Diamantová sekera

Diamantová sekera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324099/mid_diamantova-sekera-WLO-324099.png 5 318 75

Pohádky národů Litvy, Lotyšska a Estonska se neliší svou thematikou od pohádek našich. I v tomto kouzelném světě příběhů jsou lakomci, bohatí a nadutí páni, i chytrá zvířata a ptáci, především však stateční lidé čistých srdcí, jinoši a dívky, kteří pro dobro druhých bojují a vítězí nad zlem svou neohrožeností, skromností a statečností. I v nich je uložena lidová moudrost, důvtip a odvaha, ušlechtilost i bohatá fantasie. Mají také svůj svéráz, své vlastní kouzlo a poezii, které hluboce zapůsobí na čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Skazki narodov Pribaltiki , 1953

janina66
10.12.2020 4 z 5

Díky mým oblíbeným čtenářkám, i já si vzpomínám, že tuto knihu pohádek mám v knihovně. Četla jsem ji v dětství sama a dcerám jsem ji předčítala. Jsou sice trochu jiné, ale děti baví.

TaLu
09.12.2020 4 z 5

Oblíbená kniha pohádek mého dětství. Zřejmě ty pobaltské vycházet mohly. Ale dětským učím je jedno, zda je v pohádce král nebo car. Myslím že k mým nejoblíbenějším patřila pohádka Tři koně. Krásné ilustrace. Dnes jsem si při třídění knih oživila vzpomínky. Trochu mě zarazilo kolik je tam pohádek smutných, ano i se špatným koncem se najde. Snad nebudou tyto pohádky moc kruté, až je budu číst vnukům. Na druhou stranu - nepamatujeme si nejvíce právě tu atmosféru, kdy nám někdo milovaný četl pohádku? O tom pohádky jsou.

Abukšákul
24.11.2020 5 z 5

Super. I přesto, že jsou staré, jsou výborné =) Moc se nám líbily =)

m_martina
29.10.2020 5 z 5

Hezké pohádky, pro nás možná trochu nezvyklé a exotické, ale dětem se líbí stále.

RADOST
11.10.2020 4 z 5

Kniha mého dětství. Vzpomínám, jak mě před šedesáti lety ty pohádky okouzlily.

jarka5999
21.09.2020 5 z 5

Nádherné pohádky a krásné ilustrace

draka
15.09.2020 5 z 5

Pohádková knížka z padesátých let byla námi dětmi tak čtená, že se rozpadla a poztrácely se listy. Už jako dospělý jsem si pořídil novou pro své vlastní děti, až budu někdy nějaké mít. Nádherné pohádky, a tyto mezi ně patří, velmi rád čtu vnoučatům. Poslouchají ani nedutají.

666Jitka
10.05.2020 5 z 5

Tato kniha baltských pohádek patřila v mém dětství k mým nejoblíbenějším.

Luigi1
07.05.2020

Mám takové zpestření,hlídám vnučky a tak čtu a čtu.Je pěkné být opět v pohádce

nicolettkaa
27.04.2020 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších pohádkových knížek z mého dětství. Po letech jsme si s přítelem dali repete. Přestože nás už některé pohádky tolik neoslovily, celek musím hodnotit pořád kladně. Některé příběhy jsou nepřekonatelné (Mráz a Mrazivec je má oblíbená).

Venda32
19.02.2020 5 z 5

Zpočátku krátké pohádky ideální před spaním, zhruba od půlky pohádky delší. To je ale nepodstatné. Důležité je, že se jedná o pohádky čtivé, hezké, které se dceři líbily.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

To jsou pro mě top pohádky ,které mě naplno vtáhli do čtení ...Ty byli moje nejoblíbenější...Při čtení jsem se jako malá dostala úplně do jiného světa...

svarnyp
01.12.2019 4 z 5

Neotřelé a zajímavé pohádky, které někdy připomínají české pohádky (např. proč je moře slané), ale často jsou tak zvláštní a nezvyklé, že je radost je číst. Občas, pravda, jsem si nebyl jist tím, co je vlastně poselstvím dané pohádky, ale i tak jsou to skvělé pohádky na čtení na dobrou noc u kterých originalita zabaví čtenáře a pohádka uspí posluchače.

Petja
12.08.2019

Pohádky mne v dětství moc nebavily, líbily se mi spíše foglarovky a knížky "o dětech". Diamantovou sekeru jsem sice dostala až ve třetí třídě, přesto jsem si ji hned zamilovala a někdy jsem po ní sáhla i na vysoké. Stejně jako v českých pohádkách je v nich moudrost a dobro vítězí nad zlem, ale přesto mají větší "šmrnc".
Teď jsme po nich znovu sáhly s pětiletou dcerou a jsme obě nadšené. Řadu pohádek čteme několikrát. Má nejoblíbenější je Hoře přehoře, Jak dal Stepas pánovi za vyučenou a Proč je voda v moři slaná. Nádherné ilustrace tu krásu korunují.

MOu598
01.07.2019 5 z 5

Asi 30 pohádek, většinou krátkých s pěknými obrázky.
Kniha mého dětství. Moc pěkné.
Citát:
"Co je na světě nejrychlejší?
Co je na světě nejdražší?
Jak velký je Měsíc?"

engai
07.04.2019 5 z 5

Překrásné pohádky s myšlenkou, čtivě psané, senzačně ilustrované. Nemám co vytknout.

Lucissia
24.02.2019 5 z 5

Klasika mého dětství, četla jsem ji sama několikrát. Teď jsem si dala repete se svými dětmi a opět úspěch jako hrom. A nádherné ilustrace, jaké se dnes hned tak v dětských knihách nevidí. Srdcovka. :-)

Chesterton
22.10.2018 4 z 5

Bavila mě:) ilustrace moc fajn. Lehká exotika tenkrát pro mne :)

Allena24
28.08.2018 5 z 5

S knihou se známe léta, ale až dnes jsem se stala její hrdou majitelkou. Připomněla mi mé dětství. Je to krásná kniha a ty ilustrace....prostě nádhera.

Madli
05.08.2018 5 z 5

Snad nejkrásnější kniha kterou jsem četla. Hrozně hezká!!!