Díky za každé nové ráno

Díky za každé nové ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145/bmid_diky-za-kazde-nove-rano-th1-145.jpg 4 356 58

Novela známé autorky a scenáristky vypráví o problémech hlavní hrdinky Olgy, která touží po lásce, ráda flirtuje a bojí se, že z ní nic nebude... Vtipný příběh se stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film, jehož scénář napsala sama autorka a který sklidil řadu prestižních ocenění.

magnolia
29.03.2016 3 z 5

Po téměř 20-ti letech od prvního vydání a čtení, jsem se nemohla začíst. Tatínek mě byl strašně nesympatický, nedokázala jsem se tomu jeho konání zasmát. Tenkrát to bylo za 4, ale dnes dám 3 a nejvíc se mi na knížce líbí ten název. (Ani film u mě nebodoval - nějak se mi nedařila transformace hlavní hrdinky Haliny do I.Chýlkové).

Lucek
04.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha H. Pawlowské.

nelajsia
16.02.2016

Halinu ja môžem, vtipno-smutné, pamätám si totalitu a veru tak to bývalo....teraz máme zase iný režim -o nič lepší.... knihu odporúčam prečítať si

Michaela91
18.01.2016 2 z 5

No konečně to mám dočteno. Knížka mě nezaujala, děj mi neutíkal. Myslím že od Haliny opustím a číst ji zatím nebudu.

stopni
06.11.2015 4 z 5

Poutavý, roztomilý, humorný a silný příběh, troufám si říct, že i citlivě napsaný..... :-) Muže asi příliš neuchvátí, ale ženy pochopí...... ;-) Stojí za přečtení.....

michde01
20.02.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla. Moje první čtení od Haliny a musím říct,že mě to dostalo z docela slušného stresu a pocitu,že vše je marnost nad marnost :-) Báječná oddechovka,psané s takovou lehkostí a šarmem,že i já si dnes (na chvíli) připadám, že jsem "fakt dobrá" :-D Určitě sáhnu i po její další tvorbě, protože takový kosmický nadhled nad životem, který má paní Halina je k nezaplacení a je dobře že ho šíří dál.
Ideální čtení do dnešní potřeštěné doby,protože vždycky se dá na všem najít něco co je spíš na úsměv než k pláči.Chtěla bych to umět jako ona.
Díky,že píšete Halino :-)

lue
05.11.2014 4 z 5

Kniha líbila se moc. Ale přiznám se, že film se mi líbil ještě víc a to hlavně kvůli úžasnému Franciszkovi Pieczkovi. "Kam jdeš?" "Do Zanzibaru!" a šel.

iae
13.08.2014 5 z 5

S Báječnými lety pod psa jedna z nejlepších českých humoristických próz devadesátých let a ještě o trochu lepší.

čef
02.01.2014 4 z 5

Tímto způsobem asi vzpomíná na svůj život mnoho lidí. Více útržky některých silnějších zážitků než smysluplná linka, pokud vůbec existuje. Málokdo to však dokáže s takovou ironií,vtipem a nadhledem jako Halina Pawlowská. Přesto raději doporučuji film, než knihu. V lapidárních větách jakkoliv výstižných se přece jen obraznost poněkud vytrácí.

kika 13
23.12.2013 4 z 5

Vtipné a je ten román zfilmován.

vaili
11.10.2013 4 z 5

Vtipné, ale trochu moc zmatené..často se ztrácím :)

Marčullkas
22.07.2013 3 z 5

Halininy povídky řadím jako oddechové čtení u kterého se ráda zasměji. Vtipně popisuje různé životní útrapy.

vikaa
28.11.2012 3 z 5

Nějak jsem od té knihy čekala víc. Film se mi líbil moc, ale tentokrát je filmové zpracování překvapivě lepší než předloha. Tohle je první kniha od Haliny,kterou jsem četla a asi zůstane jediná:-(. Ne,že by to bylo tak hrozné, ale zážitek ze čtení mě nenutí sáhnout po autorčině další knize.

Ben Nevis
24.10.2012 3 z 5

Jedna z mála knížek, kde filmové zpracování předčí originál.

Miru
01.02.2012 3 z 5

Nemůžu se ubránit pocitu, že filmové zpracování jsem si v tomto případě přeci jen užila o kapku víc. V knize mi totiž chyběla jedna zásadní věc - báseň "Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná..." Její absence je pro mě velkým zklamáním.

THERISA
08.01.2012 4 z 5

Vtipné! Byla jsem mladá (nikoli však hloupá) a líbilo se mi to… Dneska už bych si to ale nepřečetla (bojím se, že by se to nutně odrazilo na hodnocení). Filmové zpracování knihy (v hlavní roli s úžasnou Ivanou Chýlkovou) také stojí za zmínku…

safira111
27.11.2011 5 z 5

Podle mě, jedna z jejích nejlepších knih i filmové zpracování bylo dobré.Doporučuji.

Tuffy
08.08.2011 3 z 5

Halinka... To jsou prostě knihy z jiného soudku. Jednou přečíst na oddech a nikdy víc se k nim nevracet.

Halina Pawlowská
česká, 1955
1996  72%Díky za každé nové ráno
2002  65%Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
2013  78%Pravda o mém muži
2007  69%Banánové rybičky
2004  65%Tři v háji

Kniha Díky za každé nové ráno je v