Dievča bez mena

Dievča bez mena
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489732/bmid_dievca-bez-mena-j3g-489732.jpg 4 1175 1175

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo. Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena. Zdá sa, že by mohla byť Josiiným vodítkom k prípadu uneseného dieťaťa, ale záhadná žena nevie, kto je, kde sa vzala ani čoho sa tak bojí. Isté je, že je na smrť vydesená... Alebo svoju amnéziu len predstiera? Je dievča bez mena svedkyňa, podozrivá alebo možno budúca obeť? Neskôr Josie nachádza indície, ktoré ju utvrdzujú v presvedčení, že nezvestné novorodeniatko a neznáma žena majú čosi spoločné, že ten, kto ich spája, je veľmi nebezpečný a že sa jej prípad začína veľmi osobne dotýkať. Má Josie riskovať život dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších? Alebo dokáže nájsť iný spôsob, ako zastaviť neľútostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

AlexandraBane
20.10.2022 3 z 5

Začátek mi přišel dost zamotaný a měla jsem problém se začíst. Nebavilo mě to tolik jako Mizející dívky.

kob
20.10.2022 5 z 5

Opět skvělé - nezaznamenala jsem nudná místa, čtenář je udržován v napětí od začátku do konce

Ava365
18.09.2022 1 z 5

Bohužel nedočteno. Josie mi nebyla moc sympatická a objevily se u ní šablonovité nešvary podobných hrdinek, které šéfují celému týmu vyšetřovatelů. Bylo tam na můj vkus příliš nepravděpodobností.

Kekik
13.09.2022 5 z 5

U prvního dílu jsem měla malý problém ze začátku se začíst. U druhého dílu jsem se začetla hned. A byla to jízda. Nakonec naštěstí vše do sebe zapadlo.
Trochu mě mrzí vyústění jedné dějové linky. Ovšem pokud to má nějaký význam, a já bych o jednom věděla, tak se zlobit nebudu.
Josie mi přirostla k srdci ještě více.
Na další díl se moc těším. Zvláště když nám odhalí minulost Josie.

knihomolka_eli
12.09.2022 4 z 5

Druhý diel série bol rovnako napínavý ako prvý. Josie stojí pred ďalším prípadom, ktorý sa vo viacerých ohľadoch dotýka jej súkromia. Brutálne napadnutá žena, stratený novorodenec a dievča, ktoré sa ukrýva na nečakanom mieste, no netuší kto je a čo tam robí. Je obeťou, svedkom alebo páchateľom?

Kaitoly s vyšetrovaním sa striedajú s krátkymi kapitolkami, kde sú popísané rôzne úmrtia ľudia. Ako súvisia tieti nehody, ktoré sa udiali v rôznych mestách s Josieným prípadom?

No musím sa priznať, že páchateľa som vôbec neuhádla a už vôbec nie jeho motív. V knižke je dosť postáv, ktoré sú kadejako poprepájané, našťastie som sa v nich nestrácala. Josie ma ako vyšetrovateľka veľmi baví a taktiež jej tím. No snáď sa časom dozvieme aj viac zo súkromia jej kolegov. Knižka bola napínavá, čtivá, ubiehala rýchlo. Bola som veľmi zvedavá ako skončí, aj čo sa týka Josie, keďže sa jej prípad osobne dotýkal.

Teším sa na ďalšie časti zo série,snáď nebudeme čakať dlho.

petgona
04.09.2022 5 z 5

Mrzi ma, ze som si neprecitala najprv prvy diel, dost sa tam odkazuje na minulost, hoci to nejak nebrani vychutnat si tento diel, pre celkovy obraz by to bolo lepsie. Ale nevadi, bolo to fakt dobre, vyborne zauzlene, presne ako to mam rada. Na zaciatku zdanlivo bez akehokolvek suvisu a potom sa postupne dozvedame jednotive nitky, ktore sa spajaju do jedneho uzla na konci. Velmi pekne

MisakCZE
04.09.2022 3 z 5

Druhý, a neméně dobrý, díl ze série s Josie Quinnovou, která tentokrát řeší záhadu zmizení novorozence, a to už v roli náčelnice.
Hodně zamotaný případ, mnoho postav a ještě více mrtvol, není to však překombinované ani drastické dílo.
Skvělá je i osobní linie příběhu hlavní hrdinky, která se pěkně protíná s tou pracovní, stejně tak jako v knize předešlé. Bude tentokrát konec šťastnější?

krejcovka76
28.08.2022 5 z 5

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

ElizPetrova
21.08.2022 3 z 5

U této knihy opravdu platí, že méně je někdy více. Druhý díl je slabší než ten první. V nespočtu množství postav jsem se občas ztrácela. Hlavní záporák a jeho motiv mi přišel značně přestřelený. Celý příběh byl zamotaný a až moc komplikovaný se spoustou nelogičností. Jednou z autorčiných největších výhod je čtivost jejích knih.

veriszv
20.08.2022 5 z 5

Moje druhé setkání s Lisou Regan bylo snad ještě lepší, než to první.
Asi tak pětkrát jsem si myslela, že už vím, jak to celé bylo, ale ani jednou jsem se netrefila.
Což je sice pozitivní v tom, že otáčíte stránku za stránkou, horší je, že to občas působí trochu překombinovaně. Nicméně Josie Quinn je prostě vyšetřovatelka, které fandíte od začátku do konce, a tak mě to prostě bavilo.

-markéta-
17.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl série a já stejně jako u prvního si nejsem jistá, jestli se mi tato série líbí nebo ne.
Do menší poloviny knihy mi přišel příběh vlastně nudný a poté se rozjel a ke konci to byla pecka, že jsem si řekla, že asi potřebuji přečíst i další, již vyšlé, díly.
Mám s touto sérii takový love-hate relationship.

Josie miluji, ale je mi jí strašně líto, co se chlapů týče. Že by nakonec skončila s Noahem? Uvidíme.

V jedné pasáži mi dokonce ukápla slza! Proč? Absolutně nechápu! Ale když Luke přiznal, že spal s Kim, dostalo mě to. Vůbec bych to do něj neřekla a velmi mě zklamal. Představovala jsem si ho jako skvělého chlapa, bohužel.

karaliene
14.08.2022 3 z 5

Dočetla jsem před dvěma měsíci a už z hlavy ztěžka lovím, o čem byla. To je samo o sobě vypovídající.

krevetka79
03.08.2022 5 z 5

Opět pecka ... Jak už jsem psala u prvního dílu, Lisa Regan je pan Bryndza v sukni:-)
Užila jsem si to od začátku až do konce...
Parádně zašmodrchaný díl od kterého jsem se opět nemohla odtrhnout...
Těším se na třetí díl.

birgitte
30.07.2022

Skvělý, napínavý román, už druhý přečtený od této úžasné spisovatelky, doporučuji všem

Drahuš
20.07.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka.

TVer
19.07.2022 4 z 5

Nečetlo se mi to tak dobře jako první díl. Bylo zde moc obětí, moc "přišli na místo, ale těsně se minuli". Propojení mezi všemi případy a vlastně mezi vším mi připadalo trochu moc přitažené za vlasy. Občas jsem měla v postavách zmatek, bylo jich tam prostě příliš. Jednoduše jsem měla pocit, že toho v této knize bylo všeho až příliš. Uvidíme, co přinese další kniha.

uzivatel6305
14.07.2022 4 z 5

Tak skvělé jako první díl to tedy nebylo. Ani tak čtivé. Samé vyšetřování. Zbytečně moc osob. Mrtvých jak u Stalingradu. Trochu zmatené. Chvílemi jsem ztrácela pozornost, což se mi u prvního dílu nestalo ani náhodou. Josie i Noah jsou skvělí, ostatní charaktery propracované a to mě baví. Takže jsem zvědavá na třetí díl. Snad to bude zase zážiteček.

99jana99
10.07.2022 3 z 5

Takový průměr. Nejdřív se čte kniha dobře, po půlce se to vleče, až jsem ráda, že jsem dočetla. I přesto si přečtu třetí díl.

Peggy2711
08.07.2022 3 z 5

Dle mého zbytečně překombinované, zamotané, jako by autorka byla nadšená z prvního dílu a chtěla se vyšvihnout ještě něčím lepším, ale to se moc nepovedlo. Doufám, že další budou normálnější. Něco bylo zcela předvídatelné, něco bylo nepochopitelně nesmyslné, něco originální, ale kdybych četla tento díl jako první od autorky, tak už si asi její knihy nepřečtu.

Anahk1
25.06.2022 5 z 5

Plný počet hvězdiček.. jinak to ani nejde, skvělé čtení, jdu do dalšího dílu této super série.. :)