Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.4237

Diabolik (1.)

The Diabolic (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

misowi84

Diabolik je úžasná kniha, která mě chytla již od samého začátku.
Hlavní hrdinku Nemesis jsem si okamžitě zamiloval.
Možná bych ani nemusel mít pokračování..
Jelikož mi konec naprosto vyhovoval :-)

Nesmím zapomenout poděkovat knihomolce, od které jsem knihu
dostal :-)

anishta

Tohle bylo báájo, skvělý příběh, plný napětí, nějaké té akce a s kapkou romantiky. Poslední strany byly dost o nervy, ale konec byl perfektní. Jinak Nemesis se stylově mstí! :D Nějak si ale nedokážu představit co bude v dalším díle, ale tak nechám se překvapit a určitě ho přečtu. ;) Jooo a miluju Tyruse :D

jaspis

Kdo by to řekl, že se mi bude líbit YA fantasy? Ale ano, ano, ano. Chytlo mě to už na začátku, kdy se Nemesis naučila milovat Sidonii a pustilo až brzy ráno, když jsem knihu dočetla.
A typla bych si, že Tyrus bude pěkný had...

SmallSue30

Tahle knížka je vážně skvělá! Máma mi ji dala k Vánocům a já jsem její čtení dlouho odkládala, vlastně ani nevím proč. Měla jsem ji na dovolené a na táboře, je to vážně skvělý zabiják času. Obálka vypadá krásně, co se týče grafického zpracování, myslím, že ten motýl u každé kapitoly by mohl vypadat lépe. Určitě vřele doporučuji.

danyinsidebooks

Jo, tahle knížka si tu chválu zaslouží, protože jí nemám co vytknout a i přes vysoká očekávání mne nadchla.

Vercatko91

Skvělá knížka! Asi nemám úplně moc co dodat, nebo tu nějak víc rozebrat. Jen, že jsem z ní nadšená!

Lenka_S

Na úvod musím říct, že sci-fi je žánr, který nečtu. Nebaví mě lítání v kosmu a postapokalyptické příběhy. Do Diabolika jsem se pustila jen proto, že jsem se nechala vyhecovat partou kamarádů ke společnému čtení. Úvod knížky byl pro mě hotovým utrpením. Nebavilo mě to, ztrácela jsem se v té jejich hierarchii, ale vzhledem k tomu, že knihy neodkládám byla jsem rozhodnuta se tím prokousat a dobře jsem udělala. Zhruba od 10 kapitoly mě příběh dokonale pohltil a musim říct, že jsem naprosto unešena a moc se těším na další díl.

GinaKicaid

Myslela jsem, že půjde o uzavřenou knihu - 1. chyba.
Myslela jsem, že to bude průměr, vzhledem k množství knih, které mám z tohoto žánru přečtených - 2. chyba.
Třetí chybou bylo mé bláhové očekávání, že Tyruse někdy POCHOPÍM...
Ale rozhodně můžu doporučit. :) Dokonce se i těším na další díl. Diabolik mne velmi příjemně překvapil... Co víc dodat.

Naprosto super. Celkový nápad se mi opravdu zalíbil a kniha se četla v podstatě sama. Opravdu super. Mohu jen doporučovat a těšit se na druhý díl.

EngliTer

Úplně top to nebylo, začátek byl dost nudný, chvílemi jsem uvažovala, že dokonce knihu odložím, ale nakonec jsem ten začátek překlenula a pokračovala. A bavilo mě to! Sidonie mi teda lezla krkem už od začátku, neměla jsem ji vůbec ráda, Nemesis mi chvílemi přišla taková až moc citově rozpolcená na diabolika, Tyrusovi jsem už od začátku nevěřila ani nos mezi očima, myslím si, že se z něj v dalších dílech vyklube pěkný hajzlík ... Uvidíme, co přinesou další díly.

KatnissLavender

Knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Je celkem originální a čtivá, ale rozhodně ne tak dobrá, abych se k ní někdy v budoucnu vracela...

Kačkaknihomol

Velké BOOM se u mě úplně nekoná, ale přeci jen, kniha "Diaobolik" stojí za to! Pamatuji si ještě ty doby, kdy z toho byli lidi úplně odvaření, tak jsem tuhle knihu pár měsíců ignorovala, že se k ní vrátím později. Přeci jen jsem ji přečetla, s klidným srdcem však můžu říct, že se jedná jen o lehce nadprůměrnou fantasy.

Prvních stránek to mělo hezky našlápnuto, mělo to jiskru. Ta se postupně trochu ztratila, stejně se to ale četlo výborně. Popravdě jsem se trochu bála o hlavní hrdinku, aby se z chladnokrevného zabijáka nestala rázem přecitlivělá puberťačka, ale ne, její změna není uspěchaná, je logická a postupuje přirozeně. I další postavy jsou hezky napsané, chovají se tak, jak by se v reálu doopravdy chovali. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že najednou Tyrus i Sidonie milovali Nemesis, čímž vznikl trochu divný milostný trojúhelník.

K ději. Z toho jsem byla po celou dobu trochu skeptická, povstalci jsou v YA celkem zásadou, bála jsem se, že se to zvrhne v takové to hloupé klišé, a ono, kupodivu, nezvrhlo! Sice dějová linka v polovině trochu skřípe, pak ale plyne hladce, i spor mezi dvěma stranami je vcelku logický- jedna z nich prahne po poznání, protože ví, že se jejich svět jinak řítí do hlubin, ta druhá, z valné většiny aristokratická, to druhé straně zakazuje, protože ví, že s novým poznáním přichází i nová politická strana. Navíc, proč se zahazovat s učením, když ti celý život můžou upravovat ksicht a tělo, k tomu můžeš používat různé omamné látky, tak proč se vzdělávat? Celé to plyne poměrně klasicky, na závěr ale autorka pěkně zamíchala kartami, dá se to ale pochopit.

Nejsem z Diabolika odvařená tak, jako většina lidí, ale pořád to byla moc milá kniha. Četla se hezky a hlavně- měla logiku! A tuhle věc někdy v YA knihách nenalézám.

Aurorita

Kniha byla velmi originální a čtivá, styl autorky mi neskutečně sedl, děj ubíhal velmi rychle a svižně. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je toto to pravé pro mne, ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a byla to skvělá jízda. U knihy se určitě nebudete nudit, je plná všelijakých zvratů (některé jsou předvídatelné, jiné dosti překvapivé) a krásně celou dobu plyne, nemám pocit, že bych se u nějaké části vyloženě nudila.

Jass

Ani nemůžu vyjádřit jak moc mě tahle kniha překvapila, čáštečně to bude tím, že jsem nečekala moc, ale stejně...
V první čadě naprosto netradiční a skvěle vykreslená hrdinka. Mám ráda psychologické zvláštnosti v knihách a tohle je skvěle zvládnuté.
dále už se SPOILERY
Miluju Tyruse, trošku mě mrzí, že to jeho šílenství nebylo trochu propracovanější, protože mi vcelku rychle došlo, že je to celé fake, ale stejně oceňuji ten nápad. Navíc miluju blázny a jinak vyšinuté osoby v knihách (popřípadě filmech, seriálech...). Zkrátka láska na první pohled, je pravda, že když přestal předstírat šílenství, tak mi přišel super trochu míň, ale... ehm, pořád se "bylo na co dívat".
Jinak plusové body si získává i autorčina bezcitnost, nechci to o moc víc rozvádět, protože stoprocentně existují i jiní lidé jako já, kteří nedokáží odolat a čtou si i komentáře označené spoilery. Ano, mluvím o Tobě.
Co mě trochu mrzí je závěr, kde si myslím, že se autorka vydala nejjednoduší cestou, která ale dle mého názoru nebyla potřeba a navíc to bylo trochu klišé... Jakože znáte to, taková ta věc, jak se to těsně před koncem hrozně pokazí, hrdinka hrdinovi nedůvěřuje... Jako vážně? Není to trošku odbytý konec skvělé knihy? Nicméně, i přes to si myslím, že to bylo skvělé. A to ani nemluvím o skvěle vybrané obálce.
P.S. Překvapilo mě, že je víc dílů, podle mě by to takhle klidně mohlo skončit... Na tu druhou se asi úplně nebráním...

Julinka679

Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nečekala jsem, že to bude tak čtivé. Diabolik je sci-fi, romantická ale i drsná kniha, která se vážně povedla.
Možná bych některé věci vynechala (například scénu s Leather) jelikož se jedná o "Dívčí román" ale to jsou jen drobnosti.
I tak si ale Sidonii a její Nemesis zamilujete a budete jejich příběh hltat tak jako já :-)

AgnessN.R.

Mně se kniha líbila, byla čtivě napsána, ale místy byla snadno a jednoduše nechutná.
Ale kromě sci-fi akce, napětí, se mi líbila jedna myšlenka knížky:
Život nekončí s životem nejmilovanější osoby.

vandalindakova

Příběh byl zajímavý. Chvílemi předvídatelný, a chvílemi naopak ne. Kniha mě celkově celkem zaujala a dobře se četla.

LuScha

Až do poloviny knihy se tam nic nedělo, ten konec byl zvláštní, celkově se mi ta kniha nepřipadala jako dobrá.

bara2004

Kniha mě příjemně překvapila. Fantasy mě nikdy moc nelákalo, ale Diabolik bylo příjemné čtení. Nemesis mi sedla okamžitě a její postavu jsem obdivovala až do konce. Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a jen tak ho nepustí. Konec byl trošku uspěchaný a upřímně mě trošku zklamal po tak úžasném ději, který se odehrával. Taky myslím, že to není úplně kniha pro mladší. Co si budeme povídat, Nemesis plánovala zabít skoro každého a některé další postavy měli taky dost temné stránky. Za mě 4*

Anne Leyyd

Nedočteno. What on Earth! V podstatě kanibalismus, lámání vazů a stahování z kůže pro zábavu? REALLY? NUP!

Jsem na 100 % přesvědčená, že to šlo napsat drsně, ale jinak!

Rozhodně nedoporučuji. A už vůbec ne mladším 16-17 let. Děs. Fuj a hrůza. Jakkoliv se mi námět líbil, tak toto tedy ne!

Lily-fairy

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

Lokina

Diabolik mě hodně překvapil a z knihy mám velmi příjemný pocit.
Svět, který autorka vykreslila, je hodně temný, nepředvídatelný a svým způsobem i krásný, zvláště ty části, které popisují život ve vesmíru na veliké lodi.
Příběh odsýpal svým tempem, byl čtivý a svižný.
Postava Nemesis byla dobře napsána, její charakter mě bavil a byla příjemnou změnou v té záplavě hrdinek v YA literatuře.
Konec mi přišel uspěchaný a ani nijak sem si ho neužila. Proto věřím, že druhý díl začne tam, kde první skončil. A modlím se, aby nastavil takovou úroveň jako jeho předchůdce. :-)

JanaT.

Jak v poslední době čtu spíš jen fantasy, prišla mi změna prostředí za vesmír vítaná. Kniha se čte dobře, děj má spád, o překvapivé momenty není nouze. Téma probuzení citů u umělé bytosti mě pobavilo, i když některé momenty jsou až moc sladké...

Eleanor-ka

Ačkoli už dlouho od nakladatelství Fragment toho příliš moc nečtu, toto bylo celkem zajímavé překvapení - vzhledem také k okolnostem, že sci-fi a podobné vesmírné záležitosti nejsou mým šálkem kávy. Prima nápad, napínavé zpracování a úžasná obálka, viďte? :) Oddechová záležitost.

Lethania

Docela dobré sci-fi. Já jsem sice zvyklá na komplikovanější sci-fi knihy, ale příběh se mi hodně líbil. Snad další díl bude stejně dobrý jako první.

Miyunka

Po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi, u kterého jsem do poslední chvíle pořádně nevěděla, co se stane a uvnitř jsem věděla, že mě ten zvrat překvapí. Četla se úplně sama, až mě mrzelo, že jsem se za jeden večer pročetla až na konec.

Zaráží mě jen žánr pro mládež a dívčí romány, jelikož, co si budeme, akčních scén málo nebylo :D

NemesisTrimble

Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Líbil se mi jak nápad, tak i celý příběh a styl psaní. Od prvního pohledu jsem si ji zamilovala. Možná proto jsem ji kamarádce ve škole čmajzla a okamžitě začala číst :D. Naštěstí mi to nijak nerozmlouvala a půjčila mi ji. Doteď jsem jí za to vděčná.
Rozhodně mohu jen doporučit.
Nemesis T.

kneslova

Za mne s drobnými výhradami výborná kniha, nenudíte se ani chvilku.

Satanela

Skvělá knížka! Miluju to napětí, když se mi z minuty na minutu mění názory na jednotlivé postavy:)
Určitě doporučuji, hlavně všem milovníkům knížek z budoucnosti:))

Karoli_FA

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím přečetla. Ten příběh, ten svět, ty postavy, všechno jsem si to zamilovala.
Tahle kniha zůstane hodně dlouho v mé mysli!
Chci víc! :D

pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid

S. J. Kincaid