Diabolik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.4308
Série:

Diabolik (1.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Orig. název:

The Diabolic (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Diabolik

Přidat komentář
Denisa153
14. června

Že já se vždycky řídím podle recenzí. Čekám naprostou pecku a ono nic. Bylo to psáno stylem, že mi v podstatě bylo úplně jedno co se tam děje. Je zajímavé, že u knih některých autorů ani nedýcháte napětím, i když víte jak to dopadle, ale tady prostě nic. Jen jsem čekala až už bude konec. Nijak jsem ani nepostřehla ten moment kdy se do sebe zamilují - což mi taky přišlo celkem divné. Roky nemohla milovat a nejdenou je bláznivě zamilovaná? No znovu bych si určitě nepřečetla.

alekis
27. května

Příběh má, podle vysokého hodnocení, spoustu nadšených čtenářů, či spíše čtenářek. Je to totiž ve skutečnosti romance, jenom trochu ozvláštněná kulisami fantasy. Takže každý, kdo se dá do čtení, by s tím měl počítat.
Navíc - maličkost ke stylu vyprávění. Někteří autoři píší tak, že člověk cítí každé slovo, každý obrat, všechno to spolu hraje, zvučí, zní... Tohle si jenom tak pomalu kráčí, žádná velká sláva.
Hlavní hrdina je sice urostlý, svalnatý a krásný, a hlavní hrdinka - diabolik - je neobyčejný mix geneticky stvořeného zabijáka a dívky toužící po lásce, ale něco tomu chybí... I když dramatický závěr tomu přidá jednu *.
Budiž. Nelámejme nad Diabolikem hůl. Věřím, že mladé a mladší čtenářky si čtení naplno užijí :).

mrousek
08. května

Takže jak popsat kniha Diabolik?
Pravděpodobně jako něco naprasto geniálně napsané, vymyšlené a celá tahle kniha mě uchvátila, jako dlouho žádná. Autorka psala naprosto dokonale, v kapitolách se dalo vyznat a především text byl neskutečně čtivý - rozhodně jí závidím, že tak krásně píše.
Děj nestál na místě, ale neustále se posouval kupředu a konec byl velkolepý - hltala každé slovo a byla jsem jak překvapená, tak i udivená (v dobrém slova smyslu), jak to vlastně všchno dopadlo.
Takže pokud máte rádi fantasy a sci-fi, tenhle příběh rozhodně neodkládejte!

LiLLu
26. dubna

No, knihu jsem několikrát na zacatku odlozila, ze je to pro me moc YA. Aurorce stačilo pet slov aby vytvorila šílene nebezpecné imperium a tech pet slov opakovala na kazde strance aspon trikrát, neli víckrát. Pokus o vytvoreni imperia v budoucnosti nevim kolik rok,ji moc nevysel. Dokázala se motat jen ve slovech imperium, imperator, excesori atd...z toho vseho jste meli mit dojem jak jsou kruti, nebezpeční a kdovicojeste...Zápletky aby jste meli pocit ze nemuzete verit nikomu ji moc nesly, velice předvídatelne a opravdu jednoduche...
Závěrem toto je velice light imperium s lovestory pro mlade:-))))
vic se mi to ani rozebirat nechce, do druheho dilu nejdu.

Destnik
22. dubna

Knížka za mě bezvadná. Nemohla jsem se utrhnout, bavila mě ta nepředvídatelnost a to jak nic pořádně netušíte. Nejvíc mě ale nadchla ta myšlenka, že lidstvo už dospělo tak daleko, že bylo potřeba se zase o kus vrátit. Luxus

Charmedka
13. dubna

Ač mě kniha bavila, hlavně mě zajímalo, co bude dál, jak se příběh vyvine, tak se mi četla velmi obtížně. Strávila jsem u ní víc jak týden, stránky vůbec neubývaly, četla se mi pomalu a bohužel nejhorší je, že ač jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne, neměla jsem tendenci ji otevřít při každé volné chvilce a pokaždé mi dělalo problém navázat.

Rozhodně ale kniha není špatná, naopak. Příběh je zajímavý, navíc naprosto nepředvídatelný, absolutně netušíte, kdo je ten opravdový padouch, nedá se nikomu věřit, přesto jsem občas měla pocit, že to nedočtu. Pokračování si ale určitě přečtu ráda, jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Mikky01
15. března

Diabolik je kniha, na kterou jsem se víc než dost těšil. Celou knihu jsem si užil, už jen přečtení za pár dní je důkazem toho, že se jedná o opravdu čtivé a docela překvapující dílo. Protože některé události, které se staly, bych nečekal ani ve snech. Tím si mě autorka získala ještě více. Líbil se mi její styl popisu prostředí, ve kterém se nacházeli hlavní hrdinové i to, jak se věnovala důmyslným věcičkám, které obklopují jejich každodenní všední život.

rampapa
05. března

Wow.Čekala jsem něco jako v obyčejných sci-fi knížkách. Ale tohle jsem teda fakt nečekala. Už od začátku jsem si velmi oblíbila Nemesis. A sledovala jsem(nebo spíš hltala jsem stránku po stránce) jak to ani bude až do konce knížky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.
Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi knížky o sci-fi.


Štítky

pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Autor a jeho další knihy

S. J. Kincaid

S. J. Kincaid
americká

Podobné knihy

Kniha Diabolik je:

v Právě čtených13x
v Přečtených359x
v Čtenářské výzvě20x
v Doporučených43x
v Knihotéce189x
v Chystám se číst292x
v Chci si koupit87x
v dalších seznamech8x