Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.575

Diabolik (1.)

The Diabolic (2016)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

MerMinGwendol

Zajímavá apokalyptická romance

JajaCZ

Zaujímavé scifi dielo z pera ženskej autorky. Krásne vystavaný svet a detaily, no jednanie postáv mi pripadalo v niektorých chvíľkach naivné. Viem, že je kniha určená mladším čitateľom, no bohaté slovné popisy a zložitosť sveta by mohla byť použitá aj u knihy určenej pre staršiu vekovú kategóriu. Každopádne som si čítanie užila a bojím sa pokračovania. Mne by toto ako samostatný román stačilo. veľmi kladne hodnotím koniec, ktorý nie je úplne očakávaný a typický.

AnnaAm

Jedným slovom PECKA. Kto neprečíta nepochopí. Žiadne klišé žiadna klasická romantika. Všetky postavi som si obľubila kladné aj záporné. Dej gradoval už od prvej stránky. Je to typ knihy od ktorej sa nemožete odtrhnúť pokial ju nedočítate. Dúfam, že bude preložená aj druhá časť.

kalinkacz

YA scifi na trhu obecně moc není, ale co se mi zatím dostalo do rukou stálo absolutně za to! Tahle kniha je pro mě jednoznačně jednou z nejlepších, co jsem v roce 2017 četla (přečetla jsem 170+ knih)... Čtivé, napínavé, rozhodně žádné klišé, neprůhledné a kruté.. Autorka je nemilosrdná a já si užila každou větu! Prosím čtěte tuto knihu, ať u nás vyjde další díl!

Ditules

Příběh o dívce kyborgovi, která v sobě nakonec objevila více lidskosti, než si sama myslela. Velmi čtivé a zajímavé.

andrea4315

Líbilo se mi to. Je to čtivé, přečteno za 1 den. Hlavní hrdinka sympatická. Našlo by se tam i téma k zamyšlení - co dělá člověka, člověkem... duše? Trochu mi to prostředím připomnělo Měsíční kroniky od M. Meyer, ale je to celé vyprávěno pouze z pohledu hlavní hrdinky. Což je možná asi důvod, proč to není na 5 hvězd. Něco tomu chybělo, aby ten romantický vztah lépe zapadl.

Sarah11

Vzhledem k tomu, jak všichni tuto knihu vychválili do nebes, jsem byla spíše zklamaná. Kniha má velmi zajímavý námět, krásný bohatý jazyk, skvěle promyšlený svět, ale něco mi tam prostě chybělo. Dle mého se nejméně do půl knihy v podstatě nic zásadního nestalo a ač svět, který autorka stvořila, je velmi zajímavý, nestačí to. Chce to nějakou akci, nějaký pořádný zvrat, který jsem tam bohužel nenašla. Konec byl ale oproti tomu opravdu skvělý, promyšlený a dotažený do posledního detailu, což se ne v každé knize povede. Vývoj Nemesis se mi taky moc líbil, nebylo to přehnané, ale naprosto nenucené a přirozené a zároveň se z ní nestala ubrečená romantička. Co se týče Tyruse, stále mi nějak neseděl jeho věk. V knize na mě, vzhledem k jeho přemýšlení a všem intrikám, které předvedl, působil spíš jako nejméně třicetiletý, ne devatenáctiletý. Vím, že v YA literatuře to takhle funguje, ale tady už mi to přišlo mírně přehnané. Sidonia mi naopak, vzhledem k jejímu postavení, přišla neskutečně naivní, ale nejspíše to tak bylo zamýšleno.
Když to shrnu, čekala jsem víc, ale možná že jsem se jen nechala ovlivnit hodnocením ostatních a hodnotila bych lépe, kdybych neměla tak vysoká očekávání. Knihu ale rozhodně nezatracuji a určitě se pustím i do dalších dílů.

Attia
31.12.2017

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

Anastazie0810
30.12.2017

Jedno z největších překvapení pro mě v roce 2017... začátek je dlouhý a zamotaný, ale po chvíli Vás to vtáhne do světa pro mě zcela unikátním..Nemesis jsem fandila do poslední chvíle..a konec ?...Já jsem ho hltala jedním dechem. Připomnělo mi to knihu od Veronicy Roth - Čáry života, která byla stejně skvělá a napínavá.
Tahle kniha mi stála opravdu za koupi.

Rea6
29.12.2017

Originální a úžasný příběh.

Tucaka
27.12.2017

Ze začátku pro mě bylo velice těžké pochopit vztahy mezi několika rody. Pletly se mi jména - Sidonia von Imperian a Imperátor? Možná někdy trochu zavádějící.
Každopádně vykreslení budoucnosti, otázku náboženství a technologie bylo naprosto fascinující.
Kdybych mohla ohodnotit více hvězdičkami, rozhodně bych neváhala. Je až neuvěřitelné, jak mě dokázala kniha přikovat k sedačce a nutit číst dál a dál.

Kuki007
26.12.2017

Kniha sice má skvěle propracovaný svět a je plná zvratů, ale čekala jsem asi trochu jiného. Změna hlavní hrdinky z téměř robota na někoho téměř lidského byla sice uvěřitelná a nenásilná, ale nakonec mi vadily veškeré manipulace, které se sice postaraly o většinu zvratů, ale na mě už to bylo trochu moc (i když to možná podporuje opravdovost knihy, což se na druhou stranu u YA musí ocenit. :))
Hodnotila bych asi výš, ale vzhledem k tomu, jaký byl kolem knihy humbuk jsem spíše zklamaná.

Peťule159
16.12.2017

Boží, úžasný....Je to velice zajímavý příběh, plný zvratů ale občas i předvídatelný. Klidně bych si to přečetla znovu :)

Aelin.
14.12.2017

Naprosto dokonalá kniha, která rychle vtáhne do děje a nepustí až do samotného konce.

karca5233
13.12.2017

Tak kde začít.... No asi tím že mohla být autorka více nápaditá co se týče příjmení postav a názvů... A jinak je to jen a jen samá chvála, naprosto super rozvoj Nemesis probouzení jejich citů a emocí... Překvapily mě ty zvraty a ta propracovanost tahů jeden proti druhému... Jednoznačně doporučuji a určitě bych si moc ráda přečetla další díl nebo jinou knihu od autorky :-)

ciaram
09.12.2017

V žánru young adult příjemné překvapení. Výběr světa (vesmíru) je neotřelý, byť sama autorka přiznává inspiraci římským impériem. Příběh pohánějí nečekané zvraty i překvapivá úmrtí. Po přečtení anotace jsem očekávala, že Nemesis bude tak trochu kyborg (stroj na zabíjení bez emocí), ale naštěstí to nebylo tak horké. Hrdinka projde uvěřitelnou proměnou, protože jí její stvořitelka opravdu nešetří. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, tak mě to chytlo. Ale rozhodně je škoda, že to autorka nepsala pro dospělé čtenáře - mohla by se vyřádit daleko víc. 90 %

evilunicorn
03.12.2017

Tak u téhle knihy jsem trochu na rozpacích.Uvědomuji si,že je určena mnohem mladším lidem než jsem já,a ještě k tomu spíš ženskému pohlaví,takže moje hodnocení se asi bude lišit.Předně,obrovské plus je vesmír,ve kterém se děj odehrává.Vše je vymyšlené do nejmenšího detailu,kdy vám před očima rotují hvězdy,explodují planety a cestují hyperprostorem vesmírné lodě.Také musím ocenit politickou zápletku a střety z toho vyplývající.Nicméně,samotná postava Nemesis mi prostě přijde hodně zmatená,potácející se od touhy zabíjet po touhu milovat,příliš patetická.Nemám nic proti milostným zápletkám ve sci-fi(koneckonců,bez lásky bychom neměli Darth Vadera,že),ale tady to té knize vysloveně ublížilo.I tak je to ale pořád hodně silný nadprůměr,a druhý díl si jistě přečtu.

KristynaJankova
19.11.2017

Opravdu jedinečná knížka. Fantasy moc nemusím, ale tohle mě hodně zaujalo. Když jsem ji poprvé uviděla, věděla jsem že ji musím hned mít, aniž bych věděla o čem je :D
A moje intuice fakt nezklamala. Doporučuji.

Andreanis
15.11.2017

Prostředí této knihy je opravdu fenomenální. Jedná se o prvotřídní, čistokrevné sci-fi.
Tak a teď to hlavní. Opravdu mě dostalo sledovat postupný vývoj Nemesis z vražedného stroje nijak se nelišícího od terminátora, do milující ženy. Ještě jsem se nesetkala s takto propracovanou postavou. Bohužel mi Nemesis přišla jako nejzajímavější postavou. Ostatní postavy působily poměrně fádně a některé pasáže mě vyloženě nudily.
Příběh sám o sobě je poměrně přímočarý, ale rozhodně zajímavý. Sice jsem naprosto věděla jak to dopadne, ale i tak jsem se od čtení nemohla ani na okamžik odtrhnout.
Takže celkově se jedná o výbornou knihu s úžasným prostředím, napínavým příběhem, výbornou hlavní hrdinkou a velmi skvěle popsaným krvavým masakrem.

ajak
02.11.2017

je to uplně jiný příběh než které poslední dobou vycházejí, je to velmi čtivé a pro mě velice zajímavý pohled jak by mohla vipadat budoucnost světa :D vím asi sem se do toho trochu moc zabrala, ale každopádně velice doporučuji :)

tyna_kk
02.11.2017

Sci-fi kniha s úžasně promyšleným příběhem a zajímavé hlavní postavy. Není zde nouze o napínavé okamžiky, i nečekané zvraty. Už dlouho jsem žádnou knihu nepřečetla s takovou chutí a nadšením.

OndřejMergl
15.10.2017

Na knize mě nejvíc fascinovaly filozofické otázky, zdali mají diabolici stejné právo na život, jako běžní lidé, a čím se vlastně odlišuje člověk od vyspělého stroje.

Hlavní postava Nemesis v průběhu knihy přirozeně smazává právě tyto hranice a čtenář se zatajeným dechem sleduje, jak se chová a přemýšlí čím dál více lidštěji.

Atmosféru příjemně dokreslovalo vesmírné prostředí galaktického senátu, které mi lehce evokovalo vzpomínku na Star Wars.

Celkově mohu knihu doporučit jak těm, kteří mají rádi napětí a krev, tak těm, které naopak potěší romantická linka či otázky ohledně smyslu existence.

IvankaM
15.10.2017

Panebože to byla jízda!
Bylo to naprosto úžasné! Strašně moc se těším na druhý díl.
Dovolím si říct, že jsem nic podobného nečetla. Skvělý nápad a originalita.
A ta obálka!

DariDerek
12.10.2017

Tak mi se tohle líbilo. Pokud jste si oblíbili Iluminae, Diabolik si oblíbíte taky. Není tady sice tak úžasné zpracování, ale příběh je veden plus mínus stejnou cestou. :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/10/diabolik-s-j-kincaidova.html

mmmisulka.r
10.10.2017

Ach jo, snad nebudu jediná, ale podle mě je to jedna velká vesmírná slátanina :-(. Nepropracované, některé věci nejsou řádně vysvětlené, je to takový velký miš maš...
Po přečtení pár stran jsem přemýšlela o čem to vlastně čtu. Univerzální voják v sukních? Na Nemesis by mohl být pyšný i samotný A. Schwarzenegger. Intriky tu sviští galaxií jako v GOT. No nic...
Kniha jistě nadchne spoustu fanoušků sci-fi literatury, ale já se mezi ně bohužel neřadím. Zkusila jsem to, zase jsem okusila něco nového, ale dál už moje hranice nezajdou. Myšlenku i nápad kniha nepostrádá a já věřím, že ji mnozí ocení lépe než já.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček!
Tři hvězdy jen s odřenýma ušima!