Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1223 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Pitbullka
11.06.2019 3 z 5

Zklamání, plytký a laciný děj, nic šokujícího se neodehrávalo. A konec byl předvídatelný.

barbzac
10.06.2019 2 z 5

Cetla se moc hezky, ale cekala sem podle recenze ten sokujici konec, bohuzel se nedostavil

JitkaHambi
10.06.2019 1 z 5

Tak toto fakt ne! Ani nevim jestli mohu vůbec hodnotit, když jsem knihu nedočetla, ale teda to se nedalo!Hanna mě neskutečně štvala, mrcha malá a celkově všechny postavy mi byli nesympatické.Brrrr, ještě že jsem si knihu jen vypůjčila a nekupovala.

ZimníLidé
10.06.2019 5 z 5

Podivný a zvláštní příběh. Z knihy mám smíšené pocity...Hanny mi svým způsobem bylo i líto.

kvetinkabrno
09.06.2019 1 z 5

Tak tohle už nikdy... Ta svině malá mě totálně štvala, i Alex, nakonec i Suzette... Že jsem si raději nevzala detektivku. Žádný druhý díl nebude, stresu mám v práci dost a takových ubližovačů lidským duším taky....

terka6725
08.06.2019 3 z 5

Kniha byla hodně čtivá, autorka měla pravdu, měla jsem potřebu otáček stránky až do konce a přečetla ji během nějakých sedmi hodin. Ke konci jsem čekala nějaký významný zvrat, ale nic se nestalo. Hanna byla zlá. Suzette měla pravdu. Vážně jsem se obávala nějakého hrůzného zvratu, ale nepřišlo nic, což je možná trošku škoda. Ale na druhou stranu jsem byla za Suzette tak nějak ráda, protože někdy si člověk potřebuje přečíst příběh, ve kterém spravedlnost existuje. Zajímalo by mě, jestli autorka plánuje pokračování, nebo nechala konec jen proto, aby měl čtenář o čem přemýšlet.

ergeletta
07.06.2019 2 z 5

Všechny tři hlavní postavy mi byly hrozně protivné a bylo mi vlastně úplně jedno, co se s nimi stane. Chování nelogické, iritovaly mě vsuvky ve švédštině a fakt, že děj směřoval odnikud nikam. Od thrilleru jsem čekala víc. Třeba napětí, nebo tak něco.

martinaandulka
04.06.2019 3 z 5

Je to psychologický thriller kdy je nebezpečná 7 léta holčička. Téma behoviarni poruchy je velice zajímavé,ale v knize mi přijde naivní, chvílemi nepochopitelné... .Kniha se čte pěkně svižně, stojí vsi za to jsi to přečíst.

luciaveli
03.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji

Darktherka
29.05.2019 4 z 5

Jsem zvědavá na případné pokračování. Zda malá psychopatka začne opět a jakým způsobem manipulovat všemi kolem sebe.
Knížka přečtena za jednu cestu vlakem.

dezorientovana
28.05.2019 4 z 5

Knížku jsem kupovala naslepo, jen podle obalu. Musím ale říct, že jsem byl mile překvapená. Celkově má knížka zajímavý, pro mě zase jednou překvapivý, děj. Ano, některé scény jsou bizarní a Hanna je od přečtení první stránky na zabití. Koneckonců, všechny tři hlavní postavy jsou na facku. Chvílemi se mi knížka zdála dlouhá, vleklá. Ale chválím autorku za její představivost a skvělý chladný popis. Za mě je tedy celkový dojem z knihy dobrý. Nakonec ani ten otevřený konec mi nevadil.

buldozer5
28.05.2019 5 z 5

No, tak tohle byl zase jednou pořádnej nářez!
Hodně dramaticky napsaný thriller, u kterého prostě člověk musí pokračovat ve čtení, až otočí na poslední stránku. V celém příběhu panovala dusná atmosféra, vyprávění hodně působilo člověku na city. Občas jsem měl nutkání knihu odložit, abych si od toho odpočinul.
Hannu jsem prostě musel nenávidět, její myšlení a všechno mě přivádělo ke vzteku nad tím, co je zač. Její myšlení a některé činy bylo docela nereálné, ale do knihy se to hodilo, takže se to dá odpustit.
Jinak postavy byly fajn, autorka má skvělý styl vypravování a navíc je to její prvotina... Opravdu skládám poklonu!
Co se týče konce, tak mi vrtá hlavou, jestli ho autorka nechala záměrně otevřený pro druhý díl nebo schválně zvolila takové to zakončení, co všechny naštve. :D No, necháme se překvapit. :)

Izu
28.05.2019 5 z 5

Za mě naprostý thrillerový nářez.

zuzca.h
27.05.2019 3 z 5

Přečteno za víkend. Co se knize nedá upřít je, že je psána opravdu poutavě a lze jí přečíst tzv. jedním dechem. Nad čím ovšem trochu pochybuju je inteligenční "vyspělost" Hanny. To opravdu dítě v 7 letech dokáže takle logicky uvažovat a takle plánovat. A ta matka neměla s ní jít k tomu psychologovi už dřív. No nevím, a v žádné ze školek či škol nepoznali že to dítě je narušené? Tyto nedotahy a nesrovnalosti mi celkově kazí dojem z knížky a proto 3 hvězdičky.

harena
21.05.2019

Pro mě naprosto děsivý příběh, na str. 200 jsem knihu zavřela, že toto číst nemám zapotřebí. Ale autorka v doslovu píše " klíč je v tom čtenáře donutit, aby chtěl otočit další stránku". Tak i mě to nedalo a večer jsem knihu dočetla. Nebudu "hvězdičkovat" , protože příběh je plný napětí, ale pro mě děsivý a strašlivě nepříjemný.

nicole1990
14.05.2019 2 z 5

Nebylo to špatné, ale konec hodně otevřený to mi přišlo hodně useknute
čekala jsem víc. Mít takové dítě tak jsem asi v blázinci přišla mi zezacatku jak posedlá čekala jsem třeba že to bude spíš horor. Bylo to pro mě spíš zklamání čekala jsem, že to bude lepší.

Gallaxy
13.05.2019 2 z 5

Pro mě osobně velké zklamání. Knihu jsem přečetla během pár dnů, protože mě zajímalo jaký bude závěr. Vztahy v rodině byli popsány velmi povrchně a některé situace mi přišli už opravdu hodně vyhrocené. Otevřený závěr mě velmi zklamal. Ale nemohu autorce upřít, že píše poutavě.

Viviana-Mori
12.05.2019 4 z 5

Inu, tohle bylo fakt psycho. Tak nechutnou knihu jsem už dlouho (ne-li nikdy) nečetla a nemyslím to úplně ve špatném smyslu. Kniha se čte velmi dobře, vtáhne do děje, ale právě nad tím dějem jsem si téměř rozkousala prsty.
To, co Hanna předváděla se nedá jen tak skousnout. To dítě zkrátka bylo regulérní psychopat a s tím nenadělá nikdo nic. Otec ke všemu nechce vidět ani řešit žádné problémy, pro něj je to prostě zlatíčko. Matka trochu ufňukaná a duševně rozplizlá, ale bylo mi jí docela líto. Než mít takové dítě, to snad radši vůbec žádné. Nejen že to byl nechutný narušený spratek, který manipuloval úplně s každým, takové děti znám i ze svého okolí, ale abych se kvůli nim bála o svůj život, no to teda! Netuším, zda bude další díl, ale skoro doufám, že ne.
Jinak ještě nutno podotknout, že Hanna mi přišla až abnormálně chytrá. Vím, že psychopati bývají inteligentní, ale z některých popisů jsem získávala dojem, že je jí víc, než pouhých sedm let. Popravdě doufám, že v tom ústavu nakonec shnila a rodiče dostali rozum.
Jsem možná krutá, ale kniha ve mně vyvolala docela silnou averzi. Přesto ji hodnotím kladně.

lenkaabooks
12.05.2019 4 z 5

Tak tohle bylo fakt děsivé. To dítě bylo takový spratek, že mě mrazilo. I když musím uznat, že ani maminka mi dvakrát sympatická nebyla. Z konce jsem rozpačitá - bude další díl, nebo je to prostě otevřené a ty čtenáři zapoj fantazii.

Léňa2510
11.05.2019 4 z 5

Stááále napinava, hrozne sa teším na dalsi dil

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969