Dieťa ohňa

Dieťa ohňa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369843/bmid_dieta-ohna-i6c-369843.jpg 3 386 386

Keď sa Rachel vydá za príťažlivého tmavovlasého Davida, všetko zapadne na svoje miesto. Skončí s osamelým životom v Londýne, presťahuje sa do krásneho panského sídla Carnhallow House v Cornwalle a získa bohatstvo, lásku a milujúceho nevlastného syna Jamieho. Ale potom sa Jamieho správanie zmení a Rachelin dokonalý život sa postupne rozpadáva. Jamie predvída znepokojujúce udalosti, tvrdí, že vidí ducha nebohej matky – Davidovej prvej manželky. Chce len vytrestať Rachel alebo je traumatizovaný väčšmi, než si myslela? Rachel snorí v minulosti a podozrieva manžela. Prečo nechce, aby o Jamieho výbuchoch hovorila s odborníkom? A čo sa vlastne stalo pred necelými dvoma rokmi, keď predčasne zomrela jeho manželka? Leto ubieha, blíži sa december a Rachel sa bojí, že Jamie hovorí pravdu. Naozaj na Vianoce zomrie?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fire Child , 2016

vladka321
02.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si užila. Už jenom vylíčení celkové atmosféry ponurého domu a hornické osady nechává čtenáře v určitém napětí. Nové, moderní věci, jako třeba počítačové hry, smartphon, hypermakety se v této knize prolínají se staletými tradicemi klasického šlechtického sídla. Nejvíce mě překvapily především zákony, rodinné právo, které je v knize velmi příjemně zakomponováno a neruší celkový dojem s poněkud hororově laděným příběhem.

oolinkaa
11.10.2019 3 z 5

Dost slabé. Ledové sestry byly perfektní , ale toto..? Jak od jiného autora. Zbytečně dlouhá popisovani o ničem , děj se táhne, pořád se to točí dokola. Celkem mě to nezaujalo . Slabý průměr

takana
17.09.2019 5 z 5

Kniha se mi docela líbila.

petgona
16.09.2019 1 z 5

Velmi slabucke. Zo zaciatku velmi nudne. Neviem ci sa to stalo prekladom alebo je to tak aj v originali, ale citila som odtial zbytocnu pompeznost a podla mna nie velmi uspesne pokusy o lyrizovanie. Aj psychologia postav sa mi zdala nedotiahnuta a len velmi povrchova, niektore zavery zas nie uplne logicke. Pri teme a vybere prostredia som ocakavala zimomriavky, jediny highlight knihy bola vianocna noc.

Len2očka
24.08.2019 4 z 5

Při čtení této knihy jsem dostala plnou měrou,spolu s napětím,tajemstvím a kouskem duchařiny všechno to,co mám ráda.

Twinny
06.07.2019 4 z 5

Dítě ohně jsem rozečítala pomalu, ale nakonec jsem četla snad v každé volné chvíli. Stejně, jako v případě Ledových sester, autor skvěle zvládl vybudovat napínavou atmosféru. Opět jsem zapomínala dýchat a div nepřeskakovala slova, abych se dopátrala vysvětlení. Neskutečně mě to bavilo. Musela jsem vědět, co se sakra stalo.
Postavy byly zvláštní, stejně jako v Ledových sestrách. Fandila jsem pokaždé někomu jinému. Nakonec to dopadlo celkem logicky.
A jestli je taková náhoda možná? Nejspíš ano. Svět je hodně malý.
V mojí knihovně zůstane, i přes některé slovní obraty. Ledové sestry se mi líbily víc.

Jaruš7
30.06.2019 2 z 5

Audiokniha, knihu bych nedala.
Výdrž chtělo sebezapření, příběh se zvraty a pochybnostmi, bludy a tajemstvím, v prostředí, kde vymírající rod musí zachovat tisíciletou tradici, historické hříchy, k tomu dítě a rodina na samotě v panském přímořském sídle s těžebními šachtami a podmořskými tunely. Vše koncentrované na úzkost, ale kašírované, přečančané, neuvěřitelné.
Citace :"Sněhové vločky se mi dojatě rozpouští v ústech. Mořské vlny se krčí a přemítají, jestli mají zaplavit to malé stvoření."
Tak na tohle nemám, i když některé oškolobrty zvládám vymyslet sama. Ještě, že u toho úplná zahálka nebyla.
Jde to, ale zasekává se a DŘE to.

Doubravka1975
03.06.2019 4 z 5

Knížka napínavá, začátek mi trochu připomínal autorovy Ledové sestry, ale chvílemi jsme se bála a bohužel i ztrácela, co jsou představy a co realita. Chvílemi úplně zmatené, proto jedna hvězda dolů. Krásně popsaná anglická krajina, ale z těch dolů, kde se kdysi těžil cín a měď, z těch šel mráz po zádech. Konec - za mě spokojenost.
Rachel jsem fandila, ale obdivuji, že tam šla bydlet a s Ninou jsem myslela, že to bylo nakonec jinak.
Ještě takový můj malý zážitek.... Byla jsem sama doma a četla v ložnici a nechala si otevřené dveře, protože když jsem sama doma, tak mě nemá kdo vyrušit a čtu a je to zrovna napínavý a strašidelný a za chvíli se podívám a dveře zavřený, ale přece jsem je nechala otevřený nebo NE...?

Princezna22
02.06.2019 1 z 5

Tak budu upřímná,co tohle sakra bylo?? Furt jsem doufala,že se děj posune a ne furt do kola to samé... Kniha mě šíleně nebavila. Dávám jen jednu hvězdu za obálku ..

Saryinka
02.06.2019 2 z 5

Můj zájem o thrillery se ztrácí. Narazit na opravdu dobrý thriller je už nejspíš zázrak.
Mám pocit, že se to všechno omílá dokola.
Žena či muž žije ve šťastném manželství, mají všechno, co si můžou přát. Okolí jim samozřejmě závidí, ale nakonec se zjišťuje, že nic není takové, jak se zdá.
Výborně.
Sálodlouhé popisy a nudné kapitoly týkající se renovace domu knize taky nepřispěla.
V půlce knihy děj začíná nabírat obrátky a my se zase dozvídáme střípky minulosti, které jsou potřeba k tomu, abychom vlastně zjistili, co se to tam děje.
Projednou můžu říct, že jsem byla na konci překvapena rozuzlením a co víc - pocítila jsem při čtení posledních stránek mírné napětí.

A to je asi tak vše.

alva1
27.05.2019 5 z 5

Audiokniha se mi poslouchala skvěle. R.Řandová vytvořila svým přednesem téměř hororovou atmosféru.

Opatov
19.05.2019 5 z 5

Po Ledovych sestrach prijemne prekvapeni. Mozna k tomu prispelo, ze jsem poslouchala skvele namluvenou audioknihu, ktera hororovy dej umocnila. Opet ponura atmosfera, opet psychika a mystika v jednom. Ale napinave az do konce s prekvapenim. Urcite si od autorky prectu dalsi knihu, ktera vyjde.

Ajuszka
09.05.2019

Tak tohle se moc nepovedlo. Já osobně nefandím těmhle s prominutím fantasmagoriím kdy je hlavní hrdinka vyšinutá..Za chvíli už jsem z toho byla blázen i já.Věty typu ,,Byla to ona,ale nebyla,vím to" mi dávaly zabrat..Celkově příběh nic moc pořád jsem teda doufala,že Nina přece jen přežila a zápletka bude mnohem zajímavější.No nic,tak snad příště

DominaCZ
23.04.2019 3 z 5

Autor má plus za zmínku o K-popu ♥
Jsem v půlce a je to protichůdné - krapet otravná Rachel, netýkavej namyšlenej David, mlčící Jamie a prásklá tchyně.
Trochu tajemna a většina nicneříkajícího marastu, ale ve svý podstatě mě to žene číst dál.
Zbytek až po dočtení.
EDIT: DOČTENO.
Takže, už už jsem byla našlápnutá dát tak za 4, ale konec to totálně roz*ebal.
Já na tyhle snový zmatečný kydy moc nejsem, takže nemám ráda takový to JSI MOJE MÁMA, NEJSI,VIDĚL JSEM JI -BYLA TO ONA A PŘECE NEBYLA apod. a o tom je několik stran pořád dokola.

Hlavní fakt-žena v dole-tam je pořád jen odpinknutá jen tak bokem, někdo ji vidí, někdo ne, viděl ji teda? asi ne, ale pak ji uvidí někdo další, takže ji viděl nebo ne? apod.
Mně šlo o ni, ne o to kdo je matkou toho kluka nebo jestli chce být na Vánoce o svíčkách nebo spát v pokoji otcově apod.

No konec mě normálně nasssssss*al.
To totiž konec není. Změť, a pak epilog o štěstíčku.
To né toto, zklamání :((((((((((

Je to jako u Ledových sester - čtivost, zajímavost, líbí se to !...a potom přijde část která to zazdí.

slaska77
02.04.2019 5 z 5

Je zajímavé, jak moc je důležité číst knihu v ten správný čas. Někdy nás úplná “pecka” zastihne ne dobře rozpoložené, jindy když od knížky nic nečekáme, zabrnká na naši vnitřní strunu. A je vzácné, když se to stane. U mně se to přihodilo právě touto knihou, kterou mi můj malý syn vybral sám v knihovně. Úžasná kombinace temného a nehostinného prostředí s brilantně vymyšleným příběhem, ale víc nechci prozrazovat. Snad jen citát ze strany 100: “rodičovství je, jako by se do srdce zaryly tisíce ostrých střepů štěstí”. Četla se tak lehce, všeho tam bylo tak akorát, gradovala ve strhující závěr, tomu nejde nic vytknout, proto za mě 5 hvězd hlavně za mistrnou práci v žánru psychothrilleru, za poslední rok pro mě nejpovedenější! (duben: 344 str.)

Kizuizi
31.03.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který jsem doslova zhltla! Musím přiznat, že konec jsem nečekala - už dlouho mne závěr nějaké knihy tak nepřekvapil.

Termina
09.03.2019 3 z 5

Trochu pomalejší rozjezd ale jakmile se do knihy začtete chcete vědět víc a víc . A hlavně jsem fanynka happyendů takže já jsem spoko :)

iveta3689
24.02.2019 2 z 5

Kniha využívá atmosféru "nevíme, co je pravda a co představy". Také to asi má být duchařina, ale spíš je to splácanina všeho možného. Bohužel je to napsané tak plytce, že mě to nedokázalo pořádně zaujmout. Autor se navíc neustále vrací ke vzpomínkám hrdinů a míchá je s dějem, takže je to celkově nepřehledné a otravné.

kackahracka
19.01.2019 2 z 5

Nedočetla jsem. Ta příšerná tíha, ten tlak, který mě stránku od stránky svíral víc a víc se prostě nedal vydržet. Pro skvěle vykreslenou atmosféru doporučuju, ovšem jen těm, co nemají děti. Děti tak do pubertálního věku. Pak možná ty mateřské pudy trochu povolí a vy budete schopní podobné knížky číst. Ale s malými dětmi ne. Teda já ne.

lucie2371
15.01.2019 4 z 5

Ze za začátku trochu nezáživné. Jakmile se ale děj rozjede, nejde se od knihy odtrhnout.