Dieťa ohňa

Dieťa ohňa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369843/bmid_dieta-ohna-i6c-369843.jpg 3 386 386

Keď sa Rachel vydá za príťažlivého tmavovlasého Davida, všetko zapadne na svoje miesto. Skončí s osamelým životom v Londýne, presťahuje sa do krásneho panského sídla Carnhallow House v Cornwalle a získa bohatstvo, lásku a milujúceho nevlastného syna Jamieho. Ale potom sa Jamieho správanie zmení a Rachelin dokonalý život sa postupne rozpadáva. Jamie predvída znepokojujúce udalosti, tvrdí, že vidí ducha nebohej matky – Davidovej prvej manželky. Chce len vytrestať Rachel alebo je traumatizovaný väčšmi, než si myslela? Rachel snorí v minulosti a podozrieva manžela. Prečo nechce, aby o Jamieho výbuchoch hovorila s odborníkom? A čo sa vlastne stalo pred necelými dvoma rokmi, keď predčasne zomrela jeho manželka? Leto ubieha, blíži sa december a Rachel sa bojí, že Jamie hovorí pravdu. Naozaj na Vianoce zomrie?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fire Child , 2016

Kamienkova33
26.04.2018 3 z 5

Veľmi zmiešané pocity... Ledové sestry ma nadchli, tak som rýchlo siahla aj po tomto románe. Z jednej strany ma z celej tej atmosféry, postáv a hlavne domu mrazilo, z druhej strany som asi tretinu knihy netušila, čo sa deje :-)

zuzana2599
25.04.2018 5 z 5

Snad se mi líbily Ledové sestry o trošku víc, ale i tak to bylo bezva čtení.
Dítě ohně jsem přečetla za dva večery a příběh mě docela dostal... Stejně jako Rachel i já jsem již byla mírně zmatená a vyděšená. Že by to byl počátek mé psychózy ?
Autor zasadil děj do nádherného cornwallského prostředí, což pro mě byl bonus navíc.

Danago
19.04.2018 3 z 5

Rachel je manželkou bohatého a ovdovělého Davida. Jeho osmiletý syn
se chová podivně, má pocit, že vidí ducha své matky, Davidovy předchozí ženy.
David odmítá mluvit o synovu chování i o tom co se před dvěma lety stalo jeho bývalé manželce? Blíží se prosinec a Rachel se obává, že se naplní hrozba kterou vyslovil Davidův syn : „O Vánocích zemřeš.“
Z knížky jsem docela na rozpacích. V první polovině mě bavila a byla napínavá , ale potom v určité části ke konci mi přišla naprosto chaotická, děj byl nepřehledný, zmatený, zbytečně překombinovaný. Kdyby se knížka trochu proškrtala a byla napsaná trochu jinak byl by to velice zajímavý příběh. Mě připadalo , že se autor příliš drží určité osnovy, která byla použita v Ledových sestrách, což je škoda.
Příběh je uzavřený, tak nějak narychlo .

cleopatra11
17.04.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, jen závěr se mi moc nelíbil.

Illaa
17.04.2018 2 z 5

Pozitivně hodnotím pouze dvě věci. Tajuplné prostředí opuštěných dolů, které dodává ději napínavou atmosféru. Druhá věc jsou mysteriózní prvky, kdy se kniha jeví trochu jako horor. Naopak velkým zklamáním byl závěr, přišel mi překombinovaný až chaotický. Chvilkami jsem už ani nevěděla, co je skutečnost a co jen výplod fantazie hlavních hrdinů. Některé skutečnosti nebyly ani pořádně rozluštěny. Celkově takové nedotažené.

zbožňuju_knihy
08.04.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla, místy byla možná zbytečně natahovaná a rozvleklá popisem prostředí. Značnou část knihy se příběh vyvíjí mysteriózně a vy přemýšlíte jestli tedy je něco mezi nebem a zemí nebo si tu jen s hlavními postavami hraje jejich vlastní fantazie. Přečteno za dva dny, ale dávám 4*, jelikož úplná bomba to nebyla, viz spoiler.
SPOILER: Úplný konec byl na mne až moc růžový, nakonec žijí všichni šťastně a spokojeně, odděleně? Tak takhle přesně to v životě nechodí, možná proto ty 4*