Dieťa ohňa

Dieťa ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369843/bmid_dieta-ohna-i6c-369843.jpg 3 387 387

Keď sa Rachel vydá za príťažlivého tmavovlasého Davida, všetko zapadne na svoje miesto. Skončí s osamelým životom v Londýne, presťahuje sa do krásneho panského sídla Carnhallow House v Cornwalle a získa bohatstvo, lásku a milujúceho nevlastného syna Jamieho. Ale potom sa Jamieho správanie zmení a Rachelin dokonalý život sa postupne rozpadáva. Jamie predvída znepokojujúce udalosti, tvrdí, že vidí ducha nebohej matky – Davidovej prvej manželky. Chce len vytrestať Rachel alebo je traumatizovaný väčšmi, než si myslela? Rachel snorí v minulosti a podozrieva manžela. Prečo nechce, aby o Jamieho výbuchoch hovorila s odborníkom? A čo sa vlastne stalo pred necelými dvoma rokmi, keď predčasne zomrela jeho manželka? Leto ubieha, blíži sa december a Rachel sa bojí, že Jamie hovorí pravdu. Naozaj na Vianoce zomrie?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Fire Child , 2016

klaraj093
01.09.2018 3 z 5

První kniha se mi líbila více.. Nebylo to špatné, ale přišlo mi to zvláštně zamotané.. Četlo se to rychle, ale více mě upoutali ledové sestry..

vlčice68
01.09.2018 4 z 5

Po Ledových sestrách jsem byla zvědavá co bude následovat. Připadá mi, že se tvůrce drží až moc podobné linie. Která z knih mne zaujala více? Přikláním se k Ledovým sestrám. S určitostí však vím, že sáhnu po další z knih. Zajímá mne, zda autor v následujícím díle použije tytéž ingredience - obdobné místo, v hlavní roli dítě, zápletka, pomatenost. Avšak na straně druhé, pokud budou tyto ingredience vynechány, bude to stále S. K. Tremayne?

Peršanka
31.08.2018 4 z 5

Jako v Ledových sestrách i tady sledujeme, jak se postupně rozpadá zdánlivě dokonalé manželství. On bohatý, ona krásná. K tomu malý chlapec - poloviční sirotek a pochmurná krajina na pobřeží, vánoce na dohled. Divná tajemství, nevyjasněné vztahy, halucinace... A jde o život.

wlado
22.08.2018 4 z 5

Kniha plná napätia a perfektného popisu prostredia. Dej je plynulý a udržiava čitateľa v napätí.

mikika
09.08.2018 3 z 5

další kniha ve stylu "na pokraji šílenství", což teď nějak frčí. podobně jako Žena v okně nebo Se mnou jsi v bezpečí nebo Co zbylo z mojí sestry. nevíte, jestli a jak moc hlavní postavě hrabe... téma novomanželky tajemného vdovce navíc připomíná Rebeku od du Maurier.

Pajii
02.08.2018 5 z 5

Za mě super knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a musela pořád otáčet stránky. Chvilkama jsem byla vážně napjatá jak to celé je a konec pro mě byl překvapivý.

Myška789
30.07.2018 3 z 5

Abych se přiznala, kniha mě nebavila, bylo to mnou, prostě špatné načasování čtení knihy, také moje menší čtecí krize a nebo mi ten žánr prostě nesedl (můj první přečtený thriller).
Musela jsem se nutit, abych to stihla dočíst do konce července. Ale ke konci mě to začalo bavit a proto dávám 3*. Určitě jí dám ještě jednu šanci, protože si to zaslouží, třeba změním názor.

Fallen
25.07.2018 2 z 5

"Mrazivá" či "napínavá" rozhodně nejsou slova, která bych v souvislosti s touto knihou použila. Větší nuda než Ledové sestry. Bohužel.

evasamankova
20.07.2018 5 z 5

O kus lepší než Ledové sestry. Mrazivá atmosféra, v níž se příběh stále více zamotává. Naštěstí to autor rozpletl v samotném závěru srozumitelně a zcela uchopitelně.
Poslouchala jsem audio verzi a Regina Řandová byla naprosto skvělá!!

Jane417
15.07.2018 4 z 5

"Dítě ohně" je mrazivý thriller plný tajmeství, lží, tajemna a hlavně mateřské lásky. Rachel je šťastně vdaná, má krásný život s bohatým a úspěšným Davidem a je novou maminkou pro malého Jamieho. První žena Davida, Nina, totiž tragicky zemřela. Jenže malý Jamie svou mrtvou maminku vídá, cítí ji, říká divné věci a své okolí děsí. Je Nina opravdu mrtvá? Rachel začne pátrat, co se s Jamiem děje a co se vlastně doopravdy s Ninou stalo. Tím Rachel otevře Pandořinu skříňku a začnou se dít neuvěřitelné věci, život se jí otočí a totálně změní. Celá kniha je skvělá. Děj je mysteriózní, napínavý a nepředvídatelný. Příběh lehce kazí posledních dvacet stránek. Konec je opravdu divoký!!! Nevím, jak jinak to popsat... Vše jsem snad pochopila, ale u toho konce jsem si některé pasáže četla dvakrát, abych se zorientovala. Podobnost s první knihou autora "Ledové sestry" moc nevidím, jen v některých prvcích, ale v ději ne.

Habana
08.07.2018 4 z 5

Poslední dobou autoři plivou thrillery jako drak Šmak oheň. Díky bohu tento autor neplive jen kolem sebe všechny blafy, které se nedají ani číst, ale celkově na sobě pracuje. Cože je velkým překvapení.Vedle Ledových sester, které vydal 2017 a dle mého to byl vážně nechutný guláš žánrů, je Ohnivé dítě celkově dobře vypracovaný román. Autor si hraje s psychikou člověka a nutí čtenáře balancovat na hranici toho co ještě je reálné a co už je mezi nebem a zemí.
Velké plus má za vyobrazení šílenství. Dlouho jsem nečetla tento volný pád do psychiky postavy. Pojďme tančit a kropit se šampaňským. Spalme rádoby bestselery posledních dvou let. (Ne vážně nepalte knihy... a netančete s otevřeným šampáněm.)
Jsem ráda, že se kniha taky trochu točila i okolo tématiky dolů a prostředí. Díky tomu můžete na večírku machrovat co všechno víte o dolech. Ne že by to někoho zajímalo.
Za mě kniha super. Má své mouchy, ale pokud bude Tremayne pokračovat ve stejném duchu a stále se zlepšovat budu jeho díla ráda číst. :)

MikeDV3
07.07.2018 4 z 5

Kniha pro mě byla neuvěřitelně čtivá a v podstatě jsem se od ní nemohl odtrhnout. Ke konci jsem se ale v knize dost ztrácel a myslím, že ho autor mohl zvládnout lépe. Knihu ale doporučuji, protože kniha není o konci, ale o cestě k němu.

Ceeca
01.07.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala, vůbec mi až do poslední chvíle nenapadlo o co se jedná, za mě +. Nápadité, překvapivý konec.

Kerberos
30.06.2018 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a musím říct,že to nebyl můj šálek kávy,zdlouhavé a občas nezáživné.Duchařina mi úplně nevadí (třeba Erskinová),ale tady mě to nějak nezaujalo.

85098211
25.06.2018 5 z 5

Za mne zase velká spokojenost, kniha se mi líbila dokonce o něco víc než autorova prvotina. Rachel mi byla vcelku sympatická, Jamie také - ten asi nejvíc ;-), jen z Davida jsem byla docela zklamaná. A i když jinak duchařinu moc nemusím, tady mi nevadila. Kniha je zajímavá a podle mého názoru i originální. Příběh má spád a ani trochu nenudí, proto hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček.

Nixa
13.06.2018 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Nebyla špatná, ale čekala jsem něco jako byla kniha Ledové sestry a to bohužel nebylo. V knize bylo hodně názvů míst a v jedné chvíli jsem se v nich ztrácela a upřímně mě to nebavilo. Konec to ale celé napravil, byl sice trochu chaotický a hodně o náhodě, ale byl překvapivý. Tohle mě totiž ani ve snu nenapadlo. Co se mi také v knize líbilo, bylo krásné prostředí, kde se děj odehrával. Na konci mi ještě trochu vadily myšlenkové pochody hlavní postavy, to už bylo asi moc.

pastelka53
06.06.2018 4 z 5

Upřímně, prvotina Ledové sestry byla pro mě o píď lepší.
I přesto, ale kniha za koupi i přečtení stála...
Zasazení děje do krásného prostředí bylo jen třešinkou na dortu. Stejně jako hlavní hrdinka jsem se motala a nevěděla co je skutečnosti a co bludy v její hlavě. V určitý momentech mi to ale přišlo příliš překombinované a závěr mi přišel až moc chaotický...

ArwenAragorn
03.06.2018 5 z 5

Novomanželka Rachel se přistěhuje za manželem Davidem a jeho synem Jamiem do krásného domu v Cornwallu. Dům vlastnily celé generace Kerthenových, které zbohatly na dnes již nepoužívaných cornwallských dolech. V jednom z dolů se utopila i předešlá manželka Davida a matka Jamieho, Nina.
Pobyt v Cornwallu se pro Rachel stává z počáteční idylky stále nepříjemnější. Jamie je pořád víc přesvědčený, že vidí svou zemřelou matku a mluví s ní a i Rachel postupně začíná vidět duchy. Navíc jí Jamie řekne, že měl sen o tom, že o Vánocích Rachel zemře.
Možná se někomu bude zdát příběh pořád dokola omílaný (duchové, mrtvá Nina, neschopnost rozlišovat mezi skutečností a představami). Mně se ale líbil pro svou tajemnou atmosféru a navíc v napínavém závěru je všechno podstatné vysvětleno.

Jana77
18.05.2018 5 z 5

Už Ledové sestry byly skvělé a tahle knížka byla vynikající taky. Napětí, tajemno, dokonalé!

Ivulka432
16.05.2018 1 z 5

Naprosto souhlasím ddkk komentářem. Myšlenka není nová, variace na stejné téma, ale autor to neumí využít a rozepsat. Místy mě to vůbec nebavilo. Strašidelného tam není nic. Za mě slabé, znovu bych to rozhodně nečetla.