Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228918/deti-z-bullerbynu-228918.gif 5 4613 4613

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn Mera om oss barn i Bullerbyn Bara roligt i Bullerbyn , 1947

_sjuu_
28.05.2013 5 z 5

jedna z oblíbených knih z dětství :)

zapina
11.05.2013 5 z 5

Četli jsme ji ve škole jako povinnou četbu a já jsem za to moc ráda. Nádherná knížka!

aalexiis
10.05.2013 5 z 5

prostě klasika, která vždycky potěší. Hlavně nákup uzenek :-)

tyzik.cejka
01.05.2013 3 z 5

Dobré až někdy ve třetí polovině knihy to trochu nudí

bubo bubo
29.04.2013 4 z 5

Loni jsem ji cetla dcerce, hned pojmenovala nejmensi jehnatko Pontus, ochocila ho a chtela si ho odvezt od dedecka domu k nam [600 km} aby si ho vzala do skoly.

kam-pak
23.04.2013 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství. No a teď - chtěla bych alespoň jedno léto v Bullerbynu.

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Snad nej kniha z dětství. Když jsem nemocná neváhám a čtu znova :-)

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu. Už jen ten název vhání člověku úsměv na tvář. Tu knížku jsem měla ráda jako dítě a snažím se knihu přiblížit i dnešním dětem, i když vyrůstají na úplně jiných pohádkách. Učím ve školce a myslím se, že jsou knihy, které by měly mít děti v podvědomí už od malička a tahle je jedna z nich.

joninho
04.04.2013 5 z 5

Astrid Lingren je světelná bytost, protože jen světelná bytost dokáže naspat knihu pro děti, která přežije po generace. Děti z Bullerbynu to dokazují. Tuším, že snad byly příběhy zfilmovány? Každopádně, já na tuto knihu budu vždycky vzpomínat jako na kolektivní záležitost. To proto, že vždycky jsem se společně se sestrou a sestřenicí přetahoval, kdo tu knížku bude mít, když jsme se sešli u babičky :) Babička pak přišla, vynadala nám, a museli jsme se do knihy dívat společně. Uf. Pro děti 5-9 let, 100%

catrinedemew
04.04.2013 5 z 5

no ta byla jednim slove d-o-b-r-a- cetli jsme ji ve skole

dalfy
28.03.2013 5 z 5

Moje oblíbená autorka a tuto knihu jsem milovala. Dnes jí čteme s 5-letou dcerou a je to krásný pocit.

Diorissimmo
25.03.2013 5 z 5

Já tuhle knihu prostě miluju. Je to moje oblíbená dětská knížka, ke které se i ted v dospělosti občas z nostalgie vracím. Krásné a milé příběhy, úžasné ilustrace od Heleny Zmatlíkové knihu dokreslují a bez nich by to nebylo ono. Jako malá holka jsem chtěla žít v Bullerbynu a mít za kamarády Lisu a Annu, Brittu, Bosseho, Lasseho a Olleo ..a prožívat s nimi jejich dobrodružství. Z té knihy vyzařuje taková laskavost, soulad lidí s přírodou a mezi sebou navzájem, že za ty krásné chvíle mého dětství strávené čtením této knížky Astrid velmi děkuji. A nejen za tuto knihu.

bibi.r
25.03.2013 2 z 5

Školní četba... ale nezanechala na mě žádné následky :D, ani ty dobré ani ty špatné... obávám se, že většinu děje jsem stihla zapomenout

J.angel
21.03.2013 5 z 5

Moje milovaná kniha z dětství..:)

magnolia
21.03.2013 5 z 5

Knížku jsem četla až svým dětem, jako malá jsem ji neměla možnost číst. Moc se mi líbila, ty jednoduché, ale přitom dobrodružné příběhy dětí. Skoro tak se dřív bavily i děti u nás, na venkově. Dětem - synovi i dceři se knížka také líbila - nejvíce falonská uzenka a trhání zubu. A to sepjetí s přírodou a také třeba soužití s dědečkem zase okouzlilo mně.

bukiet
16.03.2013 5 z 5

Čím jsem starší, tím více bych uvítal existenci Bosseho vynálezu kopce, na který by se vždy chodilo z kopce.

čohynka
08.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších dětských knížek, v dětství jsem ji milovala a i teď se k ní ráda vracím..

zj152
05.03.2013

Jedna z nejlepších dětských knížek. Četla jsem ji dceři a přesně se mi příběhy vybavovaly, když jsem je četla jako malá.

ivana02
04.03.2013 5 z 5

Pro mě nejkrásnější knížka, ke které se vracím i v dospělosti...

asam
20.02.2013 5 z 5

Krásné bezstarostné mládí. Ráda na tuto knížku vzpomínám. Už prošla několika generacemi malých posluchačů a čtenářů a stále jsou příběhy dětí milé, humorné a mají co říci i dnešním dětem obklopených audio, vide a kdoví čím vším.