Dívka, již jsi tu zanechal

od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.61590
Orig. název:

The Girl You Left Behind (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (475)

Přidat komentář
kudrdlinka
předevčírem

Je to krásný příběh, zajímavý námět, i když děj ze současnosti nebyl, aspoň pro mě, tak poutavý jako ten z první světové války. Ale jako celek, a hlavně s tím závěrem, to bylo krásné čtení.

devildeny
05. prosince

Tato kniha mě velmi bavila. Oceňuji, když si dá autor/ka práci se zjišťováním historických skutečností, aby byla kniha co nejautentičtější a zde se to pravdu povedlo. Děj mě do sebe vtáhl a především se Sophií, ale i s Liv jsem příběh hodně prožívala. Ke konci knihy jsem měla husinu a měla jsem co dělat, abych udržela slzy, a tak by to podle mě mělo u dobré knihy být.

Merlinit
02. prosince

Liv mě otravovala, Sophie bavila. Celkově slušný kousek.

Salen86
27. listopadu

Za mě nejlepší, co jsem od této autorky zatím četla. Naprostá bomba!

Adelix
14. listopadu

Krásná kniha. Silný, romantický příběh.

Mufa
08. listopadu

Zajímavý námět, četlo se to úplně samo.

Jeckyyy
29. října

Nádherná knížka ♥ Vůbec jsem se nemohla odtrhnout...poutavý příběh, napínavý i dojemný.

Lucianka23
28. října

Úžasná a strašně napínava kniha až do konce!

sgjoli
26. října

Tak z této knihy jsem dost rozpačitá. Dějová linie odehrávající se v minulosti se mi strašně moc líbila, bylo to skvělé a úžasné. Dějová linie odehrávající se v současnosti mne ale děsně nudila, nebavila mne a postavy, které v současné linii vystupovaly, mi byly děsně nesympatické. Ve výsledku to byla pro mne jen průměrná kniha. Tu současnou linku bych klidně oželela a dala spíš přednost celistvému románu odehrávajícímu se v minulosti...

Sasanka173
22. října

Krásné!!! Čestla jsem jedním dechem!! Napínavé až do konce!! Doporučuji!!

Styblice
14. října

Kniha, která bere dech do poslední chvíle aneb typická Moyesovka!

Zlatinka.Emilly
11. října

Kniha se mi moc líbila, zvláště pak konec příběhu. Jak se může cokoliv v jedné minutě změnit. Tady ve prospěch Olivie, které jsem fandila. Zajímavé bylo číst prolínání života hrdinů v rozmezí devadesáti let. Takže za mě - doporučuji. V této knize mě, co se týká osobní roviny, zaujalo nahlédnutí do Liviiny lednice. Tak to chci i já, ale zatím se mi to nedaří :)

Briv
08. října

Knihu jsem si vybrala po předešlé těžší četbě. Není to vyloženě žánr, ke kterému bych se uchylovala často, ale na odreagování to mám celkem ráda.
Od autorky jsem už dvě knihy četla a přiznávám, že tato mi až tak nesedla. Prostředí Francie mě pohltilo hned od začátku, ovšem děj, který probíhal v Londýně mi připadal mnohem méně uvěřitelný a Liv mi místy lezla na nervy. Mo i Paul jsou oba sympaťáci a hned mě to s nimi bavilo více. Myslím ale, že konec šel zpracovat lépe.

Mruskulka
26. září

Líbí se mi, jak autorka píše. Je to čtivé, je to zajímavé a místy i napínavé. Příběh z okupované Francie se mi moc líbil, je těžké si představit, jaké bylo v té době žít. Příběh ze současnosti byl také moc krásný, jen se mi zdá, že v dnešní době by takhle nikdo nebojoval za obraz, aniž by ho nezajímala hodnota. Určitě tohle není poslední kniha od této autorky

knih.sasa
17. září

Opět zajímavé téma, čtivě napsáno. Co vše může způsobit jeden obraz. Škoda, že obrazy nemohou vyprávět řečí, které rozumíme. Válečná část se Sofií mě uchvátila až v druhé části knihy, příběh ze současnosti mě oslovil hlavně tématem. Vracení válečné kořisti, věc, o které se moc nemluví. A to, že nešlo často o pouto k minulosti, ale prostě o peníze, o tom se taky mezi slušnými lidmi moc nebaví, že. Obě hrdinky spoujeje obraz a naděje a Sofii vidím taky jako pořádnou naivku. Krásně vystižen humbuk zveličený médii a ztráta soukromí ze dne na den. Aneb jak snadno jitřit davy. Přesto se mi kniha Než jsem tě poznala četla lépe a byla o kategorii výš.

hapac
14. září

Knížka, která se mi líbila od p. Moyesové nejvíc.

Opatov
09. září

Vsechny knizky Moyesove se mi libi, ale tahle asi nejvic. Scenka s prasatkem je nezapomenutelna. Kruta valecna doba dala jasne vyniknout pravym lidskym charakterum. Doporucuji.

Lenoulinka
01. září

Druhá knížka od Jojo a nebylo to úplně ono. Příběh z války byl dokonalý. Sophie vyváří ve svém hotelu německým vojákům a Kommandant je okouzlený jejím portrétem. Sophie pro to, aby se znovu setkala se svým manželem obětuje svoji čest... Druhá dějová Linie, kdy Liv bojuje o to, aby obraz byl její, nebyl špatný. Když nad knihou přemýšlím, asi by se mi líbila více, kdyby byla napsaná celá za války s útrapami, které musela Sophie podstoupit, aby se svým milovaným manželem setkala. Beru jednu *, ale těším se na další knížku od autorky.

SumýšIrena
30. srpna

Příběh z první světové války si zaslouží 5*. Zato ten druhý je propadák. Naivní a přeslazený příběh... Proto dávám 3 *

eliska5154
24. srpna

Spojení romantického příběhu a války vždy v člověku něco zanechá. Krásný příběh.

Mixy
23. srpna

Poutavý příběh v druhé polovině knihy na chvíli vystřídala zdlouhavá a pomalu se linoucí muka hlavní hrdinky. Ke konci vše přeci jen opět nabralo spád. Určitě stojí za přečení.

kiki11
16. srpna

Dívka, již jsi tu zanechal je mou třetí knihou od Jojo. Tahle autorka je prostě sázka na jistotu. Asi už jsem to někde psala a budu se opakovat - ale její díla nejsou jen lacinou červenou knihovnou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Mají originální a zajímavou zápletku, skvělou atmosféru, člověk se při jejich čtení zasměje, ale často si i pobrečí - knihy Jojo Moyes dokáží vyvolat celou škálu emocí a právě to na nich mám tak ráda. Mám ráda autorčin styl psaní, který je čtivý a lehký. Nepíše zbytečnou a nudnou omáčku jako někteří autoři. Proto ji řadím mezi své oblíbené.

Dívka má dvě dějové linie. Jedna se odehrává v roce 1916 - ta mě bavila opravdu hodně. Druhá linie se odehrává v roce 2006 - tahle linie mě bavila o něco méně, protože byla psána v přítomném čase, což nemusím, navíc spor o obraz byl možná zbytečně moc rozvleklý - to bylo jediné, co bych vytkla (kvůli tomu strhávám jednu hvězdu). Přesto jsem si čtení užila a čas strávený nad knihou byl velmi příjemný. Proto u knih od této autorky zůstávám a s chutí si přečtu další příběh.

katst
15. srpna

Pro mě jedna z nejlepších knih od Moyesové (spolu s Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky). Kniha se mi velmi líbila :-)

daja51
14. srpna

Moc, moc pěkné a příjemné počteníčko- více čtivá /napínavější/pro mě byla ta část z minulosti, druhá část ji však nenásilně dopňovala - doporučuji všem, opět mě kniha od Jojo M. nezklamala - vřele doporučuji

Vlcice72
11. srpna

Zajímavý příběh, neotřelá zápletka, dvě časové roviny... Kniha se mi moc líbila.....

Adele123
08. srpna

Krásná kniha opravdu mě zaujala, byla napínavá do poslední stránky. Jako většině mě více bavila část z roku 1916, ale nakonec jsem se začetla i do příběhu ze součastnosti. Vřele doporučuji. Je srovnatelná s Než jsem tě poznala, ba možná i lepší.

Terulka01
07. srpna

první část úžasná, čtivá, mrzelo mě když začala ta druhá - celkem nezajímavá a hrdinka druhé části mě rozčilovala. Nakonec jsem přeskakovala stránky jen abych se dozvěděla jak dopadla hlavní postava z prvního příběhu.

julka834
07. srpna

prosimvas poradte mi někdo zacal jsem cist knizku divka jiz jsi tu zanechal a nejak me nezaujala stoji za to ji cist a nebo se na to mam vykaslat

Terka72
04. srpna

Tato kniha je ještě spolu s knihou Než jsem tě poznala podle mě jedna z nejlepších knih od této spisovatelky. Dvě časové linie v knize jsou velice pěkně napsané, ale mně se více líbila část knihy odehrávající se v historii. Jednoznačně doporučuji!

heaven
01. srpna

Úžasná kniha. Vůbec jsem netušila, že jde o 2 časové linie a docela mě překvapilo, když jsem se najednou ocitla v roce 2006. Nejprve jsem nevěděla, jak to spolu souvisí, ale nakonec mě překvapilo, co bylo tím spojovacím bodem. Určitě mně tato kniha překvapila a to velmi příjemně, byla zrovna to, co jsem hledala :) Čtivá a napínavá až do poslední stránky :)