Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.4191

Diabolik (1.)

The Diabolic (2016)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Anne Leyyd

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

Lily-fairy

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

Lokina

Diabolik mě hodně překvapil a z knihy mám velmi příjemný pocit.
Svět, který autorka vykreslila, je hodně temný, nepředvídatelný a svým způsobem i krásný, zvláště ty části, které popisují život ve vesmíru na veliké lodi.
Příběh odsýpal svým tempem, byl čtivý a svižný.
Postava Nemesis byla dobře napsána, její charakter mě bavil a byla příjemnou změnou v té záplavě hrdinek v YA literatuře.
Konec mi přišel uspěchaný a ani nijak sem si ho neužila. Proto věřím, že druhý díl začne tam, kde první skončil. A modlím se, aby nastavil takovou úroveň jako jeho předchůdce. :-)

JanaT.

Jak v poslední době čtu spíš jen fantasy, prišla mi změna prostředí za vesmír vítaná. Kniha se čte dobře, děj má spád, o překvapivé momenty není nouze. Téma probuzení citů u umělé bytosti mě pobavilo, i když některé momenty jsou až moc sladké...

Eleanor-ka

Ačkoli už dlouho od nakladatelství Fragment toho příliš moc nečtu, toto bylo celkem zajímavé překvapení - vzhledem také k okolnostem, že sci-fi a podobné vesmírné záležitosti nejsou mým šálkem kávy. Prima nápad, napínavé zpracování a úžasná obálka, viďte? :) Oddechová záležitost.

Lethania

Docela dobré sci-fi. Já jsem sice zvyklá na komplikovanější sci-fi knihy, ale příběh se mi hodně líbil. Snad další díl bude stejně dobrý jako první.

Miyunka

Po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi, u kterého jsem do poslední chvíle pořádně nevěděla, co se stane a uvnitř jsem věděla, že mě ten zvrat překvapí. Četla se úplně sama, až mě mrzelo, že jsem se za jeden večer pročetla až na konec.

Zaráží mě jen žánr pro mládež a dívčí romány, jelikož, co si budeme, akčních scén málo nebylo :D

NemesisTrimble

Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Líbil se mi jak nápad, tak i celý příběh a styl psaní. Od prvního pohledu jsem si ji zamilovala. Možná proto jsem ji kamarádce ve škole čmajzla a okamžitě začala číst :D. Naštěstí mi to nijak nerozmlouvala a půjčila mi ji. Doteď jsem jí za to vděčná.
Rozhodně mohu jen doporučit.
Nemesis T.

kneslova

Za mne s drobnými výhradami výborná kniha, nenudíte se ani chvilku.

Satanela

Skvělá knížka! Miluju to napětí, když se mi z minuty na minutu mění názory na jednotlivé postavy:)
Určitě doporučuji, hlavně všem milovníkům knížek z budoucnosti:))

Karoli_FA

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím přečetla. Ten příběh, ten svět, ty postavy, všechno jsem si to zamilovala.
Tahle kniha zůstane hodně dlouho v mé mysli!
Chci víc! :D

Lorej

Tahle knížka má od všeho trochu - romantika, napětí, dobrodružství, akce, zrada,... A už jen kvůli pestrosti příběhu jsem do knihy byla ponořená od rána do večera, dokud nebyl konec.
Myslím si, že děj dokáže zaujmout velký okruh čtenářů, každý si tam něco najde. Mně se nejvíc líbil popis vzdálené budoucnosti, kde je vědění zakázáno a vše určuje víra. Přesto že společnost má supermoderní stroje, návrátila se do středověku.
Takže rozhodně doporučuji!

Dreamy_Trap

Panebože. Já tenhle skvost zbožňuju!!❤❤

Nemám slov a každý, kdo četl Loď mezi hvězdami a líbila se mu, tak z tohohle budu unesen.

Holumar

Nějak nejsem ohromená. Četla jsem na doporučení. Rozhodně to není jako Reset. Závěr mi přišel plytký a zbytečně přeslazený. Ve smyslu, že to dopadlo, jak jsem očekávala po první návštěvě fóra. Knížku jsem přelouskala během dne a myslím že i to jí ublížilo. Za mě prostě příjemná sci-fi oddechovka pro mladý. Jen jsem prostě četla i lepší.

Brambu

Velice zajímavý příběh. Autorka nás zavede do světa či spíše galaxie, kde vláda a tyranie vládne světu a neposlušnost se netoleruje a je krutě potrestána. Lži a intriky ovládají impérium a ten nejprohranější vyhrává. Tak trochu jiná "Hra o trůny" s roboty a lidskými humanoidy.

Veronicess

Najviac sa mi páčila hlavná postava, Nemesis. Bola brutálna a zároveň aj neočakávane sympatická. Tiež tu bol veľmi pekne opísaný vzťah medzi dvomi dievčatami a to akou silou bojovali jedna za druhú.

Zbytok knihy bohužiaľ nebol až taký ohromujúci. Od sveta, ktorý autorka vytvorila som očakávala asi viac. Ľúbostný vzťah mi prišiel tak divný a nerealistický, až som očakávala jeho zakončenie veľkou zradou. A na konci bolo na môj vkus príliš veľa celkom očividných dejových zvratov jeden na druhom.

Postava Nemesis si ma však získala a čítanie knihy som si užila.

Blahona

Diabolikovi Nemesis jsem fandila a bála jsem se o ni od samého začátku. Autorka mě vtáhla do děje s takovou silou, že jsem ji nemohla odložit. Bohužel má kniha i nedostatky. Za hlavní považuji příliš uspěchanou romanci a závěr. Více si můžete přečíst v recenzi zde na DK nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

LilianaFalcon

Zajímavý nápad, ale zklamalo mě provedení. Resp. nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. Pro mě to bylo vyloženě nečtivé, takže jsem to nezvládla ani do půlky.
Na druhou stranu věřím, že někdo, kdo je zvyklý na Sci-fi víc než já, tak to ocení.

planet129

Příběh byl skvělý a hlavně poutavý, Avša mi tam něco chybělo, proto 3,5/5

bibi.r

Tak si trochu říkám, že už nebudu číst knížky na něčí doporučení :D. Vždycky očekávám hodně a dostanu... No prostě míň.
Prvních asi 100 stran se hrozně táhlo. Nemesis mi k srdci nepřirostla a třeba skutečná Sidonie byla fakt nudná.
Očekávala jsem, že až Nemesis přijede na Imperátorův dvůr, tak se to teprve fakt rozjede, ale... No nic moc.
Musím však ocenit zajímavý nápad, i konec, který překvapil.
Prý má být další díl. No to jsem zvědavá o čem bude, protože konec nezůstal nějak otevřen.

Gabulienka

Sice mi uz liezlo miestami na nervy ako sa kazdy miluje :) tak sa mi kniha velmi pacila, zaver a zvraty pre mna boli neocakavane :) kazdopadne sa mi kniha velmi pacila a citala sa mi este lahsie :)

šneki

V Diabolikovi je sice pár světlých momentů, ovšem jinak mě svět, postavy ani děj nezvedly ze židle. A když k tomu připočtu některé nelogičnosti, tak jsou to solidní 3*.

Edlik

Ano, jedná se o YA, ano máme tam pár YA klišé. ALE svět, ve kterém je kniha zasazena je tak nádherně krutý, bizardní a zvrácený, že to všechno bohatě překoná. Dvůr a hlavní lodě imperátora mi něčím strašně připomínaly film Flash Gordon - ano já vím, ale prostě jsem si to pak opravdu takhle představoval. Hodně se mi líbila i kritika náboženství jako nástroj, který brání pokroku a způsobuje úpadek.

BlueIvy

Úprimne, nie som žiadny zarytý fanúšik sci-fi. Neprečítala som v tomto žánri až toľko kníh ako v niektorých iných žánroch, a keďže sa v posledných rokoch roztrhlo vrece so sériami kníh preplnených trápnymi klišé, tváriacich sa samozrejme nesmierne „originálne“, dávam si veľký pozor čomu venujem pozornosť a s čím nemienim strácať svoj čas. Môj názor na Diabolika? Rozhodne to nie je najlepšia kniha akú som kedy čítala. Určite nie je dokonalá a našla by som tam „chyby“ či veci, ktoré mi tam nesedeli. Ale pred pár hodinami som túto knihu dočítala a dávam jej 5*. Dôvod je jednoduchý. Jednoducho si ich zaslúži. Som presvedčená, že toto je jedna z tých kníh, na ktoré tak ľahko nezabudnete. Určite nepatrí do kategórie „milé, nenadchne, ale ani neurazí“, kde o týždeň si už absolútne neviete vybaviť o čom to vlastne celé bolo...? Naopak, po dočítaní tejto knihy sa vo mne toho ešte stále dosť veľa odohráva (nejdem to teraz analyzovať) a zároveň cítim aj akýsi smútok. Možno to súvisí so strachom, ktorý mám z pokračovania tohto príbehu, pretože sa kniha skončila tak „uzavreto“ (čo tiež mimoriadne oceňujem) a ja sa iba obávam, že v pokračovaní mi autorka znechutí moju obľúbenú postavu. Neopováž sa, Kincaid! Lebo si ťa nájdem...
Čo sa týka hlavných postáv všeobecne, zvyčajne resp. vo veľa knihách ma tak iritujú, že sa buď upnem k vedľajšej postave, alebo knihu jednoducho odložím s tým, že to nie je nič pre mňa. V tejto knihe mi Nemesis pripomína Cinder. Dosť rýchlo som si ju obľúbila, páčilo sa mi ako sa postupne pod vplyvom okolností vyvíjala a menila, bolo to pre mňa uveriteľné. Aj jej vzťah k ostatným postavám.
Viacerí ľudia spomínali prekvapivé zvraty v tejto knihe. Mne viaceré až tak prekvapivé nepripadali, mnohé som predvídala alebo tušila, ale to sa mi stáva bežne, takže to nepovažujem za mínus. Knihu vrelo odporúčam, bola skvelá a napínavá a dokázala ma zabaviť aj v nepríjemných horúčkach, ktoré som mala a mňa je vtedy naozaj ťažké niečím uspokojiť či dokonca potešiť. Avšak táto kniha v tom bola úspešná :)

vodopad152

Tahle kniha byla opravdu bomba. Moc se mi líbil svět, který spisovatelka vymyslela. Vůbec nelituju, že jsem si ji koupila.

MayaBu

Solidní 4*, které ovšem mají k 5* celkem daleko. Bylo to dobré, ale dech mi to nevyrazilo.

Za plus považuji hlavně nepopiratelnou čtivost. Svět, ve kterém se kniha odehrávala byl nápaditý a taky nabízel mnoho možností pro samotný děj (když jsou vraždy na denním pořádku, tak to se pak plány spřádají poněkud jednodušeji, že...)

Jenže...v první polovině byly zvraty v pohodě, některé mi přišly možná lehce ukvapené, čekala jsem, že k nim dojde až později, ale budiž. Potom však přišel jeden, u kterého jsem protočila oči.

SPOILER! Prostě nemám ráda, když někdo prohlásí postavu za mrtvou a pak ji hodí zpátky do děje. (Navíc jenom proto, aby ji teda opravdu zabili.)KONEC SPOILERU.

A ještě jeden detail: Proč se jméno Tyrus neskloňuje stejně jako třeba Prométheus? Tyrus bez Tyra. V knize ale potkáte Tyruse. A druhý detail: Diabolik nemá slzné váčky, ale mlží se mu pohled, když dojde na něco dojemného?

andrejci

Kniha mě ze začátku pohltila. Někde v pul to byl slabší a proto dávám jenom čtyři hvězdičky, ale ke konci se to zase rozjelo. Jinak celá kniha se mi líbila. Je to zajímavý příběh. Už se těším na další díl.:):):)

Efeméra

Číst Diabolika byl opravdu zážitek. Hlavní náplň děje tvoří skvěle vylíčené intriky na dvoře vládce, do kterých je hlavní hrdinka Nemesis nechtěně zatažena. O nečekané zvraty není v knížce nouze. Ještě před půlkou knihy mi Kincaidová doslova vyrazila dech. Sebe samé jsem se ptala, co asi tak může chystat dál, když hned na začátku udělala něco takového. Autorka opravdu velmi silně až dojemně vylíčila pouto mezi Nemesis a dcerou senátora Sidonií. Obě si byly navzájem velmi oddané, byť Sidonie samozřejmě taková být vůbec nemusela. Jediné, co bych autorce vytkla, byly poslední desítky stran. Nevím, jestli jsem si je neužila jako zbytek knihy, protože jsem byla unavená (byly dvě hodiny ráno) a nedokázala jsem Diabolika odložit, anebo protože byl trošičku jinak napsaný. O velké zvraty opět nebyla nouze a důvěra Nemesis se zmateně motala mezi intrikujícími postavami. Ten konec byl na mě však až příliš rychlý. Mouchy vidím i na tom, jak celý příběh dopadl, komu nakonec hlavní hrdinka jako mávnutím kouzelného proutku uvěřila… ale co už, na strhnutí hvězdy to opravdu není. Za mě bez přemýšlení 5 hvězdiček a jsem zvědavá na další díl, i když si tak docela nedokážu představit, o čem by mohl být.

DracoMalfoy

Obsahuje jemné SPOILERY! Kniha se mi moc líbila. Nemesis byla konečně hrdinka, která se obešla bez věčného fňukání, litování se a obviňováním každého ve svém okolí. Zajímavý zde byl i milostný trojúhelník, pokud se to tak dá vůbec nazývat. Tyrus mi byl sympatický a romanci kterou s Nemesis vedli jsem si oblíbila. Zajímá mě, jak je možné že Nemesis cítí. Uvidíme, snad nám to autorka příště vysvětlí, mohlo by to být mně neznámé (rozumněj nevím co by mohla dát do dalšího dílu) téma příští knihy. Jinak Cygna byla skvělá záporačka.

martina1199

ačnu tím, že se mi kniha líbila.
Příběh podle mě jednoznačně stojí a padá s hlavní hrdinkou Nemesis, která je prostě skvělá. Jako diabolik i jako člověk. Hodně zajímavé je také prostředí, ve kterém se vše odehrává a vykreslení stavu a způsobu života lidské společnosti.
Vyprávění jako takové mi přišlo oproti výše zmíněnému slabší, v mnoha směrech dost předvídavé, ALE ke konci se vše změnilo a pořádně zamotalo. Rozuzlení, pokud se to tak dá nazvat, mi přišlo trochu nepravděpodobné, a rozhodně si myslím, že TO zařídil Tyrus a ne Cygna (ti, co četli, jistě pochopí, o čem mluvím). Dostal tak totiž obě věci, po nichž prahl nejvíce.
Druhý díl si určitě přečtu, už jenom proto, abych zjistila, jak to skutečně bylo. A taky jsem opravdu moc zvědavá, jak se se vším novým, co na ni čeká, popere Nemesis :-)