Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.61764
Vydáno · Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind · 2013

Kniha Dívka, již jsi tu zanechal

Páájinka

Moc hezký příběh.

Janika908

Kniha je vyprávěná ve dvou časových rovinách a docela mě mrzel přesun do té druhé druhé. Spojení časových rovin je prozrazené na obálce knihy a to mě dost mrzí, ráda bych se příště nechala překvapit. Ale jinak za mě dost příjemné a odpočinkové čtení.

Eva88

Jsem ráda, že jsem paní Jojo dala ještě šanci. První přečtená kniha Zakázané ovoce mně úplně nenadchla. Toto byla ale pecka. Perfektní propletení minulosti a přítomnosti díky jednomu obrazu. Líbí se mi, že v knize byly všechny dějové linky a otázky dokončené a zodpovězené.

Rosana

Příběh z období války neměl chybu a líbil se mnohem, mnohem víc než ten ze současnosti týkající se vlastnictví obrazu.

Surikata369

Doteď nejsem úplně přesvědčená, jestli si kniha ode mě zasluhuje opravdu 4*, ale jelikož se mi četla dobře a hlavně vyhledávám knihy spojené se sv. válkami, tak je asi nechám. Ta část odehrávající se za války mě ale bavila o mnohem, mnohem víc. Část s Liv je místy trochu otravná, zdlouhavá a někdy neuvěřitelná. Ke konci knihy toho bylo pak už moc, nechybělo ani : ,,...ALE PAK NÁHLE" a to se dle mýho hodí opravdu tak jen do tý červený knihovny. To konečný rozuzlení. Ale jinak celkový dojem dobrý, možná ji ještě někdy přečtu.

andy_nejedla

Krásná kniha, konec knihy mě nakonec mile překvapil :)

terpin

Nádherná kniha. Dala bych hvězd klidně deset, tak moc se mi líbila.

pavlinka0250

Má první kniha od autorky a paní Moyes mě mile překvapila.
Příběh plyne velmi lehce, líbily se mi obě časové osy i když ta z války asi o maličko víc. :-)))))