Diamantové oko

Diamantové oko https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506350/bmid_diamantove-oko-7Ng-506350.png 4 106 32

V roce 1937 si v zasněženém Kyjevě zakřiknutá a literaturu milující studentka historie Mila Pavličenková organizuje svůj život kolem práce v knihovně a malého syna. Hitlerova invaze však její život zcela změní. Mila dostane pušku a je vyslána do boje, aby se ze studující dívky stala smrtící odstřelovačkou – smrtící lovkyní nacistů známou jako Paní Smrt. Když z ní zpráva o jejím třístém zabití udělá národní hrdinku, je Mila vytržena z krvavých bojišť východní fronty a poslána do Ameriky na turné. Mila se jen velmi pomalu vzpamatovává z válečných hrůz a v nablýskaném světě Washingtonu se ocitá izolovaná a osamělá. To změní až její nečekané přátelství s první dámou Eleanor Rooseveltovou a ještě nečekanější vztah s kolegou odstřelovačem...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Diamond Eye , 2022

EmillyT
14.07.2023 5 z 5

Všechny knihy od Kate Quinn s tématikou světových válek jsou skvělé, ale tahle byla nejlepší. Příběh je velmi čtivý, napínavý, ale i velmi smutný. Milu jsem si od samého začátku oblíbila. Fakta a fikce se proplétají do výborného příběhu. Doufám, že autorka zůstane u tématu jedinečných žen ve světových válkách a brzy přijde s dalším úžasným příběhem.

čef
14.07.2023 4 z 5

Kladem této historické fikce je, že se převážně drží historických událostí a postav během vpádu hitlerovců do SSSR. Záporem je velká idealizace situace v SSSR, zdejšího postavení žen a sovětské propagandy. Samotný příběh ztrácí na mnoha stránkách napětí, je to láskyplná nuda. Tam, kde se autorka o napětí snaží, se jí také, podle mého názoru příliš nedaří. Celkově tedy je to kniha zajímavá fakty, nepříliš zajímavá jejich zpracováním.

kaja77
10.07.2023 4 z 5

Kate Quinn mě baví, díky ní se dozvídám stále něco nového z historie, díky její knize vím o fungující síti špiónek během 1. sv.války, o létajících čarodějnicích a taky dámách pracujících v utajení s šifrovacím strojem Enigma za 2.sv.války....teď je to reálný příběh sovětské odstřelovačky Ljudmily. Příběh byl zajímavý, informace pro mě opět nové a objevné... ale čistě subjektivně jsem se nedokázala povznést nad současnost, na aktuální činy ruské armády, na to co a jakým způsobem páchají na Ukrajině. Ljudmila mi nebyla sympatická, pro mě je velmi těžké pochopit fakt, kdy někdo zplodí dítě, nechá ho u prarodičů a pouze je "navštěvuje" Ljudmila své dítě odložila a už před válkou dělala všechno možné všude možně jen nebyla s dítětem. Je fakt, že za války mu dojemně posílala rostliny do herbáře, ale pro mě to bylo dost málo. Kluk vyrostl a matku neznal. Velmi mě zaujal i fakt, že se Rusům podařilo změnit průstřel hlavy na oficiální prasklé slepé střevo...jak se tohle dá ututlat to se musí umět :)

zimolka
07.07.2023 5 z 5

Pro mě je tato kniha první od této autorky a rozhodně ne poslední. Velice čtivý příběh ,z druhé světové jsem už něco přečetla a rozhodně doporučuji.

Renka931
05.07.2023 5 z 5

Miluji knihy od Kate.

Jako vždy nezklamala.

Opravdový příběh Mily Pavličenkové, doplněný skvělou fantazií autorky. Hrozně se mi líbí, jak na konci autorka vysvětluje co je skutečnost a co si vymyslela. Je to skvělé číst takové knihy!

Vřele doporučuji.

gabriela8704
28.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Už jsem četla od autorky Alicinu síť, ale na tuhle prostě nemá.

No co dodat. Nepodceňujte ženy.

ivousekk
23.06.2023 5 z 5

Opět vynikající kniha, opět neskutečný příběh, který vtáhne a nepustí. Je to moje čtvrtá kniha autorky a jsem nadšená stejně jako u předchozích.
Příběh se skvěle čte, naprosto pohltí a musíte držet Mile i palce na nohou, aby vše dobře dopadlo. Stejně jako u ostatních knih dávám plný počet a doporučuji všem, co si chtějí rozšířit obzory něčím z historie a skvěle se u toho bavit.

astroweb
08.06.2023 5 z 5

Všechny autorčiny knihy jsou skvěle napsané. Tahle je ve všech směrech úžasná. Musím dodat, že právě v dnešní době protiruské fobie .

janik6969
05.06.2023 5 z 5

mám přečtené všechny knihy od této spisovatelky a o všech mohu říct, že jsou velice čtivé. Vřele mohu doporučit a těším se na další její dílo

tittanie
02.06.2023

Mám ráda knihy od Kate Quinn. Téma druhé světové války nevyhledávám, ale od ní si ráda přečtu i toto téma. Její hrdinky jsou neuvěřitelně silné.
A ještě jsem zjistila, že jsem nečetla Lovkyni, tak se mám na co těšit.

Paja1709
29.05.2023

Mám ráda knihy Kate Quinn. Ale prostě u této knihy jsem se pořádně nedokázala začíst. Po asi peti hodinách čtení což je pulka knihy jsem ji odložila. A když bych mela shrnout o čem pulka knihy byla, tak jen kolik nepřátel zabila. Pro me zatím vede kniha Alicina síť.

Jenny46
26.05.2023 5 z 5

Miluji knihy Kate Q. je mistrem vyprávění, její příběhy se vám dostanou pod kůži a vždy mě pohltí...

Příběh o nejslavnější odstřelovačce Rudé armády z druhé světové války, proč se studentka historie rozhodla vzít do rukou zbraň a dobrovolně se přihlásila na válečnou frontu? Román zachycuje neobyčejný život v první linii, chytrá a statečná Ljudmila Michajlovna Pavličenková alias " Paní smrt " byla hrdinka nebo chladnokrevná vražedkyně? Vyprávění, které přichází z jedné časové roviny do druhé...
Jaký vztah měla k první dámě Eleonor Rooseveltové?

Je to směs faktů a fikce, kde autorka čerpá z miliony životopisů, výzkumu. Poznámky na konci knihy jsou vždy zajímavé. Hledala jsem informace o hlavní hrdince, její jméno je opředeno řadou legend a uvádí mnoho informací. Moderní historici se zaobírají pátráním po skutečnostech někteří se domnívají, že příběhy hrdinky jsou postaveny více na smyšlených informacích než na pravdě...
Ale pro mě je důležitý příběh, který napsala autorka a ten se ji povedl a já nemůžu jinak než dát opět 5* a vřele doporučuji!!!

Kate Quinn
americká, 1981