Děti z Bullerbynu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64445/deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.63403
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (439)

Kniha Děti z Bullerbynu

Přidat komentář
FilDaV
včera

Už od tří let, kdy nám poprvé maminka četla tuhle knihu Děti z Bullerbynu čteme asi jednou za tři roky, protože neuvěřitelná atmosféra poklidného venkovského statku a dobrodružství dětí zaujme každou generaci. My jsme samozřejmě fandili klukům (Lasse, Bosse, Olle), i když samozřejmě skoro vždy nechala paní Lindgrenová vyhrát holky (Lisa - vypravěčka, Britta, Anna). Ale ať už to dopadlo jakkoliv, tohle je prostě navždy naše klasika a jedna z nejlepších knih, které jsme kdy měli možnost (nebo spíš čest) přečíst. Přečíst tuhle knihu je pro nás čest!

ArwenAragorn
12. června

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji pořád dokola

PhoebePollard
18. května

Kniha, která nestárne. Knihu jsem četla asi ve druhé třídě a hned jsem si jí zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

Liilith
11. května

Tuto klasiku dětské literatury doporučuji každému rodiči, který chce mít doma kvalitní a inspirativní čtení pro své děti.

certik003
08. dubna

Milé příběhy o partě dětí, příběhy jsou krátké, takže by pro menší děti neměl být problém je číst. Pro mě to byla hezká vzpomínka na dětství.

Anie94
28. března

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

Knihomolka582
21. března

Tahle knížka mi, když jsem byla menší hned přirostla k srdci.Krásně se to četlo,nádherné ilustrace.

LucKys
12. března

Nejčtenější kniha mého dětství