Digitálna pevnosť

Digitálna pevnosť
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32253/bmid_digitalna-pevnost-FOK-32253.jpg 4 2386 2386

V americkom Národnom bezpečnostnom úrade vznikne v záujme boja proti organizovanému zločinu, mafii a terorizmu najvýkonnejší počítač na svete TRANSLTR. Jeho cieľom je dešifrovať elektronickú poštu sveta zločinu. S touto predstavou nastúpi do úradu aj jeden z najlepších japonských kryptológov a expertov na počítače Ensei Tankado. Časom však zistí, že TRANSLTR dešifruje aj elektronickú poštu celkom nevinných ľudí. Odíde z úradu a začne proti nemu bojovať – vymyslí algoritmus, ktorým sa pokúsi nielen zneškodniť TRANSLTR, ale preniknúť aj do informačných trezorov Národného bezpečnostného úradu. Hrozí prezradenie všetkých tajných informácií týkajúcich sa americkej vlády, tajných služieb, vývoja najnovších zbraní a priemyselných technológií... Vedenie úradu na čele s veliteľom Strathmorom, hlavnou kryptologičkou Susan Fletcherovou a jej snúbencom Davidom Beckerom sa pustia zachraňovať informácie nedozernej hodnoty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Digital Fortress , 1998

vekune
19.12.2012 1 z 5

Tak to byla hodně slabá kniha v porovnání s ostatními.

evafort
03.10.2012 odpad!

Super knížka, moc se mi líbila

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Dan Brown je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Proto není divu, že ani tato kniha neušla nejvyššímu hodnocení. Je napínavá, občas vtipná a záhadná. Digitální pevnost je z jiného soudku než langdonovky, které zbožňuju, ale přesto jsem si ji oblíbila.

wiksi3
03.09.2012 5 z 5

Asi nejnapínavější knížka od Browna. Nejvíc ze všech se mi líbila tato.

Shardlake
25.08.2012

I tato kniha je zajímavá, ale největším favoritem z "Brownovek" je u mne "Pavučina lží", vyšlo též pod názvem "Anatomie lži"

Neo1tex
19.06.2012 4 z 5

Zběsilá akce v Brawnově stylu. Nesmí se moc přemýšlet a jen si to užívat....

Najulka
01.06.2012

První knížka,kterou sem od Browna četla a musím říct,že mě mile překvapila...ke konci už se knížku četla jedním dechem a pohrávala si i s myšlenkou,že se podívám na konec jak to dopadlo... ale vydržela sem a výsledek stál za to.. takový konec sem opravdu nečekala :)

Zdeslav
06.05.2012 4 z 5

Kdo má po pracovním týdnu volný víkend a chce se zabavit čtením knihy, ideální je sáhnout po Brownovi. Kniha se čte jedním dechem, na nečekané (vím, dalo by se o tom pochybovat) zvraty narazíme v každé kapitole. Nic velkého na přemýšlení a přesto mozek nezleniví. Děj nenudí, plyne jako voda, hra se slovy, čísly a informacemi jej příjemně obohacuje. Brownovy knihy jsou něco jako mayovky, nepříliš reálné, nebezpečná skutečnost je zde romantizována, ale dobrodružnou povahu jistě potěší. Digitální pevnost je slabší předzvěstí něčeho mnohem silnějšího, a sice legendární Šifry.

Lo_kren
07.04.2012 2 z 5

moje prvni setkani s brownem a je to setkani dosti rozporuplne.
rika se, ze v jednoduchosti je sila, ale tady je to spise naopak...

Melic
15.03.2012 3 z 5

Pro mě třetí přečtená kniha od Dana Browna. Jistě, používá starý osvědčený styl, který rozhodně nenudí a fanoušky stylu nezklame. Pokud jste ještě nečetli žádnou knížku od tohoto spisovatele, přidejte si k mému hodnocení 1 hvězdičku navíc. Pokud ano, platí pro vás ty 3 hvězdičky.

Verun
03.02.2012 2 z 5

Dan Brown používá ve všech svých knihách stejný vzoreček: ze záporáka se během děje stane klaďas, z klaďase záporák a vše to skončí "skvělou" pointou a poslední kapitola se většinou odehrává v posteli. Zasadí to do zajímavé prostředí a čtenář jen hledí.... První knížka skvělá, druhá hmmm...OK, ale další už nuda... Myslím, že jsem s D.Brownem už na dobro skončila.

kadgam
30.12.2011

Na rozdiel od Da Vinciho sa toto už ani dobre nečítalo. Ľahké bezmyšlienkovité zabíjanie prázdneho času

St. Jimmy
08.12.2011 4 z 5

Dávám stejné hodnocení, jako o tolik slavnější Šifře mistra Leonarda. Toto téma ochrany osobních informací je právě dnes velmi aktuální, samozřejmě že je to spíše "co by kdyby", ale i tak. Navíc příběh není kdovíjak složitý, pár zvratů se tam sice najde, ale Brown se to snaží moc nepřekombinovávat. Což je tady na místě, příběh letí dopředu strhujícím tempem a čte se sám.

nishen
19.11.2011 2 z 5

Zklamání. Bylo mi jasné, že Digitální pevnost nebude žádné umělecké dílo, to jsem od ní taky neočekávala. Chtěla jsem odpočinkovou knížku na neděli, u které budu moci vypnout. To se sice povedlo, přečteno bylo opravdu rychle, ale nic z toho… Horší průměr.

Skripi
05.10.2011 5 z 5

Dosť som sa tomuto spisovateľovi vyhýbal, kvôli jeho kontroverznej knihe Da Vinciho kód. Moja prvá prečítaná kniha od Dana a musím povedať že áno je podaná jednoducho, napätie vie neskutočne vystupňovať. V jednoduchosti je krása. To že sa číta na jeden dych a stačili mi na ňu dva necelé dni, jej práve naopak pridáva na kvalite, nie uberá... Teším sa na jeho ďalšiu knihu. A btw. odporúčam ju aj informatikom :)

cinan
31.08.2011 5 z 5

Moja prva kniha od Dana Browna. Cita sa velmi dobre a rychlo. Spociatku som mal dojem, akoby chcel autor citatelovi vtlacit do hlavy myslienku, ze kontrola a spehovanie ludi na celom svete jedinym americkym uradom je spravna vec a bol som rozhodnuty, ze kniha si kvoli tomu zasluzi maximalne 3 hviezdicky. Ku koncu knihy vsak rozpravac meni nazor a preto knihu hodnotim piatimi hviezdickami. Keby som sa na toto dielo pozeral ako informatik, tak by som bol trosku sklamany.

Lester555
23.08.2011 4 z 5

Kniha se četla dobře, o zvraty není nouze, ale co mě dostalo, je číselná šifra na konci knihy, až za epilogem. Dlouho jsem si s tím lámal hlavu, zkoušel jsem postupy zmíněné v knize, atd atd. Po čase jsem to vzdal a začal to googlit... A co jsem se nedozvěděl! Ta šifra je dobře zprasená, musíte vynechat dvě písmena z abecedy, aby vyšla, a navíc je tam tisková chyba v jednom čísle (tedy písmenu). To se tedy překladateli nepovedlo.

MoMa
17.08.2011 2 z 5

Není to úplně nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla, ale měla jsem dost co dělat, abych ji přelouskala ... snad kdyby byla o polovinu kratší ... A souhlasím s názorem, že některé věci, které postavy dokážou přežít, jsou hodné tak Mr Bonda.

piskot79
21.07.2011 1 z 5

Moje druhé setkání (po Šifře mistra Leonarda) s Danem Brownem a tentokrát to bylo ještě mnohem slabší než zmiňovaný bestseller. Naprosto průhledná zápletka, šablonovité postavy, chaotický děj vařený neustále z vody a technické nesmysly jsou hlavní náplní knihy. Kniha je možná dobrá na léto někam na pláž, ale pokud máte rádi detektivky a záhady, tak budete zklamáni. Průměrně inteligentní čtenář odhalí hlavní zápornou postavu během prvních pár stránek a pak jen zbytečných 400stran čeká na to, zda měl pravdu (měl). Všichni hrdinové by měli být nesmírně inteligentní, rozlousknout závěrečnou šifru jim však trvá déle než by na to přišel průměrný český školák. Ano, je to nadprůměrně čtivá knížka, bohužel i nadprůměrně hloupá.

Minas
19.07.2011 5 z 5

Svižný thriller, který se musí přečíst najednou. A v porovnání s ostatními jeho knihami i s originální finální pointou - hledání prstenu.
Jen bych prosil, aby si všichni stěžovatelé, kterým nevoní "4x stejný klíč" uvědomili, že Digitální pevnost byla jeho první knihou a právě v této knize vznikla ona "stejná kostra", kterou naleznete i v dalších knihách s Langdonem.