Záskok

Záskok https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81982/bmid_zaskok-9bJ-81982.jpeg 5 325 36

Divadlo Járy Cimrmana série

Divadelní hra o nešťastné premiéře hry Vlasta, z repertoáru Divadla Járy Cimermana od Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Představení je rozděleno do tří částí. První je seminář, v kterém se dozvídáme o životě Járy Cimermana, druhá část je předehra a třetí část je už samotnou hrou.

xxtom
07.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších her od Cimrmanů.

Eorin
02.07.2017 5 z 5

..naprosto geniální hlášky - vžily se u nás v ateliéru a používáme je snad častěji než normální konverzaci.. "Ale té lípy, té lípy já se nevzdááámňmňmň.."

Ziara.Z
24.05.2017 5 z 5

Tuto knihu řadím k nejolíbenějším cimrmanovským. Měla jsem štěstí, že jsem hru viděla v divadle, občas po knize sáhnu a vždy mi připomene celý ten zážitek..."Vlasto, ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta?" :))

pawla.sevcikova
29.10.2016 5 z 5

"Odvážně například snížil počet sester v Čechovově hře na jednu, Alibabu a čtyřicet loupežníků úspěšně uváděl pod názvem Samotář Alibaba."

Moje možná úplně nejoblíbenější hra od dvojice Svěrák–Smoljak. Ale v konkurenci ostatních dokonalých her je opravdu těžké vybírat.

edith79
11.05.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější hra DJC. Vavroch naprosto excelentní "machr" herec. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.

Damato
11.02.2016 5 z 5

Vše co Cimrmana se týká je moje velká životní láska - a do dnes mám před sebou svého spolužáka ( mimochodem nepříjemného šprta a šplhouna- takového "Krhounka z průmyslovky" v 80 -tých letech ), když Svěrák a Smoljak začali nesměle vytahovat své hry na světlo Boží a my jsme se o nich s velkým zájmem bavili ( díky časopisu Mladý svět) - kterak -ten spolužák tedy-prohodil větu , která nás dostala do kolen a doposud se na jakémkoli setkání tomu smějeme - tak ta věta zněla: " Co s tím tak naděláte, vždyť to byl blázen a už dávno přeci zemřel...." Škola málem spadla, chlapec u nás ztratil poslední zbytky jakékoli byť i náznakové sympatie a už tenkrát jsme byli ochotni se za pravdu Cimrmana třeba i bít :-)

woodward
03.02.2016 5 z 5

Já sice nejsem z Českých Budějovic, ale byl jsem tam a nechápu, co ten Prácheňský proti nim má!

Tygřička
05.06.2015 5 z 5

I když je velmi těžké hodnotit hry DJC, musím se přiznat že Záskok považuji za jednu z nejpovedenějších... při čtení jsem jasně viděla pana Svěráka jak v roli Prácheňského krásně "kazí" celou hru a pochechtávala jsem se celou dobu než jsem dočetla, a není to jen tohle, Záskok je celá nůše úžasných věcí, namalované dveře, desatero, mrtvá ruka, zvědavý invalida Jirka Karásek atd... prostě a jednoduše, nádherný humor kterého je v dnešní době tak málo, a mě nesmírně mrzí že už nebudou další hry a že někteří pánové z DJC už nejsou mezi námi.

vitek.sk
18.11.2014 5 z 5

Nemám rád Boženu Němcovou, ale o to více mne potěšila tato parodie na její dílo Karla. Prácheňský je geniální postava (to bych doved taky takhle dědit, podivejte se!). Seminář také kvalitní, ať už jde o Hamleta bez Hamleta nebo herecké desatero (při potlesku na otevřené scéně se neukláněj, patří patrně někomu jinému). Samozřejmě plný počet hvězd.

medvěd
30.10.2014 5 z 5

Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat........ moje nejoblíbenější hra, asi je to tím, že nejsem z Českých Budějovic. Hra plná "životních mouder" ( některé dveře jsou jen namalované :-) )

Manyna
04.03.2014 5 z 5

moje nejzamilovanější hra DJC ...to se nedá popsat, to si musíte přečíst, potažmo i vidět...

Samira
21.02.2014 5 z 5

Moje nejzamilovanější hra, je prostě naprosto dokonalá. Číst i dívat se na ni dá stále dokola a stejně se neomrzí.

Dandulka
20.02.2014 5 z 5

Super, skvělé a nádherné! Skvělá ukázka krásy češtiny! Na základě klasiky vzniklo toto malé, ale krásné dílko!

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Spolu s Blaníkem má nejoblíbenější hra od Cimrmanů. Prácheňský je nezapomenutelný, dokonce i na papíře. Nezapomenutelné hlášky - vlastně co se hláškování týká, tak po Severním pólu je právě Záskok nejbohatší studnicí citátů.

KikiEli
18.07.2013 5 z 5

Tak tuhle hru mám úplně nejradši.. :) Práce s publikem, textem a jinými dramatickými díly.. :) dokonalost sama.. :)

WEIL
12.10.2011 3 z 5

Tahle hra je pro mě středem divadla J.C.