Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.4267

Diabolik (1.)

The Diabolic (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Betti
26.12.2018

Chvíli mi trvalo, než jsem se vžila do toho světa a pochopila, jak to tam funguje a rozdělila si v hlavě postavy. Ale poté už šlo čtení velmi rychle. Nemesis se setkávala se spoustami osobami a nikdy jste úplně nevěděli, komu věřit. S hlavní hrdinkou jste se celou dobu poznávali a všímali si, že se postupem času "zlidšťuje", i když byla jen stroj. Zároveň tam byla hezky zformulována myšlenka, že když se přestaneme v budoucnu zajímat o to, co je kolem nás a jak to funguje, upadneme do zapomnění.

pobijecmuch
06.12.2018odpad!

Toto nestojí, ani za komentář. Bohužel, až později jsem se dočetl, že je to literatura pro hodně mladé dívky. A mladý nejsem a dívka už vůbec ne. Takže nazdar, bazar.

Lenka.Vílka
03.12.2018odpad!

Hezká obálka, hrozný obsah. Ale má to 87%, takže je logicky chyba ve mě, že? S knihou to nemá nic společného. Jasně...

Vercatko91
30.11.2018

Asi první sci-fi kniha co jsem četla a i když je psána pro young adult skupinu, tak mě vyloženě nadchla, nemohla jsem se odlepit a stránka za stránkou mi dost ubíhala, až mi to bylo líto :D ale už se těším na druhý díl :) určitě doporučuju!

Půca4
24.11.2018

Abych řekla pravdu, sci-fi literaturu nečtu. Něco mě ale navedlo vzít knihu v knihovně do ruky, půjčit si jí a dokonce přečíst. K mému překvapení nelituji. Když beru s nadhledem vesmírné prvky (galaxii, roboty, planety a lodě), které mě moc nenadchly, tak se mi příběh skutečně moc líbil! Postavy, motivy, děj, zpracování. Fakt paráda. Knihu jsem hltala a oceňuji klasickou romantickou zápletku. Bez ní by to nebylo ono. Konec mě dostal do kolen, byla jsem příjemně překvapena a knihu jsem dočetla velice spokojená. Já vždycky fandím dobru. Druhý díl bych nečekala, ale když už je na světě, ráda si ho časem přečtu.

Purple7
19.11.2018

Přiznám se, že vesmírné sci-fi příliš nevyhledávám. Ze začátku knihy jsem s tím proto měla nemalý problém. Nicméně nakonec mě děj i hlavní postavy hodně bavily a nebýt někdy až klišoidní romantické zápletky (uznávám, byla tam asi třeba, ale popsat by se to dalo tak nějak normálně, ne?), tak bych dala plný počet. Sice jsem tak nějak čekala, že s (pravou) Sidonií to asi nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo, nicméně ostatní intriky a dějové zvraty jsem naprosto neodhadla, za což jsem poslední dobou fakt ráda. Mám před sebou druhý díl a ani se mi do něj nechce. Zakončení tohoto prvního mi naprosto vyhovuje.

*Pájuše*
05.11.2018

Tohle není kniha, kterou byste chtěli mít v knihovně. Tohle je kniha, kterou MUSÍTE mít v knihovně! :D Jak nejsem zastáncem sci-fi,... tohle mi sedlo! Fakt jsem si knihu užívala. Hlavní hrdinové jsou tak realističtí, sympatičtí a neskutečně jsem si jejich přestřelky užívala. Autorka postavila knihu na velmi silném základu. Samozřejmě pár vratkých pilířů se najde - co se vlastně stalo s naší civilizací, jak ji známé a dalších věcí, které říci nemůžu, protože bych vyzradila pár spoilerů :-/
Kniha se četla bez dechu, stránka za stránkou. Konec mi přišel trochu moc hrr, mohl být trošku více rozepsán a celkově i to, jak na jedné stránce čtete o nenávisti a prázdnotě v srdci hlavní hrdinky, na straně druhé už je její srdce plné něžnosti. To mi trošku nesedlo. Kniha si ale i tak zaslouží své čestné místo v knihovně!

misowi84
05.10.2018

Diabolik je úžasná kniha, která mě chytla již od samého začátku.
Hlavní hrdinku Nemesis jsem si okamžitě zamiloval.
Možná bych ani nemusel mít pokračování..
Jelikož mi konec naprosto vyhovoval :-)

Nesmím zapomenout poděkovat knihomolce, od které jsem knihu
dostal :-)

anishta
26.09.2018

Tohle bylo báájo, skvělý příběh, plný napětí, nějaké té akce a s kapkou romantiky. Poslední strany byly dost o nervy, ale konec byl perfektní. Jinak Nemesis se stylově mstí! :D Nějak si ale nedokážu představit co bude v dalším díle, ale tak nechám se překvapit a určitě ho přečtu. ;) Jooo a miluju Tyruse :D

jaspis
25.09.2018

Kdo by to řekl, že se mi bude líbit YA fantasy? Ale ano, ano, ano. Chytlo mě to už na začátku, kdy se Nemesis naučila milovat Sidonii a pustilo až brzy ráno, když jsem knihu dočetla.
A typla bych si, že Tyrus bude pěkný had...

SmallSue30
24.09.2018

Tahle knížka je vážně skvělá! Máma mi ji dala k Vánocům a já jsem její čtení dlouho odkládala, vlastně ani nevím proč. Měla jsem ji na dovolené a na táboře, je to vážně skvělý zabiják času. Obálka vypadá krásně, co se týče grafického zpracování, myslím, že ten motýl u každé kapitoly by mohl vypadat lépe. Určitě vřele doporučuji.

danyinsidebooks
08.09.2018

Jo, tahle knížka si tu chválu zaslouží, protože jí nemám co vytknout a i přes vysoká očekávání mne nadchla.

Lenka_S
08.09.2018

Na úvod musím říct, že sci-fi je žánr, který nečtu. Nebaví mě lítání v kosmu a postapokalyptické příběhy. Do Diabolika jsem se pustila jen proto, že jsem se nechala vyhecovat partou kamarádů ke společnému čtení. Úvod knížky byl pro mě hotovým utrpením. Nebavilo mě to, ztrácela jsem se v té jejich hierarchii, ale vzhledem k tomu, že knihy neodkládám byla jsem rozhodnuta se tím prokousat a dobře jsem udělala. Zhruba od 10 kapitoly mě příběh dokonale pohltil a musim říct, že jsem naprosto unešena a moc se těším na další díl.

GinaKicaid
07.09.2018

Myslela jsem, že půjde o uzavřenou knihu - 1. chyba.
Myslela jsem, že to bude průměr, vzhledem k množství knih, které mám z tohoto žánru přečtených - 2. chyba.
Třetí chybou bylo mé bláhové očekávání, že Tyruse někdy POCHOPÍM...
Ale rozhodně můžu doporučit. :) Dokonce se i těším na další díl. Diabolik mne velmi příjemně překvapil... Co víc dodat.

06.09.2018

Naprosto super. Celkový nápad se mi opravdu zalíbil a kniha se četla v podstatě sama. Opravdu super. Mohu jen doporučovat a těšit se na druhý díl.

EngliTer
05.09.2018

Úplně top to nebylo, začátek byl dost nudný, chvílemi jsem uvažovala, že dokonce knihu odložím, ale nakonec jsem ten začátek překlenula a pokračovala. A bavilo mě to! Sidonie mi teda lezla krkem už od začátku, neměla jsem ji vůbec ráda, Nemesis mi chvílemi přišla taková až moc citově rozpolcená na diabolika, Tyrusovi jsem už od začátku nevěřila ani nos mezi očima, myslím si, že se z něj v dalších dílech vyklube pěkný hajzlík ... Uvidíme, co přinesou další díly.

KatnissLavender
01.09.2018

Knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Je celkem originální a čtivá, ale rozhodně ne tak dobrá, abych se k ní někdy v budoucnu vracela...

Kačkaknihomol
30.08.2018

Velké BOOM se u mě úplně nekoná, ale přeci jen, kniha "Diaobolik" stojí za to! Pamatuji si ještě ty doby, kdy z toho byli lidi úplně odvaření, tak jsem tuhle knihu pár měsíců ignorovala, že se k ní vrátím později. Přeci jen jsem ji přečetla, s klidným srdcem však můžu říct, že se jedná jen o lehce nadprůměrnou fantasy.

Prvních stránek to mělo hezky našlápnuto, mělo to jiskru. Ta se postupně trochu ztratila, stejně se to ale četlo výborně. Popravdě jsem se trochu bála o hlavní hrdinku, aby se z chladnokrevného zabijáka nestala rázem přecitlivělá puberťačka, ale ne, její změna není uspěchaná, je logická a postupuje přirozeně. I další postavy jsou hezky napsané, chovají se tak, jak by se v reálu doopravdy chovali. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že najednou Tyrus i Sidonie milovali Nemesis, čímž vznikl trochu divný milostný trojúhelník.

K ději. Z toho jsem byla po celou dobu trochu skeptická, povstalci jsou v YA celkem zásadou, bála jsem se, že se to zvrhne v takové to hloupé klišé, a ono, kupodivu, nezvrhlo! Sice dějová linka v polovině trochu skřípe, pak ale plyne hladce, i spor mezi dvěma stranami je vcelku logický- jedna z nich prahne po poznání, protože ví, že se jejich svět jinak řítí do hlubin, ta druhá, z valné většiny aristokratická, to druhé straně zakazuje, protože ví, že s novým poznáním přichází i nová politická strana. Navíc, proč se zahazovat s učením, když ti celý život můžou upravovat ksicht a tělo, k tomu můžeš používat různé omamné látky, tak proč se vzdělávat? Celé to plyne poměrně klasicky, na závěr ale autorka pěkně zamíchala kartami, dá se to ale pochopit.

Nejsem z Diabolika odvařená tak, jako většina lidí, ale pořád to byla moc milá kniha. Četla se hezky a hlavně- měla logiku! A tuhle věc někdy v YA knihách nenalézám.

Aurorita
29.08.2018

Kniha byla velmi originální a čtivá, styl autorky mi neskutečně sedl, děj ubíhal velmi rychle a svižně. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je toto to pravé pro mne, ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a byla to skvělá jízda. U knihy se určitě nebudete nudit, je plná všelijakých zvratů (některé jsou předvídatelné, jiné dosti překvapivé) a krásně celou dobu plyne, nemám pocit, že bych se u nějaké části vyloženě nudila.

Jass
28.08.2018

Ani nemůžu vyjádřit jak moc mě tahle kniha překvapila, čáštečně to bude tím, že jsem nečekala moc, ale stejně...
V první čadě naprosto netradiční a skvěle vykreslená hrdinka. Mám ráda psychologické zvláštnosti v knihách a tohle je skvěle zvládnuté.
dále už se SPOILERY
Miluju Tyruse, trošku mě mrzí, že to jeho šílenství nebylo trochu propracovanější, protože mi vcelku rychle došlo, že je to celé fake, ale stejně oceňuji ten nápad. Navíc miluju blázny a jinak vyšinuté osoby v knihách (popřípadě filmech, seriálech...). Zkrátka láska na první pohled, je pravda, že když přestal předstírat šílenství, tak mi přišel super trochu míň, ale... ehm, pořád se "bylo na co dívat".
Jinak plusové body si získává i autorčina bezcitnost, nechci to o moc víc rozvádět, protože stoprocentně existují i jiní lidé jako já, kteří nedokáží odolat a čtou si i komentáře označené spoilery. Ano, mluvím o Tobě.
Co mě trochu mrzí je závěr, kde si myslím, že se autorka vydala nejjednoduší cestou, která ale dle mého názoru nebyla potřeba a navíc to bylo trochu klišé... Jakože znáte to, taková ta věc, jak se to těsně před koncem hrozně pokazí, hrdinka hrdinovi nedůvěřuje... Jako vážně? Není to trošku odbytý konec skvělé knihy? Nicméně, i přes to si myslím, že to bylo skvělé. A to ani nemluvím o skvěle vybrané obálce.
P.S. Překvapilo mě, že je víc dílů, podle mě by to takhle klidně mohlo skončit... Na tu druhou se asi úplně nebráním...

Julinka679
21.08.2018

Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nečekala jsem, že to bude tak čtivé. Diabolik je sci-fi, romantická ale i drsná kniha, která se vážně povedla.
Možná bych některé věci vynechala (například scénu s Leather) jelikož se jedná o "Dívčí román" ale to jsou jen drobnosti.
I tak si ale Sidonii a její Nemesis zamilujete a budete jejich příběh hltat tak jako já :-)

AgnessN.R.
18.08.2018

Mně se kniha líbila, byla čtivě napsána, ale místy byla snadno a jednoduše nechutná.
Ale kromě sci-fi akce, napětí, se mi líbila jedna myšlenka knížky:
Život nekončí s životem nejmilovanější osoby.

vandalindakova
06.08.2018

Příběh byl zajímavý. Chvílemi předvídatelný, a chvílemi naopak ne. Kniha mě celkově celkem zaujala a dobře se četla.

LuScha
04.08.2018

Až do poloviny knihy se tam nic nedělo, ten konec byl zvláštní, celkově se mi ta kniha nepřipadala jako dobrá.

bara2004
22.07.2018

Kniha mě příjemně překvapila. Fantasy mě nikdy moc nelákalo, ale Diabolik bylo příjemné čtení. Nemesis mi sedla okamžitě a její postavu jsem obdivovala až do konce. Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a jen tak ho nepustí. Konec byl trošku uspěchaný a upřímně mě trošku zklamal po tak úžasném ději, který se odehrával. Taky myslím, že to není úplně kniha pro mladší. Co si budeme povídat, Nemesis plánovala zabít skoro každého a některé další postavy měli taky dost temné stránky. Za mě 4*

Anne Leyyd
14.07.2018

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

Lily-fairy
13.07.2018

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

Lokina
01.07.2018

Diabolik mě hodně překvapil a z knihy mám velmi příjemný pocit.
Svět, který autorka vykreslila, je hodně temný, nepředvídatelný a svým způsobem i krásný, zvláště ty části, které popisují život ve vesmíru na veliké lodi.
Příběh odsýpal svým tempem, byl čtivý a svižný.
Postava Nemesis byla dobře napsána, její charakter mě bavil a byla příjemnou změnou v té záplavě hrdinek v YA literatuře.
Konec mi přišel uspěchaný a ani nijak sem si ho neužila. Proto věřím, že druhý díl začne tam, kde první skončil. A modlím se, aby nastavil takovou úroveň jako jeho předchůdce. :-)

JanaT.
29.06.2018

Jak v poslední době čtu spíš jen fantasy, prišla mi změna prostředí za vesmír vítaná. Kniha se čte dobře, děj má spád, o překvapivé momenty není nouze. Téma probuzení citů u umělé bytosti mě pobavilo, i když některé momenty jsou až moc sladké...

Eleanor-ka
12.06.2018

Ačkoli už dlouho od nakladatelství Fragment toho příliš moc nečtu, toto bylo celkem zajímavé překvapení - vzhledem také k okolnostem, že sci-fi a podobné vesmírné záležitosti nejsou mým šálkem kávy. Prima nápad, napínavé zpracování a úžasná obálka, viďte? :) Oddechová záležitost.