Devět dní

Devět dní https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358751/bmid_devet-dni-KDs-358751.jpg 4 300 94

Devět dní série

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.... celý text

Anneine
26.02.2018 4 z 5

Velmi pekne pocteni, nemohla jsem se odtrhnout. Genialne popsany postapokalypticky svet bez pouziti dlouhych popisu. Ocenuji, jak do sebe vse zapada a ze autorka nechava prostor pro predstavivost kazdeho ctenare. Vzdalene dej pripomina film Equilibrium, ale prinasi novinku v podone Ruzove boure. Moc se tesim na dalsi dil! Jedina vytka, kterou mam, se tyka hlavni hrdinky, ktera mi misty prijde az moc ufnukana, nerozhodna a iracionalni. Musim rict, ze mi to trochu lezlo na nervy. Avsak napeti pribehu a zvlastni atmosfera knihy toto vykompenzovaly... ;) Autorce gratuluji k povedenemu dilu a tesim se na pokracovani!

Arocrynn
14.02.2018 5 z 5

Skutečně zajímavý start - doufám, že - nové série. Člověk by ani nepoznal, že se jedná o prvotinu autorky: svět promyšlený, propracovaný, vymazlený, přesto neubíjí zbytečnými detaily. Postavy? Uvěřitelné, skutečné, lidské(!) Nejsou černo-bílé, jsou jak ve skutečném životě. Motivace postav jsou dány jejich výchovou, pocity, zkušenostmi, nikoli "přidělenou rolí". Úplně cítíte, jak se utváří a mění, a stále reagují a rozhodují se na základě nových skutečností. Končím se superlativy, ať uměle nezvyšuji očekávání od knihy ještě před jejím přečtením. Někdy je lépe nevědět. ;-)
Přeji autorce udržení inspirace a motivace k dalšímu psaní - a těším se na další knihy!

Blaufik
04.02.2018 5 z 5

Devět dní je knihou, kterou by si rozhodně měl přečíst každý fanoušek postapokalyptických příběhů. Je zde spousta akce a žádná hluchá místa. Autorka vytvořila svět, který má perfektně promyšlený a to do sebemenších detailů.
Myslím, že se na české literární scéně objevila autorka, která má rozhodně co nabídnout, a doufám, že se brzy dočkáme pokračování této nadějné série.

acul.p
27.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, spousta akce, napětí a i trocha nepřeslazené romantiky pro nás holky :) Snad se brzy dočkáme pokračování :)

ReziEngli
20.01.2018 5 z 5

Skvělé české sci-fi! Předčilo i některé zahraniční :) Rozhodně se těším na druhý díl! Už aby byl!

Štěchýto
02.01.2018 5 z 5

Díky zkušenostem odsuzuji (často dopředu) naše autory SF/fantasy. Ale i přes nespočet spálení se brakem, dávám postapo tematickým knihám stále šanci. Prvních několik kapitol Devíti dní jsem pročítal a radar na nonsense (nesmysly, vatu, přehnané klíčové náhody, klišé, laciné vtipy atd. atp.) mi automaticky vyhledával na plné obrátky. Místo na další zklamání v řadě jsem narazil na promyšlenou infrastrukturu jednoho postapo světa i jeho příběhu. Tempo a technika vyprávění spustí v hlavě film, který je jednou velkou survival (kupodivu reálné a fungující praktiky) jízdou až do poslední strany. Z charakterů (měst/postav) nesálá dualismus, což mě velmi zaujalo, už jen proto, že za neumělou duší postav běžně utíkám spíše do (ne)zkažené japonské literatury. Jde o svěží vítr do plachet českého SF/fantasy a těším se na pokračování. Víc takových prvotin!

Leachim_
29.12.2017 5 z 5

kniha, ktera bori zavedene koncepty jasne zanrove urcenych knih s konkretni cilovou kategorii, je to nekolik zanru, ktere se vsechny odehravaji v postapo svete, ktery se tim vsim nenasilne prolina a pripomina neustale ze veci uz nebudou jako driv. nikdy. Postavy spolu funguji naprosto uveritelne a realisticky, prostredi by klidne sneslo vic popisu, ale na prvotinu super. Za me absolutne nejoblibenejsi postava Otec Felebius.

groula
28.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Hned od začátku vtáhne do děje. Dej ubíhá, kapitoly naskakuji a najednou je konec.
přiznám se že ten me trochu překvapil. Čekám, že v dalších dílech bude nějaké vysvětlení ;-)
napnutej sem jak ksandy ;-)

ivca79
20.12.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny. Co dodat. Vidím označení série, takže doufám, že se brzy objeví pokračování.

Cari
11.12.2017 4 z 5

Mohou se vyskytovat SPOILERY: K mému překvapení se mi kniha líbila! Hned mě vtáhla, od první stránky! Což se mi už dlouho nestalo. Teda až na ještě jednu knihu, kterou jsem ale otevřela až potom. Postavy se mi líbily, ale ještě víc tedy Parker. Líbilo se mi to, jak si stal za svým. Co se mi i přes románek líbilo? Že když se v jedné části jejich cesty rozešly, nebylo to žádné: Zůstan, nemůžu bez tebe žít! :D To by mě asi otrávilo. Hrozně se mi zamlouval styl, jakým autorka píše, takže mi stránky utíkaly opravdu rychle. Růžová bouře je originální prvek a vlastně musím říct, že se mi líbil i celý ten svět. Jediná věc, která se mi trochu nelíbila, bylo to fňukání Séry. Někdy se tam prostě nehodilo. Ale kdo ví, být v její situaci, možná bych podlehla brečícímu maratonu. :D Na to, že je to prvotina, je to vážně hodně dobře napsáno. Já bych řekla, že nadprůměrně. Autorka se rozhodně nemá zač stydět. Poutavé, plné akce a dobrodružné, to já můžu! Ubírám hvězdičku za otevřený konec... protože to já nemusím. Otevřené konce mě vyloženě rozčilují. Vždy mám chut autora proklít až do desátého kolene! :D Těším se na druhý díl. :)

milunka21
20.11.2017 5 z 5

Naprostá pecka. Naposled jsem takto nadšená byla u jiskry v popelu. Autorka mě opravdu hodně překvapila. Propracovaný, originální a naprosto chytlavý děj.

adela3429
13.11.2017 4 z 5

Nebudu lhát, když jde o fantasy nebo sci-fi, jsem vůči českým autorům poněkud skeptická. Ale Devět dní mě dokázalo nalákat jak anotací, tak obálkou, takže jsem se nakonec rozhodla, že dám knížce šanci. A rozhodně toho nelituju. Naopak jsem za to zatraceně ráda! Opravdu příjemné překvapení, které mě bez problému nalákalo na pokračování. Věřím, že se kniha na trhu chytne a dalšího dílu se dočkáme. :)

Dejvid1982
12.11.2017 5 z 5

Absolutní souhlas s předchozími komentáři. Pecka. Přečteno během neděle. Perfektní svět, postavy, skvěle popisované bojové scény, parádně rozložený děj, který ani chvíli nenudil a pěkne gradoval. Ani se mi nechce věřit, že je to prvotina. Těším se na další knížky autorky.

Polariss
10.11.2017 5 z 5

Mazec. Co víc říct? Dočteno na jeden zátah včera (dneska) v noci. Kdybych neviděl na obálce české a k tomu ženské jméno, s klidem bych si tipl zahraniční tvorbu. V tomhle si musí každý něco najít. Bavila mě ta propracovanost a detaily, které člověk pochopí až později, nebo když nalistuje zpět. Bavily mě postavy, odlišné, různorodé a hlavně UVĚŘITELNÉ. Líbil se mi svět a hlavně se mi líbilo minimum vykecávání! Poslední dobou jsem alergický na nic neříkající popisy, jenom aby sága byla "epická"! Tohle byla epická jízda. Mám teď jen jednu otázku. Kdy bude druhý díl?