává to ve mně opravdu jen takový ten pocit po vypití velmi zředěné bezové šťávy - takové to něco tam bylo, ale vlastně nevíte co, ani jestli vám to chutnalo.. a vlastně vás to ani nezajímá..
Škoda potenciálu. Jinak zajímavá obálka..

Kaokao67
24.03.2019 5 z 5

Kniha, ktorá sa nečíta ľahko. Ale bolo v nej niečo, čo ma nútilo sústrediť sa a neprísť tak o zaujímavé myšlienky, s ktorými som sa inde nestretla. S hrdinkou sa nemusíte stotožniť, pochopiť ju, ale pochopíte, že ľudia nie sú rovnakí rovnako ako knihy..

martina.tim
18.03.2019 1 z 5

Já bohužel nesdílím takové nadšení, jak někteří z vás. Od začátku na mě příběh působil až sektářsky. Jakoby "knihy" byly v životě to nejdůležitější a proto je "musíme" uctívat. Nejspíš tuto knihu ocení hlavně ti, kteří si libují v čichání, laskání se se stránkami, a já vlastně nevím co všechno někteří jsou schopni s nimi dělat. Já miluju knihy, ale nejsou pro mě modlou, jako zde v příběhu, a proto jsem ho nejspíše nepochopila správně a proto mě nebavil. Ke konci jsem četla aniž bych vůbec věděla o čem čtu. Nic ve mě nezanechala, ale chtěla jsem ji dočíst "co kdyby náhodou". Jenže nic, prostě NIC.

mata57
22.02.2019 5 z 5

Dojemně povzbudivá kniha o lidském směřování a smysluplném naplnění života. Krásná metafora v podobě na smrt jdoucího pavouka. Popis světa knižních příběhů jako prostoru pro naše šťastné sny a představy. Téměř filozofické dílko. Knižní tématika trochu evokuje Nonstop knihkupectví pana Penumbry od R. Sloana. Zde je však pouze příkladem činorodě užitečné životní poutě, byť se dá chápat jako upřimné, téměř láskyplné vyznání knihám.
K četbě je třeba klid a soustředění, aby se člověk mohl nořit, nořit a vnímat poselství autorky.

martinagrafova
15.02.2019 4 z 5

Dívka, která četla v metru. Kratičký román (ani ne na 200stran) na dva večery. Byla jsem na něj hodně zvědavá, protože komentáře a hodnocení nebyly zrovna pozitivní. Po přečtení jsem dumala nad důvody a myslím, že jsem na to kápla. Může za to anotace, po jejímž přečtení čtenář nabyde dojmu, že se v příběhu objeví nějaká zajímavá zápletka. Jaké je pak jeho zklamání, když zjistí, že žádné drama se nekoná.
Ode mě kniha dostala **** a libila se mi. Příjemná, lehce poetická oddychovka s krásným námětem a odkazem na literaturu. Mezi těmi všemi vraždami a vyšetřováním za poslední dobu to byla příjemná změna. Zbytek krátké recenze na blogu.

niknikita
02.01.2019

Odkládám abych nemarnila čas

zazinka2
18.12.2018 odpad!

Škoda papíru

fruitbueno
11.12.2018 1 z 5

Jsem asi úplně mimo, ale s Dívkou, která četla v metru, jsem se zcela minula. Kniha bez děje, bez výrazné hlavní postavy a v mých očích i bez hlubší myšlenky.

Knihomol.ka
05.11.2018 5 z 5

Moc příjemné čtení. Jako milovnice knih jsem byla prostě nadšená.

ivana02
22.10.2018 4 z 5

Milá knížka o knihách. Někdo ji přirovnal k Amélii z Montmartru a musím uznat, že to sedí. Hlavní hrdinka zanechá nudné zaměstnání, protože náhodou objevila práci, která jí jde od srdce - měnit život lidí prostřednictvím knih, jež jim sama vybere. Příběh není rychlý a náročný, spíše pohodový a poetický. Děj plyne pomalu a čte se příjemně.

katchamccall
19.10.2018 1 z 5

Totální ztráta času.

dr.romca
26.09.2018 1 z 5

Tak jsem knihu s největším vypětím všech sil dočetla. Snad jen z důvodu, abych věděla, jak to dopadlo. Jak byla nudná na začátku, tak i skončila.

wildXchos
25.09.2018 2 z 5

Nějak mě příběh vůbec nebavil. Juliette byla dost nudná a ostatní postavy takové obyčejné. Nápad byl hezký ale dal by se zpracovat mnohem lépe.

martinkaLLL
29.08.2018 1 z 5

Tak jedna hvězda je za to, že se to četlo rychle, i když to bylo podle mého tím, že to jsou malé stránky, málo textu, slabá kniha. Ale jinak bych ji vůbec nedoporučila, nic se tam neděje, vše je nemastné neslané. Nápad dobrý, ale opravdu nedotáhnutý.

Paříž metro

Christine Féret-Fleury
francouzská, 1961
2018  55%Dívka, která četla v metru
2011  0%Búrka v klube
2008  20%Nočný jazdec
2007  0%Za každú cenu
2007  40%Žriebä z Garrigues

Kniha Dívka, která četla v metru je v