Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240185/deti-z-bullerbynu-240185.jpg 5 4611 4611

Jedna z nejoblíbenějších knížek proslulé spisovatelky Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena vychází již podvanácté. Šest dětí – Lisa, která nám všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a Olle – prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále tato půvabná knížka neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Jana512
31.08.2021 5 z 5

Na poličce jednoho nádraží se objevila kniha, kterou jsem znala z vyprávění mých synovců. Četli ji, když byli malí a moc si ji chválili. A tak jsem byla zvědavá, co je tak na knize přitahovalo. Vypůjčila jsem si ji, a musím jím dát za pravdu, že je to kniha plná kouzla z dětských hrátek a dobrodružství, které prožívá skupinka dětí. Bydlily na třech statcích, které byly vedle sebe a které jim umožňovaly prožít různá dětská dobrodružství. Autorka zachytila kamarádskou atmosféru mezi děvčaty a kluky. Kluci se často vypínali nad holky, ale ty se jen tak nedaly. Knihu zdobí krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové, která ilustrovala řadu dětských knih.

Pauvka
25.08.2021 5 z 5

Moje srdcovka!

andrea7191
16.08.2021 5 z 5

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

Marcela_Hrubá
05.08.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knížku zahlédla hned jsem si vybavila své 11 leté já, které leží u babičky na zahradě a čte si. Astrid Lindgren je skvělá spisovatelka, děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha jsou moje dětství. Na tuhle knížku nedám nikdy dopustit, měla jsem jí moc ráda a stále na ní mám jenom ty nejlepší vzpomínky.

Munchkin451
26.07.2021 2 z 5

Základka..čtení před třídou bylo pro mě sice utrpení ale některé příběhy byly milé a kniha má pěkné ilustrace.

olívoil
22.07.2021 5 z 5

Se severskými autory se v poslední době roztrhl pytel, jak se říká. Přesto jsem sáhla po autorce, která nás skoro všechny provázela hlavně v dětském věku...........její Děti z Bullerbynu jsou čtivé v každém věku, tedy pokud v sobě máte stále kousek dítěte..........

Dela111
20.07.2021 5 z 5

Tady jsem zvolila audio a příběh si poslechla jen proto, že jej načetla naše půvabná nezapomenutelná Popelka Libuška Šafránková.
Děli z Bullerbynu patří k nejčtenějším dětským knihám. Možná k tomu přispívá i to, že příhody šesti dětí ze švédské vesnice jsou obyčejné a podobná dobrodružství zažívají v tomto věku všechny děti, a proto jsou jim blízké.
S touto knihou už vyrostlo hodně generací. Její děj je nadčasový a stále se líbí.

zazvorek
14.07.2021 5 z 5

Moc jsem se těšila, až děti dorostou do věku, kdy už aspoň trochu bude mít smysl číst jim knihy Astrid Lindgren. Děti z Bullerbynu nezklamaly, milé vyprávění o dobrodružstvích jedné party dětí je asi natolik univerzální a nadčasové, že dokáže zaujmout s naprostou samozřejmostí. Starší tak přivedla ke hře na Annu, Lízu a spol. kamarády ze školky, mladší si zase pořádá vlastní exhibici, když se dokola snaží opakovat jména statků (Mellangarden, Sörgarden a Norgarden). Moc by mě zajímalo, kolik generací ještě Bullerbyn přetrvá...

Roseblood
03.07.2021 5 z 5

Na tuhle knížku snad ani nemůžu zapomenout, kdybych měla počítat, kolikrát jsem ji jako malá četla, nejdříve s babi, potom sama nebo ve škole.
Měla jsem ji vždycky ráda a užila jsem si ji i teď.
Celá knížka je vlastně o nádherném bezstarostném dětství, které prožívají hlavní hrdinové, tráví čas spolu, zažívají různé veselé příhody a dobrodružství na malé vesnici.
Miluju ilustrace od paní Zmatlíkové, které příběhy doprovázejí.

Krásná vzpomínka na knížku, která nestárne️ za mě veliké doporučení, nejen pro malé ale i pro velké

mischa.007
24.06.2021 5 z 5

Klasika dětské beletrie. Četl jsem ji několikrát ještě jako dítě a teď už i svým dětem. A i s odstupem desítky let musím říct, že se mi pořád moc líbí.

Arsi007
03.06.2021 5 z 5

Tohle je ta nejnádhernější, nejmilejší a nejlidštější dětská kniha, kterou jsem doposud se synem (4 roky) přečetla. Miluje jí od první kapitoly i on a popěvek ,,Kousek falunské uzenky, té nejlepší..." už mi leze krkem. Ale pořád tak nějak mile a s úsměvem.

A vůbec nevadí, že byla napsána před více než 70 lety. Děti jsou stejné i teď. A je úplně jedno jestli existují mobily nebo ne. Přestěhujte se do Bullerbynu a určitě budou vymýšlet úplně to samé jako naši hrdinové.

IG: @hanybooks

Gimli
20.05.2021 4 z 5

Skvělé čtení, které přibližuje dnešním dětem dětský svět z doby předdigitální a které jsme si s dcerkou užili.

Papimami
14.05.2021 5 z 5

Nádherné na čtení dětem před spaní, jako maminka jsem si knihu moc užila ️

fajka
12.05.2021 5 z 5

Úžasná a roztomilá knížka, ale hlavně knížka mého dětství. Vzpomínám si, jak mi ji četla moje starší sestra, když jsem byla malá a chystala jsem se jít do postele. Na ty chvíle nezapomenu.

Zuzvil
07.05.2021 5 z 5

Kdo by tuto knížku neznal? Takový člověk snad není :-) Na mém vydání mám dokonce napsáno, že jsme ji četli ve škole ve třetí třídě. Jak dítě jsem ji četla nesčetněkrát, nyní po letech jsem se k ní vrátila a četla jsem dceři každý večer alespoň dvě kapitoly, neuvěřitelně blažený pocit, když jsem se opět dostávala do Storbynu a Bullerbynu a sdílela toto nadšení i s dcerou, která se šestici skvělých dětí teprve seznamovala. Užila jsem si to úplně stejně jako dřív, možná i kapičku víc, protože sdílená radost je vždycky větší. Knížku tedy nemůžu doporučit, ale přímo MUSÍM, je to podle mě povinnost a radost v jednom.

kramver
03.05.2021 5 z 5

Opravdu doufám, že ještě pár generací dětí si tuto knížku přečte. Já jí četla v dětství několikrát. Je to geniálně napsaný, nemůžu si pomoct.

Ishir
26.04.2021 4 z 5

Kniha je o životě dětí na statku.

čuřil
09.04.2021 5 z 5

Četl jsem jako dítě. Nedávno jsem si tuto knihu opět přečítal společně s dětmi.
Moc krásná knížka, krásné dobrodružné příběhy.

Alma-Nacida
17.03.2021 4 z 5

Je to milá knížka, jako asi všechny autorčiny knihy, ale přece jen Pippi a Ronja u mě vedou o tu jednu hvězdu. :)

Nora759
16.03.2021 4 z 5